VITAPOLOVE, czyli program edukacyjny fundacji Pets World

Program edukacyjny Vitapolove kierujemy do przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Przeprowadzamy go w sezonie szkolnym od września do czerwca. Zawiera on dwa bloki tematyczne - królik/ gryzoń oraz zwierzęta egzotyczne.
AUTOR: Pets World

Do kogo kierujemy program edukacyjny Vitapolove?

Program kierujemy do przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Program Vitapolove przeprowadzamy w sezonie szkolnym od września do czerwca. Zawiera on dwa bloki tematyczne. Są to królik/ gryzoń oraz zwierzęta egzotyczne.

Jaki jest cel programu Vitapolove?

Podczas realizacji programu dzieci rozwiną swoja wrodzoną kreatywność. Spotkanie z naszymi zoo ekspertami i żywymi zwierzęta pomoże im również wykształcić właściwe zachowania wobec naszych czworonożnych przyjaciół. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 poznają również potrzeby zwierząt i sposoby opiekowania się nimi. Ponadto poszerzą zasób wiadomości o zwierzętach domowych.

W jaki sposób realizujemy program?

Podczas realizacji programu dzieci i nauczyciele spotkają prawdziwe zwierzęta. W pierwszym bloku będzie to królik, a w bloku drugim węże (2-4 sztuki w tym największy o długości 2-2,5 metra), jaszczurki, ptaszniki i różne gatunki owadów. Podczas spotkania będą też mogli Państwo zrobić zdjęcia ze zwierzętami. Ponadto każdy uczestnik zajęć otrzyma atrakcyjne upominki.

Dodajmy, że całkowity dochód z realizacji programu edukacyjnego Vitapolove wspiera fundację Pets World. Jej celem jest działalność charytatywna i edukacyjna w zakresie opieki i pomocy zwierzętom. Więcej o fundacji Pets World mogą Państwo przeczytać TUTAJ.

Zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na Państwa pytania związane z realizacją programu edukacyjnego Vitapolove.

Z serdecznym pozdrowieniem

Gracjan Klemensowicz

Koordynator programu Vitapolove

gk@vitapol.pl

887-885-380

Wybrane dla Ciebie

Cukrzyca u gryzoni

Cukrzyca to choroba metaboliczna ludzi i zwierząt. W ostatnich latach coraz więcej mówi się o tej chorobie u psów i kotów. Gryzonie są coraz bardziej popularnymi zwierzątkami w domach i warto wiedzieć, że one również mogą chorować na cukrzycę.

czytaj

Domowa apteczka królika

Ratunku! Jest późno, mojemu króliczkowi coś dolega, a nie mam jak teraz jechać do weterynarza. Co teraz? Każdy z nas musi być przygotowany na doraźną pomoc uszakowi w domu. Dziś zajmiemy się tematem domowej apteczki dla królika.

czytaj

Żywienie papug, czyli nie tylko ziarno

Egzotyczne, piękne i kolorowe papugi. Stworzenia, które zaskakują swoją inteligencją, osobowością i charakterem. Nieokiełznana natura papug fascynowała ludzi od wieków, a zdolności mowy tych wyjątkowych stworzeń niejednokrotnie nurtowały największe umysły. Nic dziwnego,
że ludzkie pożądanie popchnęło do chowu i hodowli tych majestatycznych stworzeń.

czytaj

Mała egzotyka w domu. Prosto czy trudno?

Terrarystyka staje się coraz popularniejszą dziedziną zoologii. Stąd coraz więcej osób decyduje się na kupno jakiegoś egzotycznego pupila. Jednak liczba dostępnych w handlu gatunków, może przyprawiać o zawrót głowy. Tym samym wybór tego jedynego może stanowić wyzwanie.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz