Miejsca przyjazne zwierzętom – Dwór Sieraków
Czas czytania: 3 min
Proszę nam powiedzieć kilka słów o hotelu
Znajdujemy się około 20 km na południe od Krakowa, w drodze pomiędzy Wieliczką a Dobczycami. Dwór otacza wspaniały, 4 hektarowy stary park, często odwiedzany przez naszych gości. Budynek pochodzi z roku 1847, ale dzięki kompleksowemu remontowi oferujemy dziś 4 gwiazdkowy standard połączony z klimatem tradycyjnej, ziemiańskiej rezydencji. W 2005 roku obecni właściciele: Pani Karolina Grabowska i Pan Paweł Gąsiorek zdecydowali się na wykupienie miejsca od Uzdrowisk Krakowskich i tchnięcie w jego mury nowego życia. Aktualnie w dworze mamy 30 pokoi urządzonych w stylu angielskim. Nasza restauracja otrzymała rekomendację Slow Food Polska oraz od trzech lat jest wyróżniana przez przewodnik kulinarny Gauilt&Millau. Do dyspozycji naszych gości jest również bar Whisky&Wodka, w którym można spróbować m.in różnych smaków naszej Wódki Dwór Sieraków, którą serdecznie polecam. Specjalnym miejscem jest piwnica z największą w Małopolsce kolekcją win. Oprócz części hotelowej i gastronomicznej w dworze znajduje się SPA, w którym można skorzystać m.in. z zabiegów kosmetycznych na bazie wina.
Jakie pupile są akceptowane w Waszym hotelu?
Wszystkie zwierzaki są bardzo mile widziane w Dworze Sieraków, a otoczenie sprawia, że czują się u nas jak w domu. Zazwyczaj nasi goście zabierają ze sobą psy, ale zdarzały się nam również wizyty kotów.
Jakie udogodnienia posiadacie dla zwierząt?
Na powitanie nasi pupile dostaną psie bądź kocie ciasteczko, a w pokoju czekać będzie wygodne legowisko, miseczki z wodą i smakołykami. Co bardzo ważne podczas zabiegów w SPA, nasi Goście mają możliwość pozostawienia swoich pupili pod opieką pracowników hotelu.
Co to takiego „psie menu”, o którym możemy przeczytać na Waszej stronie?
Wspólnie z właścicielami dworu, którzy są bardzo otwarci na zwierzęta oraz na ekologię postanowiliśmy stworzyć dedykowane pupilom menu. Dostałem zadanie, żeby opracować menu, które będzie smakowało naszym czworonożnym przyjaciołom. Udało się i bardzo się cieszę, że zostało to zauważone i docenione. Cieszę się, że nasi goście, którzy tutaj przyjeżdżają będą mogli uraczyć swoich przyjaciół, bo tak ich należy nazywać, czymś specjalnym, a nie tylko karmą, którą można zabrać w podróż. Menu jest skonstruowane pod preferencje zwierzaków.
Czy w pobliżu Waszego obiektu jest miejsce gdzie można spacerować z naszym psem po przetestowaniu pysznego menu?
Usytuowanie dworu pozwala na swobodę, zabawę, wybieganie lub wyspanie się w naszym 4 hektarowym parku. Oczywiście poza murami dworu nie brakuje miejsc do długich spacerów czy zabawy. Region Pogórza Wielickiego, w którym się mieścimy, to piękne miejsca dla właścicieli ale także dla ich czworonożnych przyjaciół.
Co w sytuacji nagłej potrzeby konsultacji z weterynarzem? Macie państwo polecanych specjalistów?
Od lat jesteśmy zaprzyjaźnieni z weterynarzami, którzy służą pomocą nawet w Sylwestra!
Jeżeli tylko zaistniałaby taka potrzeba to jesteśmy gotowi do pomocy i polecenia weterynarza, oczywiście nawet z wizytą na miejscu.
Niedługo dołożymy do menu dla psów i menu dla kotów a naszym pierwszym degustującym będzie dworski pupil kot Teofil.
Wybrane dla Ciebie
Jakie zwierzęta są najczęściej wybierane na domowe pupile?
Na świecie żyje obecnie nawet ponad miliard zwierząt towarzyszących. Częściej, do ich opisu, posługujemy się angielską nazwą pets, a to jakie gatunki dominują pod względem liczebności w tej grupie, zależy od miejsca na świecie.
czytajPodstawy opieki nad królikiem. Co musisz wiedzieć przed adopcją?
Króliki coraz częściej są wybierane jako domowi towarzysze. Co powinieneś wiedzieć, zanim zaprosisz uszaka pod swój dach?
czytajPsy i ich właściciele. Czy upodobniają się do siebie nawzajem?
Czy to prawda, że psy są podobne do swoich właścicieli zarówno pod względem charakteru, jak i cech wyglądu? Tę teorię, która wydaje się zwykłym stereotypem lub rozpowszechnianym dla żartu mitem, potwierdziły badania naukowe, a dowody na jej prawdziwość przedstawiają również behawioryści oraz psychologowie.
czytajLeczenie żółwi
Nie płaczą, nie wyją, nie wydają dźwięków… Skąd możemy wiedzieć, co dolega żółwiom? I na co się je leczy?
czytaj