
Zaplanuj swoje wakacje z psem nad morzem
Czas czytania: 4 min

Dowiedz się, gdzie znajdują się psie plaże
Każdy będący co najmniej raz nad polskim morzem, powinien kojarzyć, że przed wejściem na plaże znajdują się tabliczki wyraźnie informujące o tym, że na wskazany teren nie można wkroczyć z psim przyjacielem. No i co teraz? Ważne, żeby zdać sobie z tego sprawę przed wyjazdem i rozejrzeć się, gdzie w Polsce (i oczywiście nie tylko) znajdują się miejsca w pełni akceptujące zwierzęta. Spokojna głowa! Jest ich naprawdę wiele, znajdziecie je m.in. w:
- Świnoujściu;
- Międzyzdrojach;
- Pobierowie
- Pustkowie;
- Trzęsaczu;
- Rewalu;
- Niechorzu;
- Pogorzelicy;
- Darłowie;
- Rowach;
- Łebie;
- Kuźnicy;
- Jastarni;
- Gdyni;
- Sopocie;
- Trójmieście
Ta długa lista nadmorskich, polskich miast z plażami dla naszych ukochanych czworonogów, pokazuje, że warto zaplanować wakacje ze swoim psim przyjacielem – bo to właśnie z myślą o nich powstają dedykowane plaże. Co więcej, na takich plażach czworonóg może zmoczyć sobie łapy, czyli śmiało możecie wchodzić razem do wody!

Jakie konsekwencje czekają mnie, jeśli wejdę z psem na zakazaną plażę?
Zwierzę, które wkroczy na zabroniony dla niego teren, od razu wprowadza nas w zakłopotanie, ponieważ właściciel może otrzymać karę w postaci grzywny o wartości nawet 500 zł. Właśnie przez ten zakaz i groźbę finansową, ludzie często bezmyślnie wybierają się ze swoim przyjacielem na alternatywną dziką plażę – odradzamy takiego wyboru, ponieważ jest ona “opuszczona” z jakiegoś powodu i przebywanie na niej, zarówno na plaży, jak i w wodzie grozi niebezpieczeństwem. O wiele łatwiej jest znaleźć plażę dozwoloną dla Was obojga, na której będziecie całkowicie bezpieczni, bo jest ona zatwierdzona odgórnie, a jakość wody jest sprawdzana przez sanepid!
Co robić z psem nad morzem?
Sama plaża i nieustanne fale będą dla Twojego zwierzaka nie lada atrakcją. Cały pierwszy dzień Waszej wizyty może skończyć się kopaniem w piasku lub gonitwą za przepływającą na brzeg wodą.
Aktywności dla Was nad Bałtykiem zdecydowanie nie zabraknie! Możecie się wybrać na przykład na wspólne kajakowanie, ale pamiętaj, by w takim wypadku zapewnić czworonogowi kapok, który zapewni mu bezpieczeństwo. Nie ryzykuj puszczania psa wolno – zabierz ze sobą długą smycz treningową, która pozwoli mu na swobodne bieganie, czy to po plaży, czy to w wodzie.
Pamiętaj, by zabrać jego ulubione zabawki, np. ringo i wykorzystać spory teren do wspólnych treningów!

…zanim jednak wyjedziecie, pamiętaj o bezpieczeństwie!
Zakładając najlepszy dla nas ludzi, a najgorszy dla sierściucha scenariusz, przygotuj się na to, że Wasze wakacje nad morzem będą upalne. Dla nas brzmi to świetnie, jednak zwierzę może bardzo łatwo w ten sposób się przegrzać, dlatego nigdy nie zapominaj, by idąc z nim na plażę zabrać:
- butelkę z wodą,
- koc,
- parasol, który zapewni mu cień.
Wiele osób w obawie o przegrzanie się psa, ścina włosy przed wyjazdem na krótko. Nie róbcie tego! Pamiętajcie, że sierść to bariera ochronna dla skóry zwierzaka – oczywiście regularna pielęgnacja jest wskazana, ale nietypowe ścinanie na krótko absolutnie nie jest dobrym pomysłem.
Zaplanuj swój wyjazd już teraz i ciesz się niezapomnianymi wakacjami w towarzystwie swojego najlepszego przyjaciela! Zabierz ze sobą dobry humor, rozwagę i wszystko, co zapewni Wam poczucie komfortu.
Wybrane dla Ciebie
Czy królik będzie dobrym wyborem jako domowy pupil dla dziecka?
Dzieci często marzą o domowym zwierzątku. Wybór zwierzęcia, które będzie odpowiednie dla najmłodszych członków rodziny, wiąże się z wieloma kwestiami, które należy rozważyć. Czy królik będzie odpowiedni?
czytajDogfrisbee i inne psie aktywności. Martyna Żelazo – zoofizjoterapeutka i psia trenerka (podcast, zdjęcia)
Dziś porozmawiamy o dogfrisbee, czyli wyjątkowo efektownym psim sporcie. Dowiemy się, jak zacząć zabawę z frisbee i jak sprawić, aby nasz pies miał jak najwięcej radości ze wspólnego rzucania i łapania dysku. Posłuchaj rozmowy
z Martyną Żelazo – zoofizjoterapeutką, zawodniczką dogfrisbee z blisko
10-letnim doświadczeniem, kynoedukatorką i psią trenerką.
Afrykanki – charakterystyka, opis i opieka
Rodzaj Poicephalus obejmuje średniej wielkości papugi pochodzące z Afryki, znane ze swojego zrównoważonego usposobienia. Swego czasu były nazywane “amazonkami dla biedniejszych”, bowiem ich cena była znacznie niższa niż popularnych amazonek.
czytaj„Flow” – film, którym zachwycił się cały świat
Podczas tegorocznej 97. ceremonii wręczenia Oscarów, nagrodę w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany” otrzymało łotewskie „Flow” w reżyserii Gintsa Zilbalodisa. Film zachwycił nie tylko akademię, ale także widzów na całym świecie.
czytaj