Zadbaj o swoją widoczność podczas spacerów z psiakiem

Początek jesieni to doskonały moment, by zacząć dbać o swoją widoczność podczas spacerów. Z każdym kolejnym porankiem czeka nas krótszy dzień, a co za tym idzie - większe ryzyko niebezpieczeństwa związanego z pieszymi wycieczkami o zmroku. Planując wczesno poranne oraz wieczorne spacery, warto zabezpieczyć się w kilka elementów, które skutecznie zwiększą naszą widoczność. Początek jesieni to doskonały moment, by zacząć dbać o swoją widoczność podczas spacerów. Z każdym kolejnym porankiem czeka nas krótszy dzień, a co za tym idzie - większe ryzyko niebezpieczeństwa związanego z pieszymi wycieczkami o zmroku. Planując poranne oraz wieczorne spacery, warto zabezpieczyć się w kilka elementów, które skutecznie zwiększą naszą widoczność.
AUTOR: Sara Migaj

Czas czytania: 2 min

Bezpieczeństwo to podstawa

Wybierając się na spacer, często jesteśmy zmuszeni kroczyć np. poboczem, bo niestety na danej trasie nie ma chodnika. Jest to zjawisko spotykane w mniejszych miejscowościach oraz na wsiach. Brak wyznaczonej przestrzeni na piesze wycieczki nie jest niestety najlepszym rozwiązaniem, jednak musimy przystosować się do panujących warunków.

Najprostszym ze sposobów na poprawę swojej widoczności jest rozpoczęcie noszenia odblaskowych elementów. Może to być np. kamizelka narzucona na odzież wierzchnią lub drobny element na czapce czy też na rękawie. Najważniejsze – pamiętaj, by czymkolwiek się wyróżniać.

A czy wiesz, że psiak również może zadbać o Waszą widoczność?

Żyjąc w XXI wieku, mamy tuż na wyciągniecie ręki mnóstwo artykułów, które poprawiają widoczność nie tylko nam, ale także naszym psiakom. Warto, szczególnie na sezon jesienno-zimowy, zaopatrzyć się np. w odblaskową smycz, chustę, czy też kamizelkę dla psiaka! Takie gadżety już istnieją i są one doskonałym rozwiązaniem. W szczególności warto pomyśleć o kamizelce lub chuście. Szczególnie na wypadek, gdyby pies wypiął się ze smyczy, pozwolą odnaleźć go w mroku. To przemyślane rozwiązania. Sprawiają, że jesienne spacery są jeszcze milsze, przyjemniejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze niż zazwyczaj.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania

Pamiętajmy o tym, że jakiekolwiek gadżety by nam nie towarzyszyły podczas spacerów – warto mieć oczy dookoła głowy. Żaden przedmiot nie jest w stanie zastąpić nam logicznego myślenia oraz postępowania zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Postępujmy więc zgodnie z panującymi warunkami atmosferycznymi oraz przepisami – dzięki temu dbamy również o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Niech jesienne spacery staną się Waszą przyjemnością i już nigdy Was nie stresują! Odpowiednie gadżety odblaskowe to mały, ale znaczący krok w kierunku spacerów, które nie będą dla nas zagrożeniem. Ciesz się więc czasem spędzonym ze swoim pupilem na świeżym powietrzu – bez zbędnego pośpiechu, czy też stresu. Dbając o siebie, dbasz także o niego – pamiętaj o tym!

Wybrane dla Ciebie

Czy aby na pewno mruczący kot to szczęśliwy kot?

Kocie mruczenie jest uznawane za jeden z najbardziej relaksujących dźwięków na świecie. Mruczą nie tylko koty domowe, ale także duże, dzikie gatunki. Każdy gatunek wytwarza trochę inny dźwięk, co wynika z różnic anatomicznych. To, co my nazywamy mruczeniem to niskiej częstotliwości wibracje.

czytaj

Które psy są z włosem?

Przyjęło się sądzić, iż psy posiadające włosy nie uczulają. Są więc doskonałe dla alergików. Jakie rasy psów posiadają włosy zamiast sierści?

czytaj

Myślenie, które szkodzi. Mity o psach

Na powszechne wyobrażenia o psach wpływa wiele czynników: antropomorfizacja, kultura i rozrywka (filmy, książki) oraz opowieści przekazywane słownie, które niewiele mają wspólnego z aktualną wiedzą na temat kynologii. Nawet wśród właścicieli psów nadal funkcjonuje wiele mitów o psach. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze, fałszywe przekonania na temat psich zachowań oraz sposobu ich funkcjonowania.

czytaj

Co słyszy Twój pupil, gdy mówisz „dobry pies”?

Jednym z popularnych psich mitów jest twierdzenie, że psy rozumieją wyłącznie intonację, a nie znaczenie ludzkiej mowy. Jak jest naprawdę?
Z pewnością nie ma sensu opowiadanie swojemu sznaucerowi, jak było dzisiaj w pracy, bo nasz towarzysz niewiele z tego zrozumie. Nie oznacza to jednak, że psy nie mają zdolności rozumienia niektórych słów.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz