
Miejsca przyjazne zwierzętom – Dwór Sieraków
Czas czytania: 3 min

Proszę nam powiedzieć kilka słów o hotelu
Znajdujemy się około 20 km na południe od Krakowa, w drodze pomiędzy Wieliczką a Dobczycami. Dwór otacza wspaniały, 4 hektarowy stary park, często odwiedzany przez naszych gości. Budynek pochodzi z roku 1847, ale dzięki kompleksowemu remontowi oferujemy dziś 4 gwiazdkowy standard połączony z klimatem tradycyjnej, ziemiańskiej rezydencji. W 2005 roku obecni właściciele: Pani Karolina Grabowska i Pan Paweł Gąsiorek zdecydowali się na wykupienie miejsca od Uzdrowisk Krakowskich i tchnięcie w jego mury nowego życia. Aktualnie w dworze mamy 30 pokoi urządzonych w stylu angielskim. Nasza restauracja otrzymała rekomendację Slow Food Polska oraz od trzech lat jest wyróżniana przez przewodnik kulinarny Gauilt&Millau. Do dyspozycji naszych gości jest również bar Whisky&Wodka, w którym można spróbować m.in różnych smaków naszej Wódki Dwór Sieraków, którą serdecznie polecam. Specjalnym miejscem jest piwnica z największą w Małopolsce kolekcją win. Oprócz części hotelowej i gastronomicznej w dworze znajduje się SPA, w którym można skorzystać m.in. z zabiegów kosmetycznych na bazie wina.
Jakie pupile są akceptowane w Waszym hotelu?
Wszystkie zwierzaki są bardzo mile widziane w Dworze Sieraków, a otoczenie sprawia, że czują się u nas jak w domu. Zazwyczaj nasi goście zabierają ze sobą psy, ale zdarzały się nam również wizyty kotów.
Jakie udogodnienia posiadacie dla zwierząt?
Na powitanie nasi pupile dostaną psie bądź kocie ciasteczko, a w pokoju czekać będzie wygodne legowisko, miseczki z wodą i smakołykami. Co bardzo ważne podczas zabiegów w SPA, nasi Goście mają możliwość pozostawienia swoich pupili pod opieką pracowników hotelu.

Co to takiego „psie menu”, o którym możemy przeczytać na Waszej stronie?
Wspólnie z właścicielami dworu, którzy są bardzo otwarci na zwierzęta oraz na ekologię postanowiliśmy stworzyć dedykowane pupilom menu. Dostałem zadanie, żeby opracować menu, które będzie smakowało naszym czworonożnym przyjaciołom. Udało się i bardzo się cieszę, że zostało to zauważone i docenione. Cieszę się, że nasi goście, którzy tutaj przyjeżdżają będą mogli uraczyć swoich przyjaciół, bo tak ich należy nazywać, czymś specjalnym, a nie tylko karmą, którą można zabrać w podróż. Menu jest skonstruowane pod preferencje zwierzaków.
Czy w pobliżu Waszego obiektu jest miejsce gdzie można spacerować z naszym psem po przetestowaniu pysznego menu?
Usytuowanie dworu pozwala na swobodę, zabawę, wybieganie lub wyspanie się w naszym 4 hektarowym parku. Oczywiście poza murami dworu nie brakuje miejsc do długich spacerów czy zabawy. Region Pogórza Wielickiego, w którym się mieścimy, to piękne miejsca dla właścicieli ale także dla ich czworonożnych przyjaciół.
Co w sytuacji nagłej potrzeby konsultacji z weterynarzem? Macie państwo polecanych specjalistów?
Od lat jesteśmy zaprzyjaźnieni z weterynarzami, którzy służą pomocą nawet w Sylwestra!
Jeżeli tylko zaistniałaby taka potrzeba to jesteśmy gotowi do pomocy i polecenia weterynarza, oczywiście nawet z wizytą na miejscu.
Niedługo dołożymy do menu dla psów i menu dla kotów a naszym pierwszym degustującym będzie dworski pupil kot Teofil.
Wybrane dla Ciebie
Jak założyć hotelik dla psów? Katarzyna Pokora – magister inż. zootechnik, zoopsycholog i hodowca (podcast, zdjęcia)
Na czym polega prowadzenie hoteliku dla zwierząt? Jakie są największe wyzwania takiej działalności? Posłuchaj rozmowy z Katarzyną Pokorą – mgr inż. zootechnikiem, zoopsychologiem, hodowcą, wykładowcą i właścicielką hoteliku dla psów. Dobrego odbioru!
czytajCzy zwierzęta czerpią przyjemność z jedzenia?
Jedzenie to podstawowa potrzeba każdego żywego organizmu. Jednak czy zwierzęta czerpią z niego przyjemność, tak jak ludzie? To pytanie zadawane jest przez wielu właścicieli zwierząt oraz naukowców.
czytajZwierzęta, które potrafią „mówić”. Papugi, delfiny i inne komunikatywne gatunki
Zwierzęta na całym świecie komunikują się ze sobą za pomocą różnych, złożonych sposobów dostosowanych do ich potrzeb czy środowiska. Fakt, że my korzystamy z języka, nie oznacza wcale, że zwierzęta swojego języka nie mają!
czytajZwierzęta, które zmieniły historię
W naszej ludzkiej historii nie ma za dużo miejsca na zwierzęta. Ich obecność jest dostrzegana i doceniana, dopiero gdy staną się one wystarczająco użyteczne i przydatne człowiekowi, by dostać status bohatera. Często więc mówi się o jednostkach, które zmieniły bieg historii.
czytaj