
Jak możesz pomóc zwierzętom z Ukrainy?
Czas czytania: 2 min

Zwierzęta są cichymi ofiarami konfliktów zbrojnych. Ludzie wyjeżdżając w pośpiechu z Ukrainy często nie są w stanie wywieźć ze sobą pupili za granicę. Przekraczanie granic przez zwierzęta regulują przepisy. Polska z uwagi na wyjątkową sytuację, je zmieniła. Główny Inspektorat Weterynarii nie wymaga badań serologicznych w kierunku znaczenia miana przeciwciał przeciwko wściekliźnie zwierząt wysiedlonych. Są ludzie dobrej woli, którzy aktywnie działają, by poprawić los porzuconych zwierząt. Jak możemy pomóc?
- Zostań domem tymczasowym
Jeśli masz odpowiednie warunki, możesz przyjąć zwierzęta z Ukrainy pod swój dach. Pamiętaj jednak, że będą wymagały dużej uwagi i cierpliwości, ponieważ są silnie zestresowane. Nagle zmieniły swoje otoczenie, straciły swoich opiekunów. Zostały utworzone grupy na Facebooku, które regularnie są aktualizowane o informacje na temat potrzebujących zwierząt.
Grupa na Facebooku Pomoc dla zwierząt w Ukrainie: https://www.facebook.com/groups/976873776134238
- Wesprzyj finansowo zbiórkę na rzecz zwierząt
Możecie wspierać finansowo fundacje, które pomagają zwierzętom z Ukrainy. Pamiętajcie, by je wcześniej zweryfikować, ponieważ powstało wiele fałszywych zbiórek, które wykorzystują sytuację. Nasza Fundacja Pets World utworzyła zbiórkę na rzecz zwierząt. Każda złotówka zostanie przeznaczona na zakup karm mokrych, suchych, bandaży, podkładów higienicznych czy transporterów do przewozu psów i kotów.
Konto zbiórki:
28 1600 1462 1862 1849 4000 0001
BNP PARIBAS
- Zakup potrzebne produkty dla schronisk
Fundacje oraz przepełnione schroniska potrzebują teraz dużego wsparcia w postaci karm, kocyków, zabawek, podkładów higienicznych itp. Sprawdzajcie na bieżąco jakie meldują potrzeby i dostarczcie je w ustalone miejsce. Adopcja zwierząt ze schronisk, to więcej miejsca dla kolejnych, potrzebujących zwierząt.
- Przetransportuj zwierzęta
Jeżeli macie możliwość transportu, to będzie to bardzo pomocne. Wiele potrzebujących zwierząt wciąż czeka na Ukrainie lub na granicy z Polską, by zostać przewiezionym do domów tymczasowych czy schronisk. Dajmy im szansę na nowy, ciepły dom i bezpieczeństwo.
Wybrane dla Ciebie
Rola zoofizjoterapii w życiu psiego seniora
Zoofizjoterapia to jedna z dziedzin nauk weterynaryjnych, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i budzi zainteresowanie zarówno wśród lekarzy weterynarii i opiekunów zwierząt.
czytajKtóre koty są spokojne? Przewodnik po rasach
Przyjęcie kota pod swój dach to decyzja na długie lata. W końcu to nie tylko zwierzę, ale nowy domownik, który powinien pasować do stylu życia i osobowości opiekunów.
czytajNosework, czyli wyjątkowy sport kynologiczny. Rozmowa z Sylwią Babicz ze Szkoły dla psów Piąty Pazur w Gdańsku (podcast, zdjęcia)
Od 150-300 milionów. Tyle receptorów znajduje się w psim nosie. Ich dokładna liczba zależy między innymi od rasy psa. Tymczasem człowiek ma ich zaledwie 5-6 milionów. O fenomenie psiego nosa oraz zabawie w „poszukiwanie zapachów” porozmawialiśmy z Sylwią Babicz, instruktorką noseworku i psiego fitnessu ze Szkoły dla psów Piąty Pazur w Gdańsku. Przyjemnego węsze… słuchania!
czytajKoty rasowe vs koty dachowe – wygląd, pochodzenie, wyzwania
Koty wolno żyjące są w naszym kraju problemem, który próbujemy redukować poprzez kastrację i odławianie. Jak to możliwe, że jednocześnie prowadzone są hodowle, w których co roku na świat przychodzą młode? Dlaczego jedne zwalczamy, a drugie nie wzbudzają żadnych kontrowersji?
czytaj