Wigilijny wieczór

Już za chwilę Wigilia! Lista z przygotowaniami już prawie odhaczona. Pamiętałeś o wszystkim? Zadbaj sobie pytanie czy pamiętałeś o wszystkich. Podczas świąt i panującego wtedy pośpiechu, zwierzęta są często zrzucane na dalszy tor. Zadbaj o to by w Twoim domu magia Świąt dotyczyła wszystkich domowników.
AUTOR: Redakcja

Nasi podopieczni w Święta muszą czuć się tak samo bezpiecznie jak przez cały rok. Pośpiech, przygotowania, zakupy czy prezenty nie mogą przesłonić nam naszych czworonożnych przyjaciół. Pamiętajmy o tym, aby zadbać o zwierzęta w naszym domu. Jeśli na Wigilii zjawi się ktoś kto ma alergię na nasze zwierzątko to zadbajmy o to aby zamknięty kot albo pies miał dostęp do wody, jedzenia, ulubionych zabawek oraz odwiedzaj go bardzo często. Jeśli wyjeżdżasz i zostawiasz swojego czworonoga pod opieką sąsiadów pamiętaj wybrać do tego tylko zaufane osoby. Święta to magiczny czas, zadbaj o to aby był równie wyjątkowy dla Twoich pupili. Na Wigilii często odwiedzają nas dorośli z dziećmi. Porozmawiaj z nimi o granicach jakich nie mogą przekroczyć w kontakcie z Twoim czworonożnym przyjacielem. Znasz go najlepiej i wiesz do czego jest zdolny podczas zabawy. Uczul gości aby nie karmili resztkami ze stołu Twojego psa. To może mu zaszkodzić. Zadbaj o jego komfort i bezpieczeństwo, a na pewno będzie równie radosny co i Wy i Wasza rodzina!

W imieniu całej redakcji życzymy Wam spokojnych, szczęśliwych, zdrowych a przede wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ta magiczna moc wigilijnego
wieczoru będzie spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz przyniesie Wam spokój i radość
.

Redaktor naczelna Sara Przytulska oraz cała redakcja Pets World

Wybane dla Ciebie

Wprowadzenie drugiego kota do domu – jak zrobić to dobrze?

Dokacanie nigdy nie jest prostym zadaniem. Koty to zwierzęta terytorialne, dlatego gdy dotychczas mieszkały same, będą czuły potrzebę ochrony swojej przestrzeni, a każde nowe zwierzę będzie traktowane jako intruz. Czy istnieje w takim razie dobry sposób na zapoznanie ze sobą kociaków? Oczywiście, że tak! Warto przed całym procesem poznać kilka złotych zasad, a dokacanie wcale nie będzie aż tak uciążliwe.

czytaj

Depresja u psów

Depresja może wydawać nam się chorobą dotycząca wyłącznie ludzi, jednak, jak pokazują najnowsze doniesienia naukowe może dotyczyć również psów.
U psów w przeciwieństwie do ludzi wyklucza się raczej czynniki biochemiczne czy też genetyczne jako te powodujące depresję. Uważa się, że główną przyczyną obniżenia nastroju w przypadku psów są czynniki środowiskowe.

czytaj

Triaditis u kota

Jednymi ze schorzeń, które stosunkowo często dotykają koty, są 1. Cholangiohepatitis, czyli zapalenie pęcherzyka i dróg żółciowych, 2. Pancreatitis, czyli zapalenie trzustki, oraz 3. Choroba zapalna jelit, znana jako IBD (Inflammatiory Bowel Disease). Te trzy schorzenia, występujące w tym samym czasie, znane są jako TRIADITIS. Dlaczego jednak dzieje się tak, że choroby te mają tendencję […]

czytaj

Zagrożenia dla zwierząt ze strony komarów

Komary mogą być wektorami wielu niebezpiecznych dla zwierząt wirusów, bakterii, pierwotniaków oraz nicieni. W ostatnich latach podróżujemy coraz więcej i częściej z naszymi pupilami w rejony świata, w których mogą być one narażone na zachorowanie.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz