Rasy psów: Husky
Czas czytania: 2 min
Charakter:
Husky Syberyjski to wymagająca rasa nieodpowiednia dla osób zaczynających opiekę nad psami. Husky są bardzo energicznymi, wesołymi i towarzyskimi zwierzętami. Cechuje je duża łagodność w stosunku do ludzi, dlatego są odpowiednimi mieszkańcami dla domów z dziećmi. Husky charakteryzują się dużym temperamentem, ciekawością i ambicją. Potrzebują dużej dawki ruchu. Zwykły spacer w wolnym tempie nie wystarczy. Nadmiar energii musi być wyładowany bieganiem lub intensywną zabawą. Husky mają skłonność do ucieczek. Rasa ta nie tylko przypomina wyglądem wilka, ale też łączą ich wspólne cechy takie jak wycie.
Pielęgnacja:
Ze względu na grubą, dwuwarstwową sierść pielęgnacja tej rasy jest pracochłonna. W okresie linienia, czyli wiosną i jesienią zabieg wyczesywania należy powtarzać codziennie. Warto wiedzieć, że husky linieje bardzo intensywnie na wiosnę, gubiąc nawet podszerstek. Z racji przystosowania do warunków atmosferycznych linienie w okresie jesiennym jest mniej intensywne, jednak i tak trzeba czesać psa codziennie. Kąpiel tej rasy powinna odbywać się 1 albo 2 razy do roku. Należy jednak pamiętać, że w okresie zimowym po kąpieli należy dokładnie wysuszyć sierść, aby uniknąć przeziębienia u psa.
Choroby:
Rasa wydaje się być odporna na większość chorób, np. dróg oddechowych. Jednak ze względu na budowę i sierść husky mogą nie najlepiej znosić upały. Potrzebują wtedy dostępu do chłodnego pomieszczenia. Co ciekawe psy tej rasy nie przyswajają cynku, więc należy go suplementować, szczególnie w okresie linienia. Ze względu na masę zdarza się, że chorują na dysplazję stawów biodrowych. Ponadto może wystąpić postępujący zanik siatkówki.
Cena:
Cena zakupu szczeniaka z rodowodem ZKWP rozpoczyna się od około 2500-3000zł.
- Długość życia: 12 do 15 lat
- Usposobienie: inteligentny, towarzyski, czujny, przyjazny, łagodny
- Waga: samica: 16–23 kg, samiec: 20–27 kg
- Wysokość: samica: 50–56 cm, samiec: 54–60 cm
- Sierść: gęste futro z obitym podszerstkiem
- Maść:wszystkie odcienie szarości, od czarnego do czysto białego.
Wybrane dla Ciebie
Które koty żyją najdłużej?
Każdy z nas chciałby cieszyć się szczęśliwym życiem ze swoim kotem. Kiedy witamy nowego, czworonożnego przyjaciela w naszym domu, rzadko kiedy myślimy o nieuchronnej, ale nadal zdecydowanie odległej wizji rozstania.
czytajWesołych Świąt!
Drodzy miłośnicy zwierząt! W tym magicznym czasie świąt Bożego Narodzenia dziękujemy Wam za miłość, troskę i zaangażowanie w życie Waszych pupili. To dzięki Wam świat zwierząt jest pełen ciepła, radości i bezinteresownej miłości.
czytajJak opiekować się gryzoniem z chorobą nerek?
Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tak małe stworzenia jak chomik czy szczur mogą cierpieć na przewlekłe, zaawansowane schorzenia. Jak opiekować się maluchem, którego nerki nie pracują prawidłowo?
czytajE. cuniculi – co każdy opiekun królika powinien wiedzieć?
Encephalitozoon cuniculi to patogen znany wszystkim doświadczonym opiekunom królików. Jest bardzo powszechny w populacji królików domowych i w ciężkich przypadkach może prowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Opiekując się królikiem, powinniśmy znać objawy tej choroby, by w razie potrzeby móc szybko na nie zareagować.
czytaj