Rasy psów: Labradoodle

Labradoodle to hybrydowa, młoda rasa, która powstała w 1989 roku dzięki krzyżówce labradora i pudla. Szczególnie znana w rodzimej Australii oraz Stanach Zjednoczonych. Ostatnio spotykana także w Europie. Budzi nie tylko ciekawość ale wiele kontrowersji. Brak jednego wzorca w tej rasie sprawia, że możliwe są najróżniejsze i liczne rodzaje umaszczenia labradoodla
AUTOR: Pets World

Wysokość suczki i samca:

– miniaturka:

-wzrost 30-40 cm

-waga 7-10 kg

– średnia

-wzrost 40-50 cm

-waga 13-20 kg

– duża

-wzrost 50-66 cm

-waga 20-45 kg

Cena: 6000-12000zł

Długość życia: 10-14 lat

Umaszczenie: od kremowobiałego po czarne

Cechy: Inteligentny, Radosny, Przyjazny, Energiczny, Towarzyski, Wrażliwy, Aktywny

Charakter

Ten charakterystyczny pies wygląda przyjaźnie i taki właśnie jest. Jednak zdarzają się osobniki o nieco ostrzejszym temperamencie. Jest to w końcu mieszanka dwóch psów myśliwskich. Labradoodle potrzebuje dużo ruchu. Nie wykazuje agresji w stosunku do dzieci (o ile przeszedł odpowiednią socjalizację). Psy tej rasy są uważane za inteligentne. Wykazują duży potencjał jeśli chodzi o naukę sztuczek i komend. Labradoodle ma radosne nastawienie. Należy uważać na dietę tej rasy. Labradoodle potrafią jeść szybko i zbyt duże porcje.

Choroby

Ze względu na to, że jest to hybryda, rasa ta może okazać się bogata w liczne choroby. Szczególnie w Europie zauważa się taką tendencję. Spowodowane jest to nieodpowiednim łączeniem. W rodzimej Australii krzyżowane są ze sobą tylko osobniki czystych labradorów i pudli. W Europie hodowcy nie zawsze kierują się taką zasadą. Psy tej rasy często chorują na choroby oczu, tarczycy, dysplazje stanów biodrowych i łokciowych a także dolegliwości skórne.

Pielęgnacja sierści

Sierść tej rasy jest różnorodna, jednak zawsze wymaga regularnej, złożonej pielęgnacji. Szata okrywowa labradoodla jest bujna, dlatego musi być porządnie szczotkowana przynajmniej raz na dwa dni. Zapobiegnie to kołtunieniu się sierści. Pudel jest rasą nieliniejącą, natomiast labrador już tak. Szczególnie należy zwracać uwagę na regularne przycinanie sierści przy uszach i oczach. Kąpiel powinna odbywać się tylko przy użyciu delikatnych produktów. 

Wybane dla Ciebie

Miejsca przyjazne zwierzętom

Przedstawiamy Państwu kawiarnię Psikawka, która znajduje się w Krakowie. To wyjątkowe miejsce to punkt, który powinien znać każdy miłośnik pysznych domowych wypieków i psów!

czytaj

Uwaga kot! Jak zabać o jego bezpieczeństo?

Bezpieczny kot to szczęśliwy kot. Kocie bezpieczeństwo to wiele różnych aspektów i o każdy z nich trzeba zadbać, żeby nie narażać kota na potencjalne niebezpieczeństwa, które mogą go narazić na utratę zdrowia, a nawet życia.

czytaj

Przegląd psiego rynku

Czym byłoby psie życie bez gadżetów, które je urozmaicą, prawda? Na szczęście na rynku istnieje mnóstwo artykułów, które świetnie sprawdzą się w naszych domach. Dziś pod lupę weźmiemy dwie marki: Trixie oraz Barry King, które w branży zwierzęcej są ekspertami. Jeśli chcecie zapewnić swoim psiaków gadżety o najwyższej jakości z naciskiem na ich zadowolenie, to warto zaufać właśnie im!

czytaj

Okno na świat ptaków w ogrodzie, czyli kilka słów o wolierach.

Woliera w ogrodzie to świetna rzecz, która gwarantuje widok na ptaki, słuchanie ich gaworzenia, śpiewu czy ćwierkania. Zanim jednak zdecydujemy się na postawienie jej w swoim ogrodzie musimy wybrać takie miejsce, które zapewnia i widok na ptaki i łatwe dojście do woliery.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz