Łódź – miasto przyjazne zwierzętom

Łódź jest miastem często odwiedzanym przez turystów. Zarówno tych dwu - jak i czworonożnych. W porównaniu do innych dużych miast Łódź jest bardzo otwarta na czworonożnych turystów. Do wielu instytucji kultury jak i punktów gastronomicznych i usługowych wejdziemy z psem w pełnym zakresie, do niektórych tylko w wyznaczonych przestrzeniach.
AUTOR: Anna Siennicka

Czas czytania: 4 min

Planując wyjazd z psem warto sprawdzić do jakich miejsc swobodnie wejdziemy z naszym czworonogiem, a jakie lepiej sobie odpuścić i odwiedzić je podczas wyjazdu bez psa. Wyjeżdżając do innego miasta musimy przede wszystkim być pewni, że hotel który wybraliśmy jest przyjazny psom i nikt nie odmówi nam zakwaterowania w ostatniej chwili. Powinniśmy również zwrócić uwagę iż w większości hotelów nocleg z psem wiąże się z dodatkową opłatą.

Postaram się przedstawić listę miejsc w których bez problemu zostaniemy przyjęci z psem. Ze względu na ciągle zmieniające się przepisy związane z nakładaniem i znoszeniem obostrzeń covidowych polecam każdorazowo przed wyjazdem sprawdzać wymienione miejsca.

Nasze pierwsze kroki w Łodzi warto skierować do Punktu Informacji Turystycznej. Tam nie tylko otrzymamy aktualne informacje na temat miejsc które planujemy odwiedzić ale też możemy liczyć na miskę wody na naszego psiaka.

Z psem bez problemu wejdziemy do łódzkiej Manufaktury. Jest to centrum kulturalno-rozrywkowe powstałe na terenach dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. Z psem (na smyczy i w kagańcu) możemy swobodnie poruszać się po częściach wspólnych galerii ale też wejść do większości sklepów. Warto zwraca uwagę na oznaczenia, sklepy przyjazne psom mają przy wejściu naklejkę informująca „tutaj można wejść z psem”. Z czworonogiem możemy wejść również do Muzeum Fabryki mieszczącego się na terenie centrum. Większość restauracji działających na terenie Manufaktury również pozwala na wizyty psów.

Na wizyty z psami, na podobnych warunkach jak Manufaktura, pozwala również Port Łódź. Pies musi być na smyczy i w kagańcu, ewentualnie przenoszony na rękach lub w transporterze. Możemy się z nim poruszać po części wspólnej oraz niektórych sklepach, również oznaczanych naklejką przy wejściu. Z psiakiem wejdziemy również do wydzielonej części strefy restauracyjnej. Warto zajrzeć również na tereny rekreacyjne centrum gdzie znajduje się wybieg dla psów.

Muzeum Miasta Łodzi również zezwala na wejścia z psem ale wyłącznie na określonej przestrzeni. Z czworonogiem wejdziemy do holu głównego, szatni, kasy muzealnej, ogrodu pałacowego a także wystaw stałych i czasowych na poziomie 0 i -1.

Psy są mile widziane również w większości łódzkich lokalów gastronomicznych. W wieku z nich możemy liczyć na miskę wody dla naszego psiaka.

Z psem wejdziemy do pubów takich jak Piwoteka Narodowa i Chmielowa Dolina, a także Niebostan i Z Innej Beczki.

Jeśli interesuje nas bardziej śniadaniowe menu przyjazne psom są Ciasno jak w Ulu, Breadnia i  kilka punktów pod szyldem Caffe przy Ulicy.

Z dostępności psom łódzkich restauracji będą zadowoleni koneserzy bardzo różnych kuchni zarówno włoskiej (Bawełna, Otwarte Drzwi, Forno Nero), hiszpańskiej (Nóż), żydowskiej (Imber), a nawet hawajskiej (Aloha Poke).

Na nocleg z psem możemy liczyć między innymi w hotelach sieci CFI (Boutique Hotel’s) opłata dodatkowa za zwierzę to 50-70 zl/doba.

Z podobną opłata dodatkową spotkamy się w Fabryce Wełny w Pabianicach pod Łodzią

W hotelu DoubleTree by Hilton będziemy zobowiązani do uiszczenia jednorazowej opłaty (niezależnie od długości pobytu) w wysokości 50 zł. Dodatkowo możemy liczyć na miskę i legowisko w pokoju.

Z dodatkową opłatą w wysokości 30 zł/doba musimy się liczyć w hotelach Boss i Tobaco. Z psem zostaniemy również przyjęci w hotelu Ibis i Novotelu.

Transport miejski w Łodzi również jest przychylny właścicielom zwierząt. Pojazdami miejskiego przewoźnika zwierzęta przewożone są za darmo. Większe psy muszą być oczywiście w kagańcu i na smyczy, mniejsze psy i inne zwierzęta powinny być przewożone w transporterach.

W czasie podróżowania z psem zwracajmy uwagę na jego zachowanie. Jeśli zdradza ono oznaki stresu i zaniepokojenia zrezygnujmy z odwiedzania zatłoczonych, głośnych miejsc. Wybierzmy raczej park lub wybiegi dla psów.

Pamiętajmy, że przebywając z psem w przestrzeni publicznej musimy mieć nad naszym pupilem pełna kontrolę. Jesteśmy odpowiedzialni za to by nasz czworonóg nie zakłócał spokoju innych osób ani nie zagrażał ich bezpieczeństwu.

Wybrane dla Ciebie

W jaki sposób papugi korzystają ze stóp?    

Każdy właściciel papug, na pewno co najmniej zauważył, że ptaki te potrafią schwytać jedzenie w łapkę, manipulować nim, rozgryzać. W jakim celu to robią? Aby dostać się pysznej zawartości orzecha, kory czy owocu. Jednak czy zwróciliście uwagę, której łapki używa papuga?

czytaj

Rozmowa z Jagodą Matejczuk i Agnieszką Giemzą z Woof Flyball Team Wrocław

Rekordowe 25 drużyn z 15 klubów. Tak w największym skrócie zapowiada się Wielka WOOFowska, czyli ogólnopolskie zawody flyball w miejscowości Malin pod Wrocławiem. Impreza odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia. Przeczytaj rozmowę z Jagodą Matejczuk i Agnieszką Giemzą, trenerkami WOOF Flyball Team.

czytaj

Szczeniak w domu. Poradnik odpowiedzialnej rodziny

Zanim szczeniak przekroczy drzwi naszego domu, warto przygotować „listę wyprawkową”. Oczywiście, oczekiwanie na szczeniaka nie jest tym samym co oczekiwanie na dziecko, ale to również przełomowy moment w naszym życiu. Jak się do niego przygotować? Przeczytaj artykuł i sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć.

czytaj

Wielka WOOFowska 2024 (podcast)

Rekordowe 25 drużyn z 15 klubów. Tak zapowiada się Wielka WOOFowska, czyli ogólnopolskie zawody flyball w miejscowości Malin pod Wrocławiem. Impreza, której organizatorem jest WOOF Flyball Team, odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia. Posłuchaj rozmowy z Jagodą Matejczuk i Agnieszką Giemzą, trenerkami WOOF Flyball Team Wrocław.  

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz