Wigilijny wieczór

Już za chwilę Wigilia! Lista z przygotowaniami już prawie odhaczona. Pamiętałeś o wszystkim? Zadbaj sobie pytanie czy pamiętałeś o wszystkich. Podczas świąt i panującego wtedy pośpiechu, zwierzęta są często zrzucane na dalszy tor. Zadbaj o to by w Twoim domu magia Świąt dotyczyła wszystkich domowników.
AUTOR: Redakcja

Nasi podopieczni w Święta muszą czuć się tak samo bezpiecznie jak przez cały rok. Pośpiech, przygotowania, zakupy czy prezenty nie mogą przesłonić nam naszych czworonożnych przyjaciół. Pamiętajmy o tym, aby zadbać o zwierzęta w naszym domu. Jeśli na Wigilii zjawi się ktoś kto ma alergię na nasze zwierzątko to zadbajmy o to aby zamknięty kot albo pies miał dostęp do wody, jedzenia, ulubionych zabawek oraz odwiedzaj go bardzo często. Jeśli wyjeżdżasz i zostawiasz swojego czworonoga pod opieką sąsiadów pamiętaj wybrać do tego tylko zaufane osoby. Święta to magiczny czas, zadbaj o to aby był równie wyjątkowy dla Twoich pupili. Na Wigilii często odwiedzają nas dorośli z dziećmi. Porozmawiaj z nimi o granicach jakich nie mogą przekroczyć w kontakcie z Twoim czworonożnym przyjacielem. Znasz go najlepiej i wiesz do czego jest zdolny podczas zabawy. Uczul gości aby nie karmili resztkami ze stołu Twojego psa. To może mu zaszkodzić. Zadbaj o jego komfort i bezpieczeństwo, a na pewno będzie równie radosny co i Wy i Wasza rodzina!

W imieniu całej redakcji życzymy Wam spokojnych, szczęśliwych, zdrowych a przede wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ta magiczna moc wigilijnego
wieczoru będzie spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz przyniesie Wam spokój i radość
.

Redaktor naczelna Sara Przytulska oraz cała redakcja Pets World

Wybane dla Ciebie

Kot wydrapuje się, robiąc sobie rany, co może mu dolegać?

Koty podobnie jak ludzie muszą od czasu do czasu się podrapać. Jeżeli takie zachowanie jest sporadyczne i powoduje urazów skóry, wtedy należy uznać je za normalne zachowanie. W przypadku, gdy nadmierne wydrapywanie prowadzi do powstawania ran, obowiązkiem opiekuna jest ustalenie przyczyny, dlatego wizyta u lekarza weterynarii w takim przypadku to konieczność.

czytaj

Masaż dla konia?

Wierzchowce to niezwykłe zwierzęta, które odnalazły swoje miejsce w świecie ludzi. Dzięki odpowiedniej budowie mogą nosić człowieka na swoim grzbiecie, a ich niezwykła siła umożliwia ciągnięcie bryczki. Konie lubią partnerstwo i współpracę z człowiekiem, jeżeli odbywa się ona we wzajemnym szacunku. Jednym z jego elementów jest zadbanie o swojego pupila, kiedy tak pięknie dla nas pracuje. W jaki sposób? Między innymi poprzez wprowadzenie rutyny masażu do stajni!

czytaj

Pomysł na prezent świąteczny dla psa

Świąteczne prezenty to nasza polska tradycja. Podarowanie komuś nawet małego drobiazgu zawsze wywołuje duży uśmiech. Co zatem sprawić naszemu czworonożnemu przyjacielowi?

czytaj

Szylkretowe koty – fakty i mity

Szylkrety to koty piękne, niezwykłe i niepowtarzalne, a także trochę tajemnicze za sprawą czego narosło na ich temat sporo mitów. Szylkret jest określeniem jednego z kocich umaszczeń, połączenia dwóch barw które nie tworzą wyodrębnionych plam ale łączą się ze sobą bardzo nieregularnie. Najczęściej są to rudo – czarne, od takiej kombinacji zresztą pochodzi nazwa. Nieregularne czarno rdzawe plamy przypominają żółwią skorupę, w języku niemieckim żółw to Schildkröte.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz