
Jak otworzyć przydomowy hotelik?
Czas czytania: 4 min
Jeszcze kilka lat wstecz hotele dla zwierząt nie cieszyły się sławą. Dzisiaj rynek stale się powiększa, a co ciekawsze – nadal, w okresach wakacyjnych czy świątecznych ciężko jest znaleźć miejsce, żeby móc w spokoju zostawić swojego pupila.
Otwarcie takiego typu miejsca może być strzałem w dziesiątkę! Zacznij od przeanalizowania tego co w okolicy oferuje konkurencja. Jeśli jest dużo placówek oferujących miejsca hotelowe w kojcach, to zastanów się czy nie lepiej otworzyć typowo domowego hotelu, gdzie zwierzęta będą spędzać czas na twojej kanapie, będąc blisko ciebie.
Nie musisz od razu zapraszać do swojego domu bernardynów czy kaukazów. Możesz zacząć od mniejszych psiaków, a stopniowo, nabierając doświadczenia zacząć przyjmować większe psy. Pamiętaj, że wprowadzanie zwierząt do stada nie jest łatwe, więc może lepiej podwyższyć cenę, ale zajmować się mniejszą ilością psów? Wielu opiekunów swoich czworonożnych pociech na pewno to doceni.
Jeśli już wybrałeś w jaki sposób będzie działał twój punkt opieki nad zwierzętami, a biznesplan od dawna leży w szufladzie nie pozostaje nic innego jak dopiąć swego i otworzyć najlepsze miejsce dla zwierząt w twoim regionie!
Sytuacja prawna takich miejsc nie jest uregulowana prawnie. Oznacza to, że nie obowiązują cię te przepisy, które dotyczą np.schronisk czy przychodni weterynaryjnych. Nie musisz posiadać wykształcenia weterynaryjnego ani behawioralnego, jednakże warto mieć na uwadze, że tytuł technika weterynarii czy behawiorysty na pewno podniesie prestiż takiego miejsca, pozwoli ci negocjować ceny oraz przyciągnąć więcej klientów.
To, że nie będą obowiązywały cię te same przepisy, które muszą przestrzegać inne podobne miejsca nie oznacza, że możesz nie respektować ustawy o ochronie zwierząt. Ta obowiązuje każdego obywatela bez znaczenia czym się zajmuje. Jeśli chodzi o całą rejestrację placówki odbywa się ona tak jak przy zakładaniu każdej innej firmy – składasz wnioski o założenie działalności gospodarczej, występujesz o nadanie numeru regon, zakładasz konto firmowe w banku i postępujesz oraz rozliczasz się jak każdy przedsiębiorca.
Po załatwieniu formalności pozostaje przygotowanie miejsc dla zwierząt, zakup wyposażenia, wygospodarowanie miejsca na magazyn do składowania karmy czy pomieszczenie socjalne lub biuro, gdzie będziesz mógł zajmować się dokumentacją oraz podpisywaniem umów z właścicielami zwierzaków.


Zakup wyposażenia jednorazowo będzie na pewno sporym wydatkiem. W późniejszym czasie będziesz musiał wymieniać zużyte rzeczy. Musisz zabezpieczyć odrobinę gotówki na ewentualne wydatki, kiedy jeszcze nie zdążysz na nie zarobić. Zwierzęta potrafią zrobić niezłe demolki! Pamiętaj o tym!
Warto również znaleźć w pobliżu lecznicę weterynaryjną, która będzie w stanie przyjąć pacjenta o każdej porze dnia i nocy. Punkt o pokrywaniu kosztów takiej dodatkowej opieki powinien znaleźć się w umowie, którą skrzętnie wypełnisz i podpiszesz z właścicielem zwierzęcia. Wypadki się zdarzają, a zwierzęta jako istoty żywe potrafią zachorować w najmniej spodziewanych momentach.
Jeśli szczerze kochasz obcować z psami, to ten rodzaj pracy powinien przynosić ogrom satysfakcji. Jednak musisz nastawić się na to, że będziesz miał do czynienia z różnie wychowywanymi zwierzętami. Będą ciężkie momenty i od twojego nastawienie będzie zależało najwięcej.
Praca hotelarza nie jest łatwa również z tego względu, że najwięcej zajęcia będziesz mieć w weekendy, wakacje, ferie i święta. Wtedy, kiedy wszyscy będą odpoczywać czy cieszyć się ze spotkań z najbliższymi, ty będziesz zajmować się ich psami. Pamiętaj, aby odpowiednio do wiedzy i doświadczenia cenić swoją pracę. Wielu opiekunów woli zapłacić więcej, ale w zamian chcą mieć pewność, że zwierzak zostaje z profesjonalną, rzetelną i troskliwą opieką.
Wybrane dla Ciebie
Czy królik będzie dobrym wyborem jako domowy pupil dla dziecka?
Dzieci często marzą o domowym zwierzątku. Wybór zwierzęcia, które będzie odpowiednie dla najmłodszych członków rodziny, wiąże się z wieloma kwestiami, które należy rozważyć. Czy królik będzie odpowiedni?
czytajDogfrisbee i inne psie aktywności. Martyna Żelazo – zoofizjoterapeutka i psia trenerka (podcast, zdjęcia)
Dziś porozmawiamy o dogfrisbee, czyli wyjątkowo efektownym psim sporcie. Dowiemy się, jak zacząć zabawę z frisbee i jak sprawić, aby nasz pies miał jak najwięcej radości ze wspólnego rzucania i łapania dysku. Posłuchaj rozmowy
z Martyną Żelazo – zoofizjoterapeutką, zawodniczką dogfrisbee z blisko
10-letnim doświadczeniem, kynoedukatorką i psią trenerką.
Afrykanki – charakterystyka, opis i opieka
Rodzaj Poicephalus obejmuje średniej wielkości papugi pochodzące z Afryki, znane ze swojego zrównoważonego usposobienia. Swego czasu były nazywane “amazonkami dla biedniejszych”, bowiem ich cena była znacznie niższa niż popularnych amazonek.
czytaj„Flow” – film, którym zachwycił się cały świat
Podczas tegorocznej 97. ceremonii wręczenia Oscarów, nagrodę w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany” otrzymało łotewskie „Flow” w reżyserii Gintsa Zilbalodisa. Film zachwycił nie tylko akademię, ale także widzów na całym świecie.
czytaj