Rasy psów: Cavalier King Charles Spaniel

Rasa pochodząca z Wielkiej Brytanii zakwalifikowany do sekcji angielskich spanieli. Pierwotnie rasa była przeznaczona do zadań myśliwskich ale szybko zmieniła swoje funkcje.
AUTOR: Redakcja

Charakter 

Jest to rasa wyjątkowo mocno przywiązująca się do właścicieli. Cavaliery są bardzo wierne, oddane, zawsze chętne do zabawy i żywiołowe. Dobrze przystosowują się do różnych warunków i trybu życia domowników. Pies tej rasy źle znosi samotność i nie lubi zostawać samemu w domu. Jest bardzo uczuciowy i wrażliwy. Dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami. To prawdziwy przyjaciel na dobre i na złe. 

Pielęgnacja 

Oczy i uszy psa tej rasy należy starannie i regularnie pielęgnować aby uniknąć stanów zapalnych. Cavaliery są posiadaczami długiego, lekko falującego, połyskliwego i miłego w dotyku włosia. Aby utrzymać włos w dobrym stanie należy go regularnie czesać. 

Choroby 

Jak każda rasa również Cavalier King Charles Spaniel cierpi na różne schorzenia. Należy tu wymienić problemy zdrowotne dotyczące skóry, mięśni i szkieletu, neurologiczne, oczu, a także układu oddechowego i krążenia.

Wysokość suczki: 30-33cm 

Wysokość samca: 30-33 cm 

Waga: 5-8 kg 

Cena: 3.000 – 5500zł 

Długość życia: 9-14 lat 

Włos długi, jedwabisty, posiada podszerstek 

Umaszczenie: czarny podpalany, trójkolorowy, blenheim, rubinowy 

Cechy: towarzyski, czuły, radosny

Wybane dla Ciebie

Rasy psów: Berneński Pies Pasterski

Pies, który będzie Twoim przyjacielem – to cecha, której poszukuje każdy, rozglądający się za swoim własnym czworonożnym pupilem. Rasa, o której dzisiaj powiemy nieco więcej, charakteryzuje się m.in. tym, że szybko przywiązuje się do drugiego człowieka – tego dorosłego, jak i tego, który stawia dopiero swoje pierwsze kroki na tym świecie – jednak to nie wszystko, co wyróżnia te piękne stworzenia!

czytaj

Petsitter – co kryje się pod tym słowem?

Do niedawna opieką nad zwierzętami zajmowały się osoby uczące się bądź studiujące traktując to jako formę dodatkowego zajęcia. Dzisiaj petsitter jest zawodem, którym zajmują się osoby profesjonalnie do tego przygotowane. Często są to osoby które poza petsittingiem są behawiorystami, technikami weterynarii czy zootechnikami.

czytaj

Bąblowica – niebezpieczna choroba

Bąblowica, to zoonoza, którą człowiek może zarazić się od zwierzęcia. Chorobę tą powodują larwy tasiemca: Echinococcus granulosus oraz Echinococcus multilocularis. Jest to niebezpieczna choroba, które może być utajona nawet kilkanaście lat.

czytaj

Rasy psów: Mops

Czy wiecie, że za hodowlę psów tej rasy poza Chińskim Pałacem Cesarskim groziła kara śmierci, a do dziś są kraje które zakazują ich hodowli. Z jednej strony nieduży, uroczy, wesoły pies z drugiej stworzenie z poważnymi problemami z oddychaniem Jakie naprawdę są mopsy i na co się przygotować decydując się akurat na tę rasę?

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz