Typy opiekunów podczas wizyty u lekarza weterynarii
Czas czytania: 4 min
Prezenciarze
Większość lekarzy dostała kiedyś prezent od opiekuna swojego pacjenta. Polacy lubią się odwdzięczać i sprawiać drobne upominki w zamian za dobrze wykonane usługi. Ciężko więc pominąć wdzięczność względem lekarza, który ratuje zdrowie lub życie naszemu ukochanemu pupilowi.
Nie ma nic złego w podarowaniu komuś pamiątkowego zdjęcia, butelki dobrego koniaku czy kolorowej bombonierki na osłodę ciężkiego dnia. Jednak niektórzy mają własne wizje na odwdzięczanie się lekarzom weterynarii. Tutaj właśnie pojawia się nieco śmieszny, a czasem bardzo zaskakujący aspekt. Pytałam lekarzy weterynarii czy zdarzył im się w ich karierze śmieszny prezent od klientów. Ba! Najczęściej są to jajka. Produkt wiejski, od własnych kurek. Ekologicznie, zdrowo i praktycznie!
Kolejny prezent o jakim usłyszałam, to zakwas na żurek! Jak możecie się domyślać lecznica znajdowała się na Śląsku. Tam dobry żurek to podstawa każdego domostwa, więc dlaczego nie podarować go lekarzowi? Na koniec zostawiłam perełkę, bo myślę, że tego nie spodziewał się nikt – wycieraczka. Taki prezent dostał lekarz w podkrakowskiej wsi. Pani kupiła ją dla siebie, ale z radości, że stan psiaka się poprawił podarowała wycieraczkę lekarzowi w ramach podziękowania. Spokojnie, za godzinę wróciła z butelką wina.
Psipsie
Zależy kto na ten temat patrzy. Dla jednych będzie śmieszny, a dla innych smutny. „Psipsie” to osoby, które nie potrafią nazwać narządów płciowych albo się tego wstydzą. Który lekarz nie słyszał w swoim gabinecie słów: psipsi, pipi, pusia, brzoskwinka, cytrynka, kuciapka, myszka, pipka? Takich określeń używają właściciele suczek.
A co na to właściciele samców? Siuras, fiutek, frędzel, grzybek. To określenia penisa. Jeśli jesteście tym właśnie typem właściciela, to możecie być pewni, że niejednokrotnie poprawiliście lekarzowi humor. Pamiętajcie, że nikt inny nie rozumie tak dobrze nazywania rzeczy po imieniu jak lekarz, więc nie musicie się trudzić i wymyślać synonimów.
Psie matki
Różowe kokardki, smycze z kryształkami, przyklejane kolczyki na uszkach i wiele innych ciekawych dodatków. Lekarz próbujący pobrać krew zostaje okrzyknięty zwyrodnialcem, który zrobił zamach na życie Pusi, bo ta pisnęła. A zaraz po tym lekarz zostaje ugryziony w palec, przez Pusię, nie psią matkę. Pusia wbija swoje ząbki, bo kagańce nie są dla piesków i wymyślił je nawiedzony treser psów. W obecności psiej matki lepiej uważać na to co się robi, bo opinia o Tobie rozejdzie się po wsi szybciej niż kroplówka po żyle Pusi.
Ja tylko…
Pan przyszedł z pieskiem, bo żona mu kazała. On nie wie co się dzieje z psem, co pies je na co dzień, czy był odrobaczany, szczepiony. Kompletnie nic. Telefonuje do żony, ale ta nie odbiera. „Ja tylko miałem go tu przywieźć” – słyszy lekarz i już wie, że jedyne co może to się pięknie uśmiechnąć. Po 40 min badania psa z każdej strony Kowalskiemu się przypomina po co przyszedł. Pazurki trzeba obciąć, bo kanapę drapie!
Bo wie doktor…
…ja 40 lat temu to Halinę moją poderwałem. – i wiele innych opowieści z młodości klientów. Często do gabinetu przychodzą ludzie, którzy myślą, że mają najciekawsze i najwspanialsze życie pod słońcem i koniecznie swoimi opowieściami trzeba się podzielić z lekarzem weterynarii. Nawet, kiedy lekarz całym sobą pokazuje, że już czas na opuszczenie lecznicy, to nagle się okazuje, że Halina miała wtedy czerwoną sukienkę i była taka piękna, a do tego lubiła koty. Kolejne 5 minut bujania w obłokach, zanim Nowak dokończy fascynującą historię.
Wybrane dla Ciebie
Jakie ptaki możemy spotkać w polskich miastach? Rozmowa z Karoliną Jamską z Towarzystwa Przyrodniczego „Kawka” (podcast)
Kocham wszystkie zwierzęta i staram się pomagać wszystkim, które tej pomocy potrzebują i które spotkam na swojej drodze – mówi Karolina Jamska, prezeska Towarzystwa Przyrodniczego „Kawka”. Posłuchaj drugiej części rozmowy
z biolożką i przyrodniczką, która była gościnią 19. odcinka Pets World Podcast!
Na czym polega play therapy?
Play therapy to innowacyjna metoda terapeutyczna, która wykorzystuje elementy zabawy oraz sportu w pracy z psami. Stosuje się ją u zwierząt, które wykazują zaburzenia zachowania. Na czym dokładnie polega ta metoda?
czytajKiedy zacząć przygodę z wystawami dla psów?
Wystawy psów to nie tylko okazja do zaprezentowania swojego psa oraz zdobycia prestiżowych nagród. To również sposób na budowanie wspólnej więzi. Kiedy powinniśmy zacząć wystawiać naszego psa?
czytajCzy twój pies może być melancholikiem? Psie typy osobowości
Czy w psim charakterze można znaleźć cechy charakteru ludzkiego? Czy psy upodabniają się do swoich właścicieli? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.
czytaj