5 ras psów do domu z dzieckiem

Kiedy ktoś pyta - jaki pies nadaje się do domu z dzieckiem, chciałoby się odpowiedzieć KAŻDY - którego wychowało się w miłości i dyscyplinie. Oczywiście są rasy, uważane za mniej wybuchowe, ale tak naprawdę każdy pies potrafi kochać i żyć w zgodzie z dziećmi. Szczególnie jeśli wychowują się razem od małego. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 8 ras psów najczęściej wybieranych przez rodziny z małymi dziećmi
AUTOR: Monika Kelan

Labrador Retriver

Ten pies to prawdziwy fan rodziny z dziećmi. Cechuje się łagodnym usposobieniem i delikatnym charakterem. Jest bardzo cierpliwy i inteligentny. Pieski tej rasy są lojalne i szybko przywiązują się do swojej rodziny. Są doskonałymi opiekunami. Labrador pomimo swoich rozmiarów nie stanowi niebezpieczeństwa dla małych dzieci. Labrador jest również często wykorzystywany jako pies terapeutyczny oraz przewodnik dla osób niewidomych. Lubi spędzać każdą chwilę u boku właściciela więc z pewnością nie będziesz samotny!

Golden Retriver

Podobnie jak labrador i też ten piesek jest uważany za idealnego towarzysza dla rodzin z dziećmi. Jest towarzyski i spokojny. Lubi zabawę, więc będzie dobrym towarzyszem do wspólnych wojaży. Golden cechuje się przyjacielskim usposobieniem i brakiem agresji. Ma w sobie dużo opiekuńczości i cierpliwości. Kocha swoją rodzinę.

Angielski Buldog

Kolejny na naszej liście jest znacznie mniejszy przedstawiciel świata zwierząt czyli Buldog Angielski. Ten uroczy psiak kocha być głaskany, pieszczony i uwielbia przebywać wśród ludzi. Mimo tego, że jego przodkowie byli wojownikami, dziś uznaje się tę rasę za łagodną i sympatyczną. Z tego powodu jest doskonałym psem do towarzystwa dla rodzin z dziećmi.

Spaniel

Marzysz o psie pełnym radości i energii? To właśnie Spaniel. Psy tej rasy są łagodne, sympatyczne i bardzo towarzyskie, uwielbiają zabawę z dziećmi i dorosłymi. Ze względu na to, że nie przejawiają agresji nadają się idealnie do domu z małymi brzdącami.

Border Collie

Ostatnią rasą, która zasługuje na wyróżnienie jest Border Collie. Te psy podobnie jak poprzednie wymienione w rankingu są bardzo wesołe, żywe i pogodne. Dodatkowo nie wykazują agresji. Co bardzo ważne, ta popularna rasa psa jest bardzo inteligenta. Łatwo uczą się nowych sztuczek i są bardzo posłuszne. Mogą być idealnymi przyjaciółmi dla dzieci w każdym wieku.

Ale…

Należy pamiętać, że pies to zwierzę, które ma emocje, czuje, kocha i może nie lubić. Nie dlatego, że jest wredne czy agresywne, ale dlatego, że ma złe wspomnienia. Jeśli dziecko będzie zachowywało się źle w stosunku do psa, to nawet najbardziej cierpliwy osobnik może zadziałać instynktownie i próbować się obronić. Nie można karcić jedynie psa za złe zachowanie. Pozwalanie dziecku sprawdzać granicę wytrzymałości psa może zakończyć się niebezpieczną sytuacją. Warto, aby dziecko od najmłodszych lat wiedziało, co może a czego nie w stosunku do swojego zwierzaka.

Wybane dla Ciebie

Jak kuce zostały przewodnikami osób niewidomych?

Właściciele psów łapią się właśnie za głowę! Jak to? Ktoś trenuje kucyki, żeby opiekowały się osobą niewidomą? Ten pomysł nie może się udać! Tylko, że on już się udał, a pierwsze pary przeżyły ponad dziesięć lat wspólnych wędrówek po świeci. Kuce pomagają im poruszać się po mieście, robić zakupy, a nawet latają samolotem. No dobrze, ale od początku – jak to wszystko się zaczęło?

czytaj

Na co zwracać uwagę wybierając hotel dla psa?

Coraz więcej ludzi stara się ze sobą zabrać swojego psa gdzie tylko to możliwe. Do rodziny, znajomych, do restauracji czy na wakacje. Różne miejsca są coraz lepiej przystosowane do pobytów właścicieli wraz z pupilami więc można śmiało korzystać z uroku upragnionego urlopu tym samym nie czując tęsknoty za ukochanym pupilem. Jednak w naszym życiu zdarzają się różne nie oczekiwane sytuacje przez, które jesteśmy zmuszeni do podróżowania bez zwierzaka. Wtedy najbezpieczniej jest zostawić psiaka u bliskich i zaufanych osób, które odpowiednio się nim zajmą – chociażby w naszym domu. Ale to też nie zawsze jest możliwe.

czytaj

Jakie przekąski wybrać dla psa?

Przysmaki to coś co uwielbiają zarówno psy jak i ich właściciele. Pomagają nam w nagradzaniu za dobre sprawowanie ale też są ratunkiem gdy musimy wyjść z domu a nasz psiak potrzebuje jakiegoś smacznego zajęcia. One oczywiście najbardziej je uwielbiają lecz bywają psiaki, które są strasznie wybredne a nam pozostaje problem w postaci wyboru odpowiedniego opakowania w sklepie zoologicznym. Tylko na jakie się skusić? Są przecież do wyboru miękkie przysmaki, ciastka, kości prasowane a nawet suszone podroby. Czy aby na pewno różni je tylko opakowanie i cena?

czytaj

Jak chronić psa przed kleszczami?

Zbliżająca się jesień wcale nie zwalnia nas z obowiązku dalszego zabezpieczania psa przed kleszczami. Już w jednym z zeszłorocznych artkułów na blogu, wspominałam o tym, że jaja i larwy kleszczy żyją także wtedy gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Przyjmuje się, że dzieje się tak nawet do -7 stopni. Więc nawet zimą krew naszych pupili jest atrakcyjnym kąskiem dla tych pajęczaków. Jak w takim razie możemy je zabezpieczać? Bo do wyboru jest mnóstwo produktów! Od tych specjalistycznych, które możemy dorwać u naszego lekarza weterynarii po te, które mają być oparte na naturalnych składnikach a tych powstaje coraz więcej i to w coraz nowszych odsłonach

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz