Pomysł na prezent świąteczny dla psa

Świąteczne prezenty to nasza polska tradycja. Podarowanie komuś nawet małego drobiazgu zawsze wywołuje duży uśmiech. Co zatem sprawić naszemu czworonożnemu przyjacielowi?
AUTOR: Kinga Piłat

Czas czytania: 3 min

Ubranko – krótkie, zimne dni powodują, że domowym zmarzluchom nie zawsze chce się wychodzić na wieczorny spacer. Ubranko może rozwiązać tę kwestię. Aby wybrać odpowiednie warto wybrać się do sklepu zoologicznego, gdzie pracownik fachowo wymierzy naszego pupila i dobierze odpowiedni strój. Możesz również znaleźć instrukcje jak to zrobić w internecie, a później szukać najlepszego ubrania. Ilość wzorów, kolorów, materiałów używanych do produkcji psich kurteczek jest ogromna. Pamiętaj, żeby ubranko spełniało swoją funkcję, a nie było tylko kawałkiem narzucanego na psa materiału. Warto szukać takich nieprzemakalnych, z polarowym podszyciem. Z takim prezentem wigilijny spacer będzie nie lada przyjemnością.

Zabawki – psy je uwielbiają. Piłeczki, kostki, aporty, maty węchowe, zabawki edukacyjne to tylko część tego co czeka Cię po wejściu na strony sklepów zoologicznych. Ważne, aby zabawki dopasowywać do rozmiaru psa. Za małe lub zbyt duże nie sprawią mu przyjemności, a może nawet zniechęcą do zabawy.

Szelki na zamówienie – wymierzone, uszyte z dobrej jakości materiału mogą być pierwszym krokiem do zwiększenia jakości spaceru. Nikt nie lubi, kiedy coś go uwiera czy powoduje ograniczenia w ruchu. Skontaktuj się z firmą, która ma dobre opinie i która wykonuje akcesoria na zlecenie. Na pewno pomogą dobrać Ci wzór, szerokość taśmy oraz inne ważne detale. Ty zajmiesz się wyborem koloru. Piesek w żywych kolorach podczas zimowej pluchy, to miód dla oczu.


Legowisko – nowe, wysokiej jakości, mięciutkie, wygodne to ważna sprawa. Twój pupil na pewno się z niego ucieszy, jeśli postawisz je w spokojnym miejscu w domu. Jeśli dodasz do tego miękki kocyk w którym można zakopać zabawki, to możesz mieć problem z wyciągnięciem zwierzaka na poranny spacer. Wygodę doceniają wszyscy.

Szkolenie – to prezent, który ucieszy nie tylko pupila, ale sprawi przyjemność również Tobie. Jeśli dotychczas nie korzystałeś z tego rodzaju usług musisz koniecznie spróbować! Podczas szkolenia dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, nauczysz swoje zwierzę nowych sztuczek, wprowadzisz nowe komendy, a może nawet spróbujecie sił w czymś więcej? Tropienie sportowe, obrona, agility, frisbee? Kto wie! Wszystko przed Wami. Spędzanie czasu z pupilem to dobry moment na budowanie więzi, poznawanie go, uczenie się jego potrzeb. Nie wspominamy o endorfinach. Spędzanie czasu z naszym pupilem powoduje, że wyzwala się ich jeszcze więcej. Prezent prezentem, ale czy nie warto poprawić sobie humoru w te mroźne, zimowe popołudnia?

Długi spacer – koniec roku, więc rozliczenia, podsumowania i dużo innych spraw na głowie. Do tego zimno, szaro i ponuro. Spacery z psem stają się szybkimi wyjściami na załatwienie potrzeb fizjologicznych. Święta są dla wielu czasem wolnym od pracy. Ubierz zatem ciepły sweter, nieprzemakalne buty i zabierz pupila na długi spacer połączony z zabawą. Taka aktywność nic nie kosztuje, a niesie za sobą wiele dobrego. Nie tylko dla Twojego pupila.

Przysmaki – coś, czego nigdy dość! W sklepach uginają się od nich półki. Suszone filety, rogi, racice, tchawice, żwacze. Wszystko to doceni Twój pies. Wybierz kilka, diametralnie różnych od siebie. Pies na pewno doceni możliwość zapewnienia mu rozrywki w postaci gryzienia i żucia. Jeśli Twój pies używa maty węchowej możesz śmiało kupić paczkę drobnych smakołyków. Poszukiwanie ich będzie super zabawą. Smakołyki możesz również zrobić sam. W internecie roi się od przepisów.

Wybrane dla Ciebie

Baby speaking. Dlaczego do psów mówimy, jak do dzieci?

A kto jest takim grzecznym pieskiem? Brzmi znajomo? Stosowanie tzw. baby speaking charakteryzuje nie tylko rodziców, ale też właścicieli psów. Skąd się bierze baby speaking i czy mówienie w słodki, zniekształcony sposób sprawia, że pies lepiej nas rozumie?

czytaj

Tego nigdy nie dawaj psu. Zatrucia wybranymi produktami spożywczymi

Niektóre elementy diety ludzi dla naszych pupili mogą być szkodliwe, a nawet toksyczne. Niektóre produkty spożywcze są zwyczajnie zakazane dla naszych zwierząt. Musimy pamiętać o tym, że psy wiele produktów metabolizują w sposób odmienny. To, co dla nas jest cennym urozmaiceniem diety, dla naszego psa może skończyć się tragicznie.

czytaj

Siwienie u psów – przyczyny, opieka, stereotypy

Opiekunowie psów nieuchronnie będą musieli skonfrontować się ze starością swojego pupila. Za jedną z pierwszych oznak przyjmuje się siwienie. Najczęściej obejmuje pysk, włącznie z wibrysami. Następnie wędruje w górę głowy lub w kierunku szyi.

czytaj

Na czym polega dogoterapia? (podcast, zdjęcia)

Na czym polega dogoterapia? Jakie są rodzaje dogoterapii? Dziś, zgodnie z obietnicą, zabieramy Was do Bełchatowa. Posłuchaj 5. odcinka Pets World Podcast, w którym porozmawaliśmy z Mateuszem Cychem, dogoterapeutą i trenerem psów.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz