VITAPOLOVE, czyli program edukacyjny fundacji Pets World

Program edukacyjny Vitapolove kierujemy do przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Przeprowadzamy go w sezonie szkolnym od września do czerwca. Zawiera on dwa bloki tematyczne - królik/ gryzoń oraz zwierzęta egzotyczne.
AUTOR: Pets World

Do kogo kierujemy program edukacyjny Vitapolove?

Program kierujemy do przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Program Vitapolove przeprowadzamy w sezonie szkolnym od września do czerwca. Zawiera on dwa bloki tematyczne. Są to królik/ gryzoń oraz zwierzęta egzotyczne.

Jaki jest cel programu Vitapolove?

Podczas realizacji programu dzieci rozwiną swoja wrodzoną kreatywność. Spotkanie z naszymi zoo ekspertami i żywymi zwierzęta pomoże im również wykształcić właściwe zachowania wobec naszych czworonożnych przyjaciół. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 poznają również potrzeby zwierząt i sposoby opiekowania się nimi. Ponadto poszerzą zasób wiadomości o zwierzętach domowych.

W jaki sposób realizujemy program?

Podczas realizacji programu dzieci i nauczyciele spotkają prawdziwe zwierzęta. W pierwszym bloku będzie to królik, a w bloku drugim węże (2-4 sztuki w tym największy o długości 2-2,5 metra), jaszczurki, ptaszniki i różne gatunki owadów. Podczas spotkania będą też mogli Państwo zrobić zdjęcia ze zwierzętami. Ponadto każdy uczestnik zajęć otrzyma atrakcyjne upominki.

Dodajmy, że całkowity dochód z realizacji programu edukacyjnego Vitapolove wspiera fundację Pets World. Jej celem jest działalność charytatywna i edukacyjna w zakresie opieki i pomocy zwierzętom. Więcej o fundacji Pets World mogą Państwo przeczytać TUTAJ.

Zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na Państwa pytania związane z realizacją programu edukacyjnego Vitapolove.

Z serdecznym pozdrowieniem

Gracjan Klemensowicz

Koordynator programu Vitapolove

gk@vitapol.pl

887-885-380

Wybrane dla Ciebie

Psi poligloci. Czy psy rozumieją różnice między językami?

Czy pies adoptowany z Polski do Niemiec lub Wielkiej Brytanii zorientuje się, że język niemiecki i język angielski brzmią inaczej niż język polski? A może nie tylko się zorientuje, ale też zrozumie, co mówi do niego nowy właściciel? Sprawdźmy, jak psy rozumieją różne języki!

czytaj

Zaburzenia ruchu u świnek morskich

Kawia domowa, znana również jako świnka morska to wyjątkowo uwielbiany gatunek gryzonia. Jest wciąż bardzo popularnym zwierzątkiem domowym, przyjaznym i inteligentnym. Z pozoru wygląda na spokojne zwierzę, ale tak naprawdę drzemie w nim ogromny wulkan energii. Jest to zwierzę wyjątkowo kontaktowe, które potrzebuje interakcji ze swoim opiekunem.

czytaj

Wpływ katastrofy atomowej w Czarnobylu na wybrane gatunki zwierząt

Strefa Wykluczenia znajduje się nieopodal Czarnobyla. Miejsce to znane jest na całym świecie za sprawą katastrofy atomowej z 1986 roku. Czarnobyl opustoszał, stając się rezerwatem. Niektóre gatunki dziko żyjące posiadają obecnie zmiany związane z ekspozycją na promieniowanie.

czytaj

10 sposobów jak zapewnić papugom szczęśliwe życie

Papugi to zwierzęta o niezwykłej inteligencji emocjonalnej i społecznej. Doskonale odczytują nasze emocje, są świetnymi obserwatorami naszej mowy ciała. Dlatego warto odwdzięczyć się im tym samym! Na jakiej podstawie możemy stwierdzić czy nasza papuga jest szczęśliwa?

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz