Wigilijny wieczór

Już za chwilę Wigilia! Lista z przygotowaniami już prawie odhaczona. Pamiętałeś o wszystkim? Zadbaj sobie pytanie czy pamiętałeś o wszystkich. Podczas świąt i panującego wtedy pośpiechu, zwierzęta są często zrzucane na dalszy tor. Zadbaj o to by w Twoim domu magia Świąt dotyczyła wszystkich domowników.
AUTOR: Redakcja

Nasi podopieczni w Święta muszą czuć się tak samo bezpiecznie jak przez cały rok. Pośpiech, przygotowania, zakupy czy prezenty nie mogą przesłonić nam naszych czworonożnych przyjaciół. Pamiętajmy o tym, aby zadbać o zwierzęta w naszym domu. Jeśli na Wigilii zjawi się ktoś kto ma alergię na nasze zwierzątko to zadbajmy o to aby zamknięty kot albo pies miał dostęp do wody, jedzenia, ulubionych zabawek oraz odwiedzaj go bardzo często. Jeśli wyjeżdżasz i zostawiasz swojego czworonoga pod opieką sąsiadów pamiętaj wybrać do tego tylko zaufane osoby. Święta to magiczny czas, zadbaj o to aby był równie wyjątkowy dla Twoich pupili. Na Wigilii często odwiedzają nas dorośli z dziećmi. Porozmawiaj z nimi o granicach jakich nie mogą przekroczyć w kontakcie z Twoim czworonożnym przyjacielem. Znasz go najlepiej i wiesz do czego jest zdolny podczas zabawy. Uczul gości aby nie karmili resztkami ze stołu Twojego psa. To może mu zaszkodzić. Zadbaj o jego komfort i bezpieczeństwo, a na pewno będzie równie radosny co i Wy i Wasza rodzina!

W imieniu całej redakcji życzymy Wam spokojnych, szczęśliwych, zdrowych a przede wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ta magiczna moc wigilijnego
wieczoru będzie spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz przyniesie Wam spokój i radość
.

Redaktor naczelna Sara Przytulska oraz cała redakcja Pets World

Wybane dla Ciebie

Rasy kotów: Maine coon

Osoby stojące przed wyborem kota rasowego często stają przed dylematem, jaką rasę wybrać. Może dobrym wyborem byłby Maine Coon? Te sporych rozmiarów koty domowe w związku ze swoim łagodnym usposobieniem są zwane “łagodnymi gigantami” czy też “psami świata kotów” – wydaje mi się, że te dwa określenia bardzo dużo mówią czego możemy się spodziewać zapraszająca kota tej rasy pod swój dach.

czytaj

Kiedy kot nie sika do kuwety to… ?

Każdy właściciel kota, choć raz zada sobie to pytanie: Dlaczego mój pupil zsikał się poza kuwetą? Odpowiedzi może być kilka. Ale zanim zaczniemy panikować, zadajmy sobie kilka pytań. Może to my popełniliśmy błąd? A może to zmiana, która spowodowała stres? Z nami na pewno znajdziesz rozwiązanie!

czytaj

Jak zostać domem tymczasowym?

Dom tymczasowy to miejsce, w które trafiają zwierzęta w momencie, kiedy nikt jeszcze nie podjął decyzji o zaadoptowaniu czworonoga na stałe. Jeśli nie masz możliwości przygarnięcia futrzaka do siebie na stałe to ta opcja jest jedną z najlepszych jaką możesz mu dać. O domy tymczasowe zwracają się z prośbą najczęściej schroniska bądź fundacje. Przyłączając się do tej inicjatywy możesz nie tylko dać dach nad głową, ale dodatkowo swoimi działaniami możesz wesprzeć w poszukiwaniu nowego miejsca dla Twojego nowego przyjaciela. Pamiętaj, że nigdy nie wiesz, czy w Twoim gronie przyjaciół nie czai się potencjalny właściciel takiego właśnie zwierzaka! Dziś opowiemy Wam dokładnie jak od środka wygląda cały proces domów tymczasowych.

czytaj

Rasy psów: Labrador

Na świecie istnieje około 400 ras psów. Różni je nie tylko kraj z którego pochodzą ale przede wszystkim wygląd i charakter. Dzięki temu każda rasa ma inne predyspozycje do pracy z człowiekiem. Jedne świetnie odnajdują się w pracy policji lub straży jako tropiciel. Inne zaś pełnią funkcje dogoterapeutów dla dzieci i osób przewlekle chorych. Są także rasy psów, które mają wszechstronne zdolności. A jedną z tych ras jest Labrador retriever, który nie tylko świetnie odnajduje się w wodzie jako ratownik. Labradory sprawdzają się także jako przewodnicy osób niepełnosprawnych, w terapii chorych ale ich predyspozycje pozwalają także na uprawianie sportów kynologicznych

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz