
Jak zadbać o komfort kota w zimne dni?
Czas czytania: 3 min

Kot w ubranku to normalna sprawa
Coraz więcej widzi się zwierząt w “ubrankach” i wciąż potrafi to wywołać u nas śmiech czy zszokowanie. Przyzwyczailiśmy się już do widoku psów na spacerach – zwłaszcza brzydką porą – które mają na sobie kurteczki. A jak to wygląda w przypadku kotów? Ubranko stosuje się zwłaszcza o ras sfinksowatych oraz mruczków, które nie posiadają podszerstka, czyli tzw. dodatkowej warstwy, która chroni ich przed szybką utratą ciepła. Przy tego typu kociakach tym bardziej warto zastanowić się nad ubrankiem. Do wyboru mamy zarówno cienkie bluzeczki – i od takich warto zacząć – jak i sweterki, czy polarki. Na początku zwierzę może czuć się nieswojo i np. będzie się “przewracało”, natomiast z czasem będzie to dla niego codzienność. Pamiętajmy jednak, by takie ubranko zdejmować kotu co kilka godzin, w celu umycia się, co jest bardzo ważnym elementem kociej higieny.
Legowisko na kaloryfer to duet idealny
Każdy właściciel mruczka zapewne się ze mną zgodzi, że połączenie kaloryfera z legowiskiem brzmi wprost doskonale. Na szczęście producenci doszli do tego samego wniosku i postanowili stworzyć legowiska, które bez problemu powiesimy, czy też położymy właśnie na tym źródle ciepła. Tym sposobem nasz kociak nie musi leżeć na twardym grzejniku, a może wejść do swojego własnego domku, leżanki, czy też hamaczka. Wariantów jest naprawdę wiele – postaw na ten, który najbardziej się spodoba Twojemu zwierzakowi.

Podgrzewane maty, czyli tzw. full wypas
Mogłoby się wydawać, że włączony kaloryfer jest wystarczającym źródłem ciepła… ale czy na pewno? Jestem pewna, że kocia arystokracja się z tym nie zgodzi. Oczywiście surfując po Internecie, znajdziemy kilka dodatkowych pomysłów na zapewnienie kotom satysfakcji i jedną z nich jest mata wydająca ciepło. Można ją porównać do ludzkiego termoforu, po który sięgamy, gdy doskwiera nam zimno. Tego typu gadżet możemy zapewnić także naszym pupilom.
Zabudowane domki, ciepłe kocyki
Jeśli planowaliśmy zakup nowego “kociego domku” to warto w tym sezonie pomyśleć o czymś, co będzie miało zamkniętą formę i tym samym nie będzie uciekało z niego ciepło. Dodatkowo warto do środka włożyć gruby i miły w dotyku kocyk, w który będzie mogło wtulić się nasze kocie dziecko. Kto wie, może to miejsce stanie się jego ulubionym w tym zimowym sezonie?
Zimą bardzo łatwo o kocie przeziębienie, dlatego zapewniając mu te wszystkie nieziemskie akcesoria, nie zapominajmy także o podstawowych rzeczach typu: unikanie przeciągów, podawanie wody oraz jedzenia w pokojowej temperaturze, niezostawianie kota w wyziębionych pomieszczeniach, czy ochrona transportera przed wiatrem w trakcie wyjazdów. Tych kilka złotych zasad to klucz do szczęśliwego kociego serduszka!
Wybrane dla Ciebie
Czy królik będzie dobrym wyborem jako domowy pupil dla dziecka?
Dzieci często marzą o domowym zwierzątku. Wybór zwierzęcia, które będzie odpowiednie dla najmłodszych członków rodziny, wiąże się z wieloma kwestiami, które należy rozważyć. Czy królik będzie odpowiedni?
czytajDogfrisbee i inne psie aktywności. Martyna Żelazo – zoofizjoterapeutka i psia trenerka (podcast, zdjęcia)
Dziś porozmawiamy o dogfrisbee, czyli wyjątkowo efektownym psim sporcie. Dowiemy się, jak zacząć zabawę z frisbee i jak sprawić, aby nasz pies miał jak najwięcej radości ze wspólnego rzucania i łapania dysku. Posłuchaj rozmowy
z Martyną Żelazo – zoofizjoterapeutką, zawodniczką dogfrisbee z blisko
10-letnim doświadczeniem, kynoedukatorką i psią trenerką.
Afrykanki – charakterystyka, opis i opieka
Rodzaj Poicephalus obejmuje średniej wielkości papugi pochodzące z Afryki, znane ze swojego zrównoważonego usposobienia. Swego czasu były nazywane “amazonkami dla biedniejszych”, bowiem ich cena była znacznie niższa niż popularnych amazonek.
czytaj„Flow” – film, którym zachwycił się cały świat
Podczas tegorocznej 97. ceremonii wręczenia Oscarów, nagrodę w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany” otrzymało łotewskie „Flow” w reżyserii Gintsa Zilbalodisa. Film zachwycił nie tylko akademię, ale także widzów na całym świecie.
czytaj