Kociarzu! A czy czytałeś tę książkę?

Oprócz mediów społecznościowych, czy eksperckich portali internetowych, wciąż chętnie sięgamy po wydania drukowane. Na rynku jest sporo książek o naszych kocich przyjaciołach - jedne bardziej z humorem, te drugie całkiem na serio, a jeszcze inne pomagają nam zrozumieć wiele niejasnych rzeczy związanych z naszymi mruczkami. Dziś przedstawiamy książki, po które grzech nie sięgnąć.
AUTOR: Sara Migaj

Czas czytania: 4 min

Typowy Kot – czyli jak wytrzymać z ludźmi

Autor: Kot Nieteraz

Wydaje Ci się, że to Ty pełnisz kontrolę nad swoim futrzakiem? A co jeśli jest na odwrót? Ta książka jest dokładnie o tym – o spojrzeniu na świat kociaków z totalnie innej perspektywy. Spora dawka humoru gwarantowana! Książka zawiera przezabawne historyjki, które na pewno są bliskie niejednemu kociemu rodzicowi, a każda z nich została okraszona dedykowaną grafiką, która podkreśla powagę sytuacji. Lektura obowiązkowa!

100 faktów. Koty

Autor: Małgorzata Biegańska-Hendryk 

Myślisz, że wiesz wszystko o swoim kocie i jego rówieśnikach? A czy potrafisz wymienić aż 100 faktów związanych z tymi stworzeniami? No właśnie! Chwyć za książkę: “100 faktów. Koty” i sprawdź, czego jeszcze nie wiesz, bądź na co nie zwróciłeś do tej pory uwagi. A może uda Ci się odkryć sekret, który długo ukrywał przed Tobą Twój pupil? Przekonajmy się.

Wielka encyklopedia kotów

Autor: Opracowanie zbiorowe

Są takie pozycje, które powinny choć raz trafić w ręce prawdziwego kociarza. Jedną z nich na pewno jest: “Wielka encyklopedia kotów”, która jest zbiorem wszystkich ras. To niezwykle interesującą lektura, która nie tylko pozwala dowiedzieć się więcej o naszym własnym futrzaku, ale także otwiera przed nami drzwi do zapoznania się z cechami innych kociaków. Warto wciąż poszerzać swoją wiedzę.

Rozmowa z kotem

Autor: Małgorzata Biegańska-Hendryk

Wbrew pozorom dobre wychowywanie kota to nic łatwego! Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co nasz kociak próbuje nam zakomunikować, albo nie jesteśmy pewni, czy jedzenie, które codziennie mu podajemy, jest dla niego odpowiednie. Ta książka jest odpowiedzią na wszelkie wątpliwości i pozwala okiełznać tajemnice kociego umysłu. Wejdź do tego świata i przekonaj się, że Wasze wspólne życie może stać się jeszcze przyjemniejsze!

Sekretny język kotów

Autor: Susanne Schotz

Koty miauczą, ale czy można to nazwać po prostu wydawanym przez nie dźwiękiem i zostawić w spokoju? Susanne Schotz rozłożyła na czynniki pierwsze, wszelkie próby kontaktu mruczków ze swoim właścicielem i w książce “Sekretny język kotów” podpowiada, co mogą one oznaczać. Chwyć po tę pozycję, jeśli komunikacja z Twoim pupilem jest dla Ciebie na wagę złota.

Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota

Autor: Jackson Galaxy & Mikel Delgado

Absolutne top of the top wszystkich kocich miłośników. Książka, która spotkała się z dużym uznaniem i wciąż nowi odbiorcy chętnie po nią sięgają. Ta lektura to nic innego, jak wszechstronny poradnik na temat kociego zachowania, w celu dążenia do jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Słyszeliście, że nie ma czegoś takiego, jak złośliwe zwierzę? To totalna prawda i ta książka to udowadnia.

Magia Kotów

Autor: Barbara Sieradzan

Czarny kot przebiega przez jezdnię? No to pech. Nasza cywilizacja dynamicznie się zmienia, ale mity na temat kotów, które sięgają starodawnych czasów, wciąż nam towarzyszą. Skąd wzięła się ta cała “Magia Kotów”? W książce Barbary Sieradzan dowiecie się wszystkiego na ten temat.

Sezon zimowy to idealny moment, by zatopić się w ulubionym miękkim kocu i sięgnąć po lekką lekturę, popijając przy tym ulubione kakao. Nie zapominajmy oczywiście o stałym towarzyszu naszych wszystkich aktywności, czyli kociaku, który z równym zaangażowaniem, chce robić to, co my. Najbliższe tygodnie to dobry moment na to, by poznać bliżej swojego przyjaciela, dlatego zachęcamy do sięgnięcia po jedną z lektur. 

Wybrane dla Ciebie

Siwienie u psów – przyczyny, opieka, stereotypy

Opiekunowie psów nieuchronnie będą musieli skonfrontować się ze starością swojego pupila. Za jedną z pierwszych oznak przyjmuje się siwienie. Najczęściej obejmuje pysk, włącznie z wibrysami. Następnie wędruje w górę głowy lub w kierunku szyi.

czytaj

Na czym polega dogoterapia? (podcast, zdjęcia)

Na czym polega dogoterapia? Jakie są rodzaje dogoterapii? Dziś, zgodnie z obietnicą, zabieramy Was do Bełchatowa. Posłuchaj 5. odcinka Pets World Podcast, w którym porozmawaliśmy z Mateuszem Cychem, dogoterapeutą i trenerem psów.

czytaj

Co może jeść kot?

Żywienie kotów to temat obszerny, który często wywołuje dyskusje, a nawet kontrowersje. Jedno jest jednak pewne – kot to bezwzględny mięsożerca, więc w jego misce powinny znajdować się produkty mięsne. Dieta kota powinna być odpowiednio zbilansowana, aby mógł on cieszyć się dobrym zdrowiem. Rodzi się więc pytanie: co może jeść kot?

czytaj

Jak opiekować się królikiem, który widzi na jedno oko?

Opieka nad zwierzęciem cierpiącym z powodu jakiejś niepełnosprawności, zawsze wiąże się z udogodnieniami, jakie właściciel musi mu zapewnić. Jak dbać o królika, który widzi świat jednym okiem?

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz