Kocie gadżety

Czy kot musi się nudzić w domu podczas naszej nieobecności? W żadnym wypadku! Na rynku dostępnych jest coraz więcej zabawek i akcesoriów, które uprzyjemniają życie naszym czworonożnym przyjaciołom. Sprawdź sam!
AUTOR: Malwina Szargan

  • Gra strategiczna dla kota

Na rynku pojawia się coraz więcej gier i zabawek angażujących kota. W głównej mierze opierają się one na zdobyciu przysmaków. Jedną z takich zabawek jest mata przypominająca dywan. Posiada ona wypustki, w której należy umieścić małe przysmaki. Zadaniem kota jest je odszukać. Gra o podobnych zasadach występuje również w wersji plastikowej z bardziej zmodyfikowanymi schowkami na jedzenie. Kot musi przesunąć lub otworzyć łapą różne pokrywy. Te zabawki świetnie angażują kota podczas naszej nieobecności. Jest to również ciekawa forma podania obiadu, która dodatkowo zapobiega łapczywemu połykaniu.

  • Zabawki z kocimiętką

Nic tak nie zachęca do zabawy jak kocimiętka. Ten charakterystyczny zapach niesamowicie pobudza kota. Istnieje wiele wariantów takich zabawek. Mogą być to uwielbiane przez większość kotów wędki, a także pluszaki. Firma Trixie stworzyła nawet bańki mydlane o zapachu kocimiętki! Do nabycia są również spraye z tym kocim afrodyzjakiem. Można nim spryskać np. nowy drapak, by zachęcić kota do użycia. 

  • Siatka na balkon

Posiadanie kota nie musi oznaczać pilnowania drzwi balkonowych, by kot nie wyszedł. Na rynku są dostępne specjalne siatki, które uniemożliwiają ucieczkę kotom i dbają o ich bezpieczeństwo. Siatki są odporne na działania UV i łatwo je zamontować. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twojemu kotu nie będzie groził upadek z dużej wysokości.

  • Fontanna dla kota

Koty często są odwodnione i nie chcą pić wody z miski. W takim przypadku z pomocą spieszą fontanny. Są to specjalne wodopoje. Oprócz ciekawego designu są również bardzo praktyczne. Posiadają regulacje strumienia wody. Produkt jest zaopatrzony również w filtr, który zapewnia odpowiednią jakość wody. Nie musisz sam pamiętać o jego wymianie. Zrobią to za Ciebie specjalne czujniki, które przypomną, że czas na zmianę. Co najważniejsze, płynąca woda zachęca kota do częstszego spożywania płynów, zapobiegając kociemu odwodnieniu.

  • Trawa dla kota

W sklepach zoologicznych można kupić gotowe nasionka do zasadzenia uwielbianej przez koty trawy. Występują nawet w wersji w specjalnej doniczce. Podobnie jak z kocimiętką. Ją również możemy hodować w domu. Należy pamiętać, że wiele roślin, które trzymamy w mieszkaniach są dla kotów trujące.

Rynek zoologiczny wciąż się poszerza o nowości dla naszych mruczków. Być może, któraś z dzisiejszych propozycji przypadnie Tobie i Twojemu kotu do gustu.

Wybane dla Ciebie

Wprowadzenie drugiego kota do domu – jak zrobić to dobrze?

Dokacanie nigdy nie jest prostym zadaniem. Koty to zwierzęta terytorialne, dlatego gdy dotychczas mieszkały same, będą czuły potrzebę ochrony swojej przestrzeni, a każde nowe zwierzę będzie traktowane jako intruz. Czy istnieje w takim razie dobry sposób na zapoznanie ze sobą kociaków? Oczywiście, że tak! Warto przed całym procesem poznać kilka złotych zasad, a dokacanie wcale nie będzie aż tak uciążliwe.

czytaj

Depresja u psów

Depresja może wydawać nam się chorobą dotycząca wyłącznie ludzi, jednak, jak pokazują najnowsze doniesienia naukowe może dotyczyć również psów.
U psów w przeciwieństwie do ludzi wyklucza się raczej czynniki biochemiczne czy też genetyczne jako te powodujące depresję. Uważa się, że główną przyczyną obniżenia nastroju w przypadku psów są czynniki środowiskowe.

czytaj

Triaditis u kota

Jednymi ze schorzeń, które stosunkowo często dotykają koty, są 1. Cholangiohepatitis, czyli zapalenie pęcherzyka i dróg żółciowych, 2. Pancreatitis, czyli zapalenie trzustki, oraz 3. Choroba zapalna jelit, znana jako IBD (Inflammatiory Bowel Disease). Te trzy schorzenia, występujące w tym samym czasie, znane są jako TRIADITIS. Dlaczego jednak dzieje się tak, że choroby te mają tendencję […]

czytaj

Zagrożenia dla zwierząt ze strony komarów

Komary mogą być wektorami wielu niebezpiecznych dla zwierząt wirusów, bakterii, pierwotniaków oraz nicieni. W ostatnich latach podróżujemy coraz więcej i częściej z naszymi pupilami w rejony świata, w których mogą być one narażone na zachorowanie.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz