Kocie gadżety

Czy kot musi się nudzić w domu podczas naszej nieobecności? W żadnym wypadku! Na rynku dostępnych jest coraz więcej zabawek i akcesoriów, które uprzyjemniają życie naszym czworonożnym przyjaciołom. Sprawdź sam!
AUTOR: Malwina Szargan

Czas czytania: 3 min

  • Gra strategiczna dla kota

Na rynku pojawia się coraz więcej gier i zabawek angażujących kota. W głównej mierze opierają się one na zdobyciu przysmaków. Jedną z takich zabawek jest mata przypominająca dywan. Posiada ona wypustki, w której należy umieścić małe przysmaki. Zadaniem kota jest je odszukać. Gra o podobnych zasadach występuje również w wersji plastikowej z bardziej zmodyfikowanymi schowkami na jedzenie. Kot musi przesunąć lub otworzyć łapą różne pokrywy. Te zabawki świetnie angażują kota podczas naszej nieobecności. Jest to również ciekawa forma podania obiadu, która dodatkowo zapobiega łapczywemu połykaniu.

  • Zabawki z kocimiętką

Nic tak nie zachęca do zabawy jak kocimiętka. Ten charakterystyczny zapach niesamowicie pobudza kota. Istnieje wiele wariantów takich zabawek. Mogą być to uwielbiane przez większość kotów wędki, a także pluszaki. Firma Trixie stworzyła nawet bańki mydlane o zapachu kocimiętki! Do nabycia są również spraye z tym kocim afrodyzjakiem. Można nim spryskać np. nowy drapak, by zachęcić kota do użycia. 

  • Siatka na balkon

Posiadanie kota nie musi oznaczać pilnowania drzwi balkonowych, by kot nie wyszedł. Na rynku są dostępne specjalne siatki, które uniemożliwiają ucieczkę kotom i dbają o ich bezpieczeństwo. Siatki są odporne na działania UV i łatwo je zamontować. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twojemu kotu nie będzie groził upadek z dużej wysokości.

  • Fontanna dla kota

Koty często są odwodnione i nie chcą pić wody z miski. W takim przypadku z pomocą spieszą fontanny. Są to specjalne wodopoje. Oprócz ciekawego designu są również bardzo praktyczne. Posiadają regulacje strumienia wody. Produkt jest zaopatrzony również w filtr, który zapewnia odpowiednią jakość wody. Nie musisz sam pamiętać o jego wymianie. Zrobią to za Ciebie specjalne czujniki, które przypomną, że czas na zmianę. Co najważniejsze, płynąca woda zachęca kota do częstszego spożywania płynów, zapobiegając kociemu odwodnieniu.

  • Trawa dla kota

W sklepach zoologicznych można kupić gotowe nasionka do zasadzenia uwielbianej przez koty trawy. Występują nawet w wersji w specjalnej doniczce. Podobnie jak z kocimiętką. Ją również możemy hodować w domu. Należy pamiętać, że wiele roślin, które trzymamy w mieszkaniach są dla kotów trujące.

Rynek zoologiczny wciąż się poszerza o nowości dla naszych mruczków. Być może, któraś z dzisiejszych propozycji przypadnie Tobie i Twojemu kotu do gustu.

Wybrane dla Ciebie

Pseudogroomerzy. Jakie leki uspokajające podają psom podczas zabiegów?

Każdy zawód związany ze zwierzętami wymaga wszechstronnej wiedzy. Człowiek pracujący ze zwierzakami domowymi musi posiadać solidne podstawy z zakresu behawioru, wychowania czy etogramu psa i kota. Co się jednak dzieje gdy tej wiedzy zabraknie? I jak pracują pseudospecjaliści? W tym artykule przyjrzymy się pracy psich i kocich pseudofryzjerów.

czytaj

Jakie zwierzęta są najczęściej wybierane na domowe pupile?

Na świecie żyje obecnie nawet ponad miliard zwierząt towarzyszących. Częściej, do ich opisu, posługujemy się angielską nazwą pets, a to jakie gatunki dominują pod względem liczebności w tej grupie, zależy od miejsca na świecie.

czytaj

Podstawy opieki nad królikiem. Co musisz wiedzieć przed adopcją?

Króliki coraz częściej są wybierane jako domowi towarzysze. Co powinieneś wiedzieć, zanim zaprosisz uszaka pod swój dach?

czytaj

Psy i ich właściciele. Czy upodobniają się do siebie nawzajem?

Czy to prawda, że psy są podobne do swoich właścicieli zarówno pod względem charakteru, jak i cech wyglądu? Tę teorię, która wydaje się zwykłym stereotypem lub rozpowszechnianym dla żartu mitem, potwierdziły badania naukowe, a dowody na jej prawdziwość przedstawiają również behawioryści oraz psychologowie.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz