Zaplanuj swoje wakacje z psem nad morzem

Jeśli wybierasz się ze swoim psiakiem nad morze, czy to pierwszy raz, czy to już kolejny, ważne, żebyś wiedział o wszelkich możliwościach, jak i zakazach, które mogą Was spotkać. Są pewne rzeczy, które śmiało możecie razem robić, ale na równi z nimi istnieje druga strona barykady, a z nią długa lista przepisów, za których złamanie grozi Ci kara grzywny. Opowiemy Wam także, jakich sytuacji unikać, ponieważ nie będą one sprzyjały Twojemu przyjacielowi. Przeczytaj i dowiedz się, co Wam wolno, a czego nie!
AUTOR: Sara Migaj

Czas czytania: 4 min

Dowiedz się, gdzie znajdują się psie plaże

Każdy będący co najmniej raz nad polskim morzem, powinien kojarzyć, że przed wejściem na plaże znajdują się tabliczki wyraźnie informujące o tym, że na wskazany teren nie można wkroczyć z psim przyjacielem. No i co teraz? Ważne, żeby zdać sobie z tego sprawę przed wyjazdem i rozejrzeć się, gdzie w Polsce (i oczywiście nie tylko) znajdują się miejsca w pełni akceptujące zwierzęta. Spokojna głowa! Jest ich naprawdę wiele, znajdziecie je m.in. w:

  • Świnoujściu;
  • Międzyzdrojach;
  • Pobierowie
  • Pustkowie;
  • Trzęsaczu;
  • Rewalu;
  • Niechorzu;
  • Pogorzelicy;
  • Darłowie;
  • Rowach;
  • Łebie;
  • Kuźnicy;
  • Jastarni;
  • Gdyni;
  • Sopocie;
  • Trójmieście

Ta długa lista nadmorskich, polskich miast z plażami dla naszych ukochanych czworonogów, pokazuje, że warto zaplanować wakacje ze swoim psim przyjacielem – bo to właśnie z myślą o nich powstają dedykowane plaże. Co więcej, na takich plażach czworonóg może zmoczyć sobie łapy, czyli śmiało możecie wchodzić razem do wody!

Jakie konsekwencje czekają mnie, jeśli wejdę z psem na zakazaną plażę?

Zwierzę, które wkroczy na zabroniony dla niego teren, od razu wprowadza nas w zakłopotanie, ponieważ właściciel może otrzymać karę w postaci grzywny o wartości nawet 500 zł. Właśnie przez ten zakaz i groźbę finansową, ludzie często bezmyślnie wybierają się ze swoim przyjacielem na alternatywną dziką plażę – odradzamy takiego wyboru, ponieważ jest ona “opuszczona” z jakiegoś powodu i przebywanie na niej, zarówno na plaży, jak i w wodzie grozi niebezpieczeństwem. O wiele łatwiej jest znaleźć plażę dozwoloną dla Was obojga, na której będziecie całkowicie bezpieczni, bo jest ona zatwierdzona odgórnie, a jakość wody jest sprawdzana przez sanepid!

Co robić z psem nad morzem?

Sama plaża i nieustanne fale będą dla Twojego zwierzaka nie lada atrakcją. Cały pierwszy dzień Waszej wizyty może skończyć się kopaniem w piasku lub gonitwą za przepływającą na brzeg wodą. 

Aktywności dla Was nad Bałtykiem zdecydowanie nie zabraknie! Możecie się wybrać na przykład na wspólne kajakowanie, ale pamiętaj, by w takim wypadku zapewnić czworonogowi kapok, który zapewni mu bezpieczeństwo.  Nie ryzykuj puszczania psa wolno – zabierz ze sobą długą smycz treningową, która pozwoli mu na swobodne bieganie, czy to po plaży, czy to w wodzie. 

Pamiętaj, by zabrać jego ulubione zabawki, np. ringo i wykorzystać spory teren do wspólnych treningów!

…zanim jednak wyjedziecie, pamiętaj o bezpieczeństwie!

Zakładając najlepszy dla nas ludzi, a najgorszy dla sierściucha scenariusz, przygotuj się na to, że Wasze wakacje nad morzem będą upalne. Dla nas brzmi to świetnie, jednak zwierzę może bardzo łatwo w ten sposób się przegrzać, dlatego nigdy nie zapominaj, by idąc z nim na plażę zabrać:

  • butelkę z wodą,
  • koc,
  • parasol, który zapewni mu cień.

Wiele osób w obawie o przegrzanie się psa, ścina włosy przed wyjazdem na krótko. Nie róbcie tego! Pamiętajcie, że sierść to bariera ochronna dla skóry zwierzaka – oczywiście regularna pielęgnacja jest wskazana, ale nietypowe ścinanie na krótko absolutnie nie jest dobrym pomysłem.

Zaplanuj swój wyjazd już teraz i ciesz się niezapomnianymi wakacjami w towarzystwie swojego najlepszego przyjaciela! Zabierz ze sobą dobry humor, rozwagę i wszystko, co zapewni Wam poczucie komfortu. 

Wybrane dla Ciebie

Pseudogroomerzy. Jakie leki uspokajające podają psom podczas zabiegów?

Każdy zawód związany ze zwierzętami wymaga wszechstronnej wiedzy. Człowiek pracujący ze zwierzakami domowymi musi posiadać solidne podstawy z zakresu behawioru, wychowania czy etogramu psa i kota. Co się jednak dzieje gdy tej wiedzy zabraknie? I jak pracują pseudospecjaliści? W tym artykule przyjrzymy się pracy psich i kocich pseudofryzjerów.

czytaj

Jakie zwierzęta są najczęściej wybierane na domowe pupile?

Na świecie żyje obecnie nawet ponad miliard zwierząt towarzyszących. Częściej, do ich opisu, posługujemy się angielską nazwą pets, a to jakie gatunki dominują pod względem liczebności w tej grupie, zależy od miejsca na świecie.

czytaj

Podstawy opieki nad królikiem. Co musisz wiedzieć przed adopcją?

Króliki coraz częściej są wybierane jako domowi towarzysze. Co powinieneś wiedzieć, zanim zaprosisz uszaka pod swój dach?

czytaj

Psy i ich właściciele. Czy upodobniają się do siebie nawzajem?

Czy to prawda, że psy są podobne do swoich właścicieli zarówno pod względem charakteru, jak i cech wyglądu? Tę teorię, która wydaje się zwykłym stereotypem lub rozpowszechnianym dla żartu mitem, potwierdziły badania naukowe, a dowody na jej prawdziwość przedstawiają również behawioryści oraz psychologowie.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz