
Kocie smaczki – jakie wybrać?
Czas czytania: 3 min

A może… zupa rybna?
Genialnym rozwiązaniem zwłaszcza dla kociaków, które nie przepadają za piciem wody, jest przekąska w wodnistej postaci, a dokładniej – jest to zupka, przeważnie o smaku ryby. Oprócz lekkiej konsystencji posiada ona w sobie także spore kawałki mięsa, co na pewno spodoba się małym drapieżnikom. Skuszone kawałkami ryby nawet nie zauważą, jak przy okazji nawodnią swój organizm – przyjemne z pożytecznym!
Każdy łakomczuch skusi się na mięsny patyk
Koty, które uwielbiają zwłaszcza gryźć różne elementy podczas zabawy – np. końcówkę wędki, trzymaną zazwyczaj przez właściciela w dłoni – świetnie poradzą sobie z mięsnym smaczkiem w kształcie patyka. Jego konsystencja jest dość twarda, co utrudnia i skutecznie spowalnia pochłonięcie tego smaczka. To doskonałe rozwiązanie dla łakomczuchów zwłaszcza pod względem przymusowej spowolnionej konsumpcji, ale pomimo tej przeszkody, koty uwielbiają tę formę nagrody.

Klasyk – przysmak w suchej postaci
Wystarczy potrząsnąć torebeczką… i już jest przy nas. To klasyk, którego w żaden sposób nie jesteśmy w stanie pobić. Mowa oczywiście o standardowych smaczkach, które zdobędą każdy możliwy ranking. Niezastąpiony smak i ta kosteczka, która tak chrupie w tym słodkim pyszczku, brzmi jak raj, prawda? To teraz wyobraź sobie jaką rozkosz przeżywa nasz pupil, spożywając swoją ulubioną przekąskę. Aż chce się krzyknąć miau!
Zaskocz swojego pupila smakołykiem… ze zdrowym składem!
Branża dedykowana futrzakom wyszła naprzeciw właścicielom, którzy od kocich smaczków oczekują czegoś więcej. Jesteśmy w stanie znaleźć mnóstwo przekąsek, które posiadają w 100% naturalny skład i co więcej – mają właściwości zdrowotne. Przeważnie są to liofilizowane smaczki, a ich wariantów jest do wyboru do koloru. Warto do diety kota włączyć podawanie naprzemiennie jego ulubionego przysmaku ze zdrowym.
Kocie podniebienie bywa wybredne, więc całe szczęście, że możemy wybierać z tak wielu wariantów tej delicji, którą uwielbiają nasze mruczki. Podając jednak smaczek, warto pamiętać, że nie zastępuje on pod żadnym pozorem pokarmu pełnowartościowego i serwując go, należy pamiętać o umiarze. Producenci często sugerują ilość, którą można podawać w ciągu dnia, ale warto mieć na uwadze także wielkość i wagę naszego kociaka. Nie każdy mruczek dobrze reaguje na przysmaki, dlatego w tym przypadku tym bardziej zachęcamy do wypróbowania zdrowszej alternatywy, o której dziś opowiedzieliśmy. A teraz życzymy smacznego Waszym kocim podopiecznym!
Wybrane dla Ciebie
Czy królik tęskni?
Większość szczęśliwych posiadaczy królików nie może towarzyszyć im przez długi czas z uwagi na liczne obowiązki poza domem. W tym czasie uszak pozostaje sam. Czy tęskni?
czytajWaleczny i odważny – chomik europejski
Skrzeczek, reczek, ziemny piesek a może szczekający szczur? Nazw regionalnych tego gryzonia znanych jest około 30, ale wszystkie dotyczą chomika europejskiego.
czytajCzy królik będzie dobrym wyborem jako domowy pupil dla dziecka?
Dzieci często marzą o domowym zwierzątku. Wybór zwierzęcia, które będzie odpowiednie dla najmłodszych członków rodziny, wiąże się z wieloma kwestiami, które należy rozważyć. Czy królik będzie odpowiedni?
czytajDogfrisbee i inne psie aktywności. Martyna Żelazo – zoofizjoterapeutka i psia trenerka (podcast, zdjęcia)
Dziś porozmawiamy o dogfrisbee, czyli wyjątkowo efektownym psim sporcie. Dowiemy się, jak zacząć zabawę z frisbee i jak sprawić, aby nasz pies miał jak najwięcej radości ze wspólnego rzucania i łapania dysku. Posłuchaj rozmowy
z Martyną Żelazo – zoofizjoterapeutką, zawodniczką dogfrisbee z blisko
10-letnim doświadczeniem, kynoedukatorką i psią trenerką.