
VITAPOLOVE, czyli program edukacyjny fundacji Pets World
Do kogo kierujemy program edukacyjny Vitapolove?
Program kierujemy do przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Program Vitapolove przeprowadzamy w sezonie szkolnym od września do czerwca. Zawiera on dwa bloki tematyczne. Są to królik/ gryzoń oraz zwierzęta egzotyczne.
Jaki jest cel programu Vitapolove?
Podczas realizacji programu dzieci rozwiną swoja wrodzoną kreatywność. Spotkanie z naszymi zoo ekspertami i żywymi zwierzęta pomoże im również wykształcić właściwe zachowania wobec naszych czworonożnych przyjaciół. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 poznają również potrzeby zwierząt i sposoby opiekowania się nimi. Ponadto poszerzą zasób wiadomości o zwierzętach domowych.
W jaki sposób realizujemy program?
Podczas realizacji programu dzieci i nauczyciele spotkają prawdziwe zwierzęta. W pierwszym bloku będzie to królik, a w bloku drugim węże (2-4 sztuki w tym największy o długości 2-2,5 metra), jaszczurki, ptaszniki i różne gatunki owadów. Podczas spotkania będą też mogli Państwo zrobić zdjęcia ze zwierzętami. Ponadto każdy uczestnik zajęć otrzyma atrakcyjne upominki.
Dodajmy, że całkowity dochód z realizacji programu edukacyjnego Vitapolove wspiera fundację Pets World. Jej celem jest działalność charytatywna i edukacyjna w zakresie opieki i pomocy zwierzętom. Więcej o fundacji Pets World mogą Państwo przeczytać TUTAJ.
Zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na Państwa pytania związane z realizacją programu edukacyjnego Vitapolove.
Z serdecznym pozdrowieniem
Gracjan Klemensowicz
Koordynator programu Vitapolove
Wybrane dla Ciebie
Jak założyć hotelik dla psów? Katarzyna Pokora – magister inż. zootechnik, zoopsycholog i hodowca (podcast, zdjęcia)
Na czym polega prowadzenie hoteliku dla zwierząt? Jakie są największe wyzwania takiej działalności? Posłuchaj rozmowy z Katarzyną Pokorą – mgr inż. zootechnikiem, zoopsychologiem, hodowcą, wykładowcą i właścicielką hoteliku dla psów. Dobrego odbioru!
czytajCzy zwierzęta czerpią przyjemność z jedzenia?
Jedzenie to podstawowa potrzeba każdego żywego organizmu. Jednak czy zwierzęta czerpią z niego przyjemność, tak jak ludzie? To pytanie zadawane jest przez wielu właścicieli zwierząt oraz naukowców.
czytajZwierzęta, które potrafią „mówić”. Papugi, delfiny i inne komunikatywne gatunki
Zwierzęta na całym świecie komunikują się ze sobą za pomocą różnych, złożonych sposobów dostosowanych do ich potrzeb czy środowiska. Fakt, że my korzystamy z języka, nie oznacza wcale, że zwierzęta swojego języka nie mają!
czytajZwierzęta, które zmieniły historię
W naszej ludzkiej historii nie ma za dużo miejsca na zwierzęta. Ich obecność jest dostrzegana i doceniana, dopiero gdy staną się one wystarczająco użyteczne i przydatne człowiekowi, by dostać status bohatera. Często więc mówi się o jednostkach, które zmieniły bieg historii.
czytaj