Dodatki w pielęgnacji psów

Dodatkowa pielęgnacja pupila to ważny element w prawidłowym rozwoju i samopoczuciu psa. Stosowanie takich elementów jak szampony, pasty do zębów czy perfumy to aktualnie must have każdego opiekuna. Substancje pielęgnujące działają pozytywnie na pupila i jego zdrowie.
AUTOR: Agata Syrek

Czas czytania: 3 min

Perfumy dla psów

W dzisiejszych czasach psy coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin. Kupujemy im najlepszą karmę, dbamy o ich zdrowie, ubieramy  je i dbamy o ich wygląd. Rynek zoologiczny rozwija się w zawrotnym tempie, nie dziwi zatem szeroki wybór perfum dla psów.

Według jednych może być to zbędny dodatek, jednak dla właścicieli niektórych czworonogów może być to konieczność ze względu na silny zapach jaki wydzielają ich pupile. Doskonale dopełnia też efekt po wizycie u groomera oraz  może być stosowany w celu odświeżenia szaty pomiędzy kąpielami.

Po zaaplikowaniu perfum należy zwrócić uwagę czy zapach nie przeszkadza psu, oraz czy nie występują żadne reakcje alergiczne na kosmetyk.

Witaminy i suplementy dla psów

Zdrowy pies to szczęśliwy właściciel. Każdemu opiekunowi czworonożnego pupila zależy na tym, aby jego przyjaciel dobrze się czuł, był zdrowy i towarzyszył mu jak najdłużej. U niektórych psów, tak jak u ludzi, mogą wystąpić niedobory niektórych witamin i minerałów. Aby skutecznie poprawić zdrowie psa warto sięgnąć po witaminy i suplementy, które w połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą oraz higieną zapewnią mu dobre samopoczucie na długo. W zależności od indywidualnych potrzeb zwierzęcia, można podać mu suplementy wspomagające ogólną odporność, poprawiające kondycję skóry i sierści czy zapewniające odpowiednią pracę układu pokarmowego. Występują one w formie tabletek, syropów lub w proszku.

Pasta do zębów

Wybierając rzeczy dla pielęgnacji dla psów nie możemy zapomnieć o paście do zębów. Decydując się na nią, należy koniecznie wybrać tą przeznaczoną dla psa. Pasta dla ludzi jest dla czworonogów szkodliwa, ponieważ może zawierać toksyczny ksylitol. Najważniejsza zasada to powolne przyzwyczajenie psa do szczoteczki oraz pasty, wykonywanie wolnych okrężnych ruchów bez naruszenia dziąseł. Pośród bogatego portfolio firm produkujących pasty do zębów można spotkać takie o działaniu bakteriobójczym, odświeżającym czy działającym mocno na kamień nazębny. Pasta oprócz tego, że wpływa pozytywnie na zapach, może mieć też inne właściwości.

Najczęściej pasty dla psów występują w smakach mięsnych albo banana. To ważne aby pies podczas szczotkowania odczuwał przyjemny zapach, co może pomóc mu przyzwyczaić się do mycia zębów. Co ciekawe. Pastę można stworzyć samodzielnie. Domowa pasta z kurkumy, pietruszki, cynamonu czy innych składników będzie miała również właściwości wpływające korzystanie na oddech pupila.

Wybrane dla Ciebie

Jak założyć akwarium? Relacja z marketu zoologicznego Family Pets & Zoo w Świeciu (podcast, zdjęcia)

Jak założyć akwarium? Jakie są najczęstsze błędy początkujących akwarystów? Posłuchaj najnowszego odcinka Pets World Podcast, który nagraliśmy w markecie zoologicznym Family Pets & Zoo w Świeciu.

czytaj

Zabawki dla szczura. Co wybrać?

Niesamowita inteligencja szczurów, w połączeniu z ich chęcią eksplorowania otoczenia sprawia, że ciągle szukają nowych wrażeń. Zapewnić im je można poprzez odpowiednie wyposażenie klatki i zorganizowanie rozrywki na wybiegu. Podpowiadamy, jakie zabawki dla szczura warto wybrać i jak samodzielnie wykonać takie akcesoria.

czytaj

Które króliki rosną najszybciej?

Króliki w roli domowych pupili kojarzą się głównie z małymi, kudłatymi kuleczkami. Jednak swoją wielkością uszaki mogą dorównywać kotom i małym psom!

czytaj

Baby speaking. Dlaczego do psów mówimy jak do dzieci?

A kto jest takim grzecznym pieskiem? Brzmi znajomo? Stosowanie tzw. baby speaking charakteryzuje nie tylko rodziców, ale też właścicieli psów. Skąd się bierze baby speaking i czy mówienie w słodki, zniekształcony sposób sprawia, że pies lepiej nas rozumie?

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz