Kocie legowiska – jakie sprawdzą się jesienią?

Jesień, to ten moment, kiedy nie tylko zaczynamy myśleć o swojej wygodzie i przyjemnych w dotyku kocykach, ale także myślami jesteśmy z naszymi milusińskimi. One również odczuwają spadek temperatury i zdecydowanie warto o tym pamiętać. Dziś podpowiemy, na jakie legowiska szczególnie warto zwrócić uwagę.
AUTOR: Sara Migaj

Czas czytania: 3 min

Gdzie ciepełko, tam i kot

Jedno trzeba przyznać – nie zważając na porę roku, koty należą do gatunku ciepłolubnych. Latem chętnie leżakują w otuleniu słońca, a jesienią/zimą próbują włożyć swój zimny nosek tam, gdzie uda im się go ogrzać. Pierwszym tropem, przy szukaniu idealnego legowiska dla zwierzaka powinien być jego komfort. Zanotuj: koty uwielbiają ciepło – i właśnie to powinniśmy im dostarczyć.

Legowisko wiszące na kaloryferze? Brzmi doskonale!

Jeśli Twój kot oblega kaloryfer już od pierwszych sekund włączenia ogrzewania, to zdecydowanie pokocha legowiska zawieszane na kaloryfer. Jeśli mielibyśmy opisać idealne kocie posłanie, to właśnie byłoby to ono! Jednak w ofercie marek znajdują się przeróżne warianty – jedne z nich, można zawiesić i kot na naszym pełnym widoku się wyleguje, a inne są w postaci kopuły, do której mały drapieżnik może wkroczyć i zniknąć z pola widzenia właściciela. Obie opcje świetnie się sprawdzą, decyzja należy więc do Ciebie.

Twój kot to strażnik osiedla? Pamiętaj o legowisku na parapet!

Niestety zimą parapet wprawia o dreszcze, dlatego jeśli kot uwielbia na niego siadać i patrzeć przez okno, pamiętaj, by zapewnić mu ciepło. Świetnie sprawdzą się w tym wypadku legowiska typowo na parapet – długie i wąskie. Każdy kociak pokocha to jakże komfortowe rozwiązanie!

A może by tak… koci śpiwór?

Słyszałeś o kocich śpiworach? Tak, dobrze słyszysz. Podobno kochają je wszystkie futrzaki… Są niebywale ciepłe i przyjemne w dotyku. Kociak może w niego wejść i po prostu się schować. Co więcej, ten format ze względu na swój kształt, doskonale utrzymuje ciepło. Obawiamy się, że ciężko wyjść z tak przyjemnej krainy!

Legowisko zawieszane na drapak

Jeśli Twój kot to czujny obserwator, który preferuje pozostać na wysokości, by mieć wszystko pod kontrolą, to świetnie sprawdzi się w jego wypadku legowisko/hamak zawieszane na jego wieżę widokową tj. drapak. W tym momencie łączymy użyteczne z pożytecznym – kociak wciąż pozostanie w swoim centrum dowodzenia, ale przy okazji zyska wygodną bazę na odpoczynek.

Legowisko budka

Gdzie dobra kryjówka tam i Twój mruczek, prawda? Koty nigdy nie będą wybrzydzać legowiska w kształcie budki, która dodatkowo stanie się ich schronem. Znajdziesz mnóstwo tego typu produktów o różnych kształtach (możesz np. postawić na królewski Royal Pet White marki Trixie) i większość z nich wyłożona jest od środka doskonałym, utrzymującym ciepło materiałem.

Szukając produktów, które spełnią kocie potrzeby, pamiętaj, by na moment wejść w ich głowę. Przeanalizuj zachowania swojego zwierzaka oraz miejsca, gdzie zazwyczaj przebywa. Ta analiza niebywale pomoże Ci w dokonaniu idealnego wyboru. W końcu, kto zna lepiej Twojego kota niż Ty sam? Zaufaj swojej intuicji|!

Wybrane dla Ciebie

Rola zoofizjoterapii w życiu psiego seniora

Zoofizjoterapia to jedna z dziedzin nauk weterynaryjnych, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i budzi zainteresowanie zarówno wśród lekarzy weterynarii i opiekunów zwierząt.

czytaj

Które koty są spokojne? Przewodnik po rasach

Przyjęcie kota pod swój dach to decyzja na długie lata. W końcu to nie tylko zwierzę, ale nowy domownik, który powinien pasować do stylu życia i osobowości opiekunów.

czytaj

Nosework, czyli wyjątkowy sport kynologiczny. Rozmowa z Sylwią Babicz ze Szkoły dla psów Piąty Pazur w Gdańsku (podcast, zdjęcia)

Od 150-300 milionów. Tyle receptorów znajduje się w psim nosie. Ich dokładna liczba zależy między innymi od rasy psa. Tymczasem człowiek ma ich zaledwie 5-6 milionów. O fenomenie psiego nosa oraz zabawie w „poszukiwanie zapachów” porozmawialiśmy z Sylwią Babicz, instruktorką noseworku i psiego fitnessu ze Szkoły dla psów Piąty Pazur w Gdańsku. Przyjemnego węsze… słuchania!

czytaj

Koty rasowe vs koty dachowe – wygląd, pochodzenie, wyzwania

Koty wolno żyjące są w naszym kraju problemem, który próbujemy redukować poprzez kastrację i odławianie. Jak to możliwe, że jednocześnie prowadzone są hodowle, w których co roku na świat przychodzą młode? Dlaczego jedne zwalczamy, a drugie nie wzbudzają żadnych kontrowersji?

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz