
Miejsca przyjazne zwierzętom – DOGBAR w Galerii Katowickiej
Czas czytania: 4 min
Na państwa profilach w social mediach pojawiły się informacje o DOGBARZE w Galerii Katowickiej, czy może nam Pani przybliżyć ideę tego miejsca?
Style życia, nawyki konsumentów, zwyczaje zakupowe zmieniają się, a my chcemy wychodzić naprzeciw temu, co ważne dla naszych klientów. Do tego od zawsze jesteśmy otwarci na przyprowadzanie psów do Katowickiej – ich towarzystwo podczas zakupów jest u nas czymś oczywistym. Wraz z otwarciem DOGBARU poszliśmy o krok dalej i – jako pierwsze centrum handlowe w Polsce – zapewniliśmy psom oraz ich opiekunom możliwość swobodnego przebywania w restauracyjnej. Źródło tego pomysłu leży w trosce o komfort wszystkich odwiedzających naszą Galerię. Traktujemy psy jako pełnoprawnych gości, wprowadzamy rozwiązanie przyjazne dla ich opiekunów, ale z poszanowaniem potrzeb wszystkich pozostałych użytkowników naszej przestrzeni.
Jakie udogodnienia czekają tam na właścicieli psów?
W DOGBARZE można w swobodnych warunkach zjeść posiłek, bez stresu, że obecność przyprowadzonego psa będzie kłopotliwa dla innych osób. DOGBAR zapewnia komfort także zwierzakom – jest tu pięć stanowisk dla psów, w których mogą odpocząć, dostać miseczkę z wodą, czy zjeść przekąskę przyniesioną przez opiekuna. Bardziej spokojne i przyjazne psy mogą przebywać w otwartych stanowiskach, a te mniej oswojone z obecnością innych ludzi i zwierząt – w specjalnych klatkach kennelowych, które dają psiakom dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Dzięki zaangażowaniu Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach i Beaty Nowak – behawiorystki, zoopsycholożki i trenerki psów, powstało miejsce idealnie skrojone na miarę potrzeb ludzi i zwierząt. Jego wyjątkowość polega na umożliwieniu lepszego zintegrowania psów z codziennym życiem oraz pozwala na udział w różnych aktywnościach razem z nimi, pozytywnie wpływając na ich socjalizację. O wyposażenie DOGBARU w klatki, legowiska, miski i zabawki zadbał sklep zoologiczny Leopardus. Funkcjonowanie tego miejsca określa regulamin, zapewniający bezpieczeństwo wszystkim korzystającym.


Czy odwiedziły już Państwa inne zwierzęta, jak np. koty?
Jak dotąd, nie odnotowaliśmy w DOGBARZE obecności innych czworonogów, niż psy. Mimo nazwy tego miejsca, która jest ukłonem w stronę piesków, jesteśmy otwarci także na inne bliskie sercom naszych klientów zwierzęta domowe, jak np. koty.
Czy wejście do DOGBARU jest płatne?
DOGBAR jest miejscem bezpłatnym, w której można zjeść w towarzystwie psa posiłek.
W poście oznaczyli Państwo Fundację Przystanek Schronisko, jaka jest ich rola w tym przedsięwzięciu?
Fundacja Przystanek Schronisko działa na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, które wsparło nas w tworzeniu DOGBARU. To zresztą nie pierwsze nasze wspólne przedsięwzięcie, chętnie dajemy światło akcjom adopcji psów i kotów z katowickiego schroniska, organizowanym przez sklep Leopardus, z myślą o pomocy schronisku zbierane są też plastikowe nakrętki. W DOGBARZE udostępniamy zdjęcia i historie piesków czekających na kochające domy. Kto wie, może to właśnie tutaj ktoś z odwiedzających podejmie decyzję o adopcji kolejnego psiaka albo namówi do tego swoich przyjaciół czy znajomych?
Proszę zachęcić naszych czytelników do odwiedzenia Waszego magicznego miejsca
Jesteśmy przekonani, że DOGBAR będzie dla odwiedzających taką samą frajdą, jaką dla nas było tworzenie go, wywoła uśmiech opiekunów i radosne merdanie ogonem ich czworonożnych przyjaciół. Zachęcamy do uwieczniania tej radości na zdjęciach w instaspocie dla zwierzaków – doskonałym miejscu na stylową fotkę w miejskim klimacie.
Wybrane dla Ciebie
Zajęcia behawioralne z psami w centrach handlowych w Polsce: Spacer socjalizacyjny
Coraz więcej właścicieli psów zdaje sobie sprawę, jak ważna jest socjalizacja ich pupili. Socjalizacja to bardzo ważny proces. Podczas niego pies uczy się, jak reagować na różne sytuacje, ludzi, inne zwierzęta oraz otoczenie.
czytajDlaczego królik mnie atakuje?
Chociaż króliki nikomu nie powinny kojarzyć się z agresją, niejednokrotnie przejawiają one agresywne zachowania wobec ludzi. Wbrew pozorom jest to dość częste zjawisko i może mieć wiele powodów.
czytajWyścigi psich zaprzęgów – rozmowa z Aleksandrą Pieron z Dog Adventure, wiceprezeską Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów (podcast, zdjęcia)
Syberian husky, psy grenlandzkie, malamuty, greystery, samoyedy, a nawet pudle… To tylko kilka ras psów, które doskonale radzą sobie w wyścigach psich zaprzęgów. O tajniki tej wyjątkowej dyscypliny zapytaliśmy Aleksandrę Pieron z klubu Dog Adventure, wiceprezeskę Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów. Przyjemnego słuchania!
czytajNajczęstsze choroby kotów
Wyłapanie pierwszych problemów zdrowotnych u kotów nie zawsze jest banalnie proste. Koty potrafią długo maskować objawy choroby. Dlatego tak ważne jest, aby opiekun bacznie obserwował swojego kota. Obserwacja zwierzęcia pozwala wyłapać zachowanie nietypowe. Jakie problemy zdrowotne najczęściej występują u kotów? Dowiesz się tego czytając ten artykuł.
czytaj