Ciekawostki o kotach
Czas czytania: 2 min
- Koty są śpiochami! Przesypiają niemal 2/3 całego swojego życia. Dodatkowo uwielbiają ciepłe miejsca – kaloryfery, piece i wszelkie rzeczy niosące ciepło, to istny raj dla kota.
- Szczęka kota nie porusza się na boki, dlatego przeżuwanie jest dla niego niewykonalne. Pamiętaj, aby podawać kotu małe kawałki jedzenia, będzie mu łatwiej!
- Koty o umaszczeniu szylkretowym, to zawsze kocice. A w umaszczeniu rudym, to prawie zawsze kocury. Nie wiedząc jak odróżnić płeć w miocie kociąt, możemy śmiało sugerować się kolorem.
- Jeśli kotu przejdzie przez coś głowa, to prawdopodobnie przejdzie również reszta ciała. Dzieje się tak dlatego, że koty nie posiadają obojczyka.
- U białych kotów z niebieskimi oczami prawie zawsze występuje głuchota. Jeśli biały kot ma niebieskie prawe oko, to prawdopodobnie nie słyszy również na prawe ucho i odwrotnie.
- Koty nie mają problemów z poceniem się. Na ich ciele pocą się tylko opuszki łapek.
- Nie ma dwóch takich samych nosów! Kocie noski są tak samo unikalne jak ludzkie linie papilarne na dłoniach.
- Koty są dalekowidzami. Oznacza to, że często nie widzą kawałka jedzenia przed swoim nosem, ale są w stanie zauważyć małą mysz, która znajduje się nawet 36 metrów dalej.
- Wygięte w jedną stronę pazurki kota powodują, że ciężko im zejść z drzewa. Jedynie zejście tyłem nie stanowi dla nich problemu.
- Zmysł równowagi jest u kotów nieprawdopodobnie rozwinięty, dlatego mówi się, że koty zawsze spadają na cztery łapy. Oczywiście nie jest to prawdą, ale często są w stanie łatwo zmienić pozycję w trakcie skoku i przygotować się do lądowania.
Wybrane dla Ciebie
Jakie zwierzęta są najczęściej wybierane na domowe pupile?
Na świecie żyje obecnie nawet ponad miliard zwierząt towarzyszących. Częściej, do ich opisu, posługujemy się angielską nazwą pets, a to jakie gatunki dominują pod względem liczebności w tej grupie, zależy od miejsca na świecie.
czytajPodstawy opieki nad królikiem. Co musisz wiedzieć przed adopcją?
Króliki coraz częściej są wybierane jako domowi towarzysze. Co powinieneś wiedzieć, zanim zaprosisz uszaka pod swój dach?
czytajPsy i ich właściciele. Czy upodobniają się do siebie nawzajem?
Czy to prawda, że psy są podobne do swoich właścicieli zarówno pod względem charakteru, jak i cech wyglądu? Tę teorię, która wydaje się zwykłym stereotypem lub rozpowszechnianym dla żartu mitem, potwierdziły badania naukowe, a dowody na jej prawdziwość przedstawiają również behawioryści oraz psychologowie.
czytajLeczenie żółwi
Nie płaczą, nie wyją, nie wydają dźwięków… Skąd możemy wiedzieć, co dolega żółwiom? I na co się je leczy?
czytaj