Pupile w amerykańskich wnętrzach

Amerykańskie wnętrza są wyjątkowe przede wszystkim dlatego, że są bardzo funkcjonalne i dopasowane do domowników również tych czworonożnych. Zajrzyjmy do domów zza Oceanu i sprawdźmy co w nich wyjątkowego.
AUTOR: Redakcja

Czas czytania: 6 min

Kuchnia – kitchen

Zacznijmy od serca domu jakim jest kuchnia. Poza tym, że obowiązkowa jest duża wyspa po środku to również w amerykańskich wnętrzach znajdziemy ukrytą za drzwiami spiżarnie. Wyspa nie tylko służy jako pomocny blat miejsce przyjmowania gości czy codziennych posiłków to także element domu gdzie psy mają swoje stałe miejsce „przy stole”. Stolarka jest tak wykonana by w meblach pojawiły się wysuwane szuflady z miskami lub wnęka w wyspie, która pomieści miseczki dla pupili. W spiżarni za to znajdują się oddzielne pojemniki i kosze na karmy i półki na puszki. 

Korytarz – hallway

Idąc do kolejnych pomieszczeń bardzo często możemy spotkać się z mistrzowskim wykorzystaniem stolarki schodów. Za ścianą pod schodami również wykorzystano wolną przestrzeń, gdzie pupile mają swoje miejsce do wypoczynku. Czasem właściciele wbudowują specjalnie drzwiczki dzięki czemu tworzy się kojec i gdy chcemy przez chwile zamknąć psa np. na czas mycia podłóg możemy to zrobić.  Przy drzwiach znaleźć można popularne wieszaki na ubrania. Tam każdy pupil ma własny imienny wieszak ze swoim spacerowym zestawem smyczy i obróżek. 

Łazienka –  powderoom 

W drzwiach prowadzących do łazienki znajdziemy mały otwór lub drzwiczki aby kot mógł się swobodnie przedostać do pomieszczenia. W zabudowie mebli łazienkowych ukryte są we wnętrzu szafek kuwety dla kotów. Otwierając drzwiczki można kuwetę swobodnie wyjąc i wyczyścić, a kot ma jednocześnie bardzo dużo prywatności. 

Sypialnia  – master bedroom 

Jeśli pies czy kot nie śpią  w łóżku z właścicielami nie są pozostawione na podłodze. Maja swoje własne łóżka dostawiane do łóżek swoich właścicieli. W amerykańskich wnętrzach kładzie się nacisk na miejsce wypoczynku psów czy kotów.

Pokój zabaw dla pupila – playroom

W pokoju zabaw znajdziecie plac dla kotów w postaci tuneli, zjeżdżalni i podwieszanych półek pod sufitem. W niektórych domach spotkać można również przejścia pod sufitem pomiędzy pomieszczeniami. Cały ten raj dla kotów to jeszcze nie koniec. Niektórzy właściciele, którzy boja się wypuszczać swoje koty wolno na ogród budują dla nich na dworze tzw. woliery połączone z wejściem do domu. Całość jest dobrze zabezpieczona, dzięki temu koty mogą swobodnie przebywać na świeżym powietrzu.

Pralnia – laundry 

Po każdym udanym spacerze gdy nasz pies wymaga kąpieli, Amerykanie nie biorą ich pod prysznic w swojej łazience. W pralni jest za to specjalny prysznic dla psów w którym pupile mogą zostać porządnie wykapane niczym w salonie fryzjerskim. Przy okazji taki prysznic idealnie nadaje się do mycia kaloszy czy innych przedmiotów. W takiej pralni pieski maja swoje miejsce do wypoczynku aby spokojnie przeschnąć zanim przejdą do mieszkalnej części domu. 

Ogród – garden

W ogrodzie właściciele dbają o stały dostęp do wody dla swoich pupili, tak aby spragnione nie próbowały pic wody z basenów czy oczek wodnych. W ogrodach robi się małe gejzery czy fontanny pośrodku kamieni gdzie leci strumień z bieżąca wodą. Przy okazji idealne sprawdza się to jako miejsce dla ptaków do kąpieli w upalne dni. 

Wybrane dla Ciebie

Które króliki rosną najszybciej?

Króliki w roli domowych pupili kojarzą się głównie z małymi, kudłatymi kuleczkami. Jednak swoją wielkością uszaki mogą dorównywać kotom i małym psom!

czytaj

Baby speaking. Dlaczego do psów mówimy, jak do dzieci?

A kto jest takim grzecznym pieskiem? Brzmi znajomo? Stosowanie tzw. baby speaking charakteryzuje nie tylko rodziców, ale też właścicieli psów. Skąd się bierze baby speaking i czy mówienie w słodki, zniekształcony sposób sprawia, że pies lepiej nas rozumie?

czytaj

Tego nigdy nie dawaj psu. Zatrucia wybranymi produktami spożywczymi

Niektóre elementy diety ludzi dla naszych pupili mogą być szkodliwe, a nawet toksyczne. Niektóre produkty spożywcze są zwyczajnie zakazane dla naszych zwierząt. Musimy pamiętać o tym, że psy wiele produktów metabolizują w sposób odmienny. To, co dla nas jest cennym urozmaiceniem diety, dla naszego psa może skończyć się tragicznie.

czytaj

Siwienie u psów – przyczyny, opieka, stereotypy

Opiekunowie psów nieuchronnie będą musieli skonfrontować się ze starością swojego pupila. Za jedną z pierwszych oznak przyjmuje się siwienie. Najczęściej obejmuje pysk, włącznie z wibrysami. Następnie wędruje w górę głowy lub w kierunku szyi.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz