Letnie gadżety dla psa

Od 21 czerwca cieszymy się latem. Letnie upały potrafią być bardzo dokuczliwe, szczególnie dla naszych piesków. Na szczęście, na rynku jest wiele udogodnień i gadżetów, które pomogą się ochłodzić i zapewnią godziny świetnej zabawy! Czy spośród nich jest taki, którego jeszcze nie przetestowałeś?
AUTOR: Malwina Szargan

  • Mata chłodząca dla psa

Mata chłodząca to prawdziwy hit! Pomaga w termoregulacji podczas dokuczliwych upałów. Mata nie wymaga dostępu do prądu czy wody. Wystarczy, że pies się na niej położy, by poczuć przyjemny chłód. Można ją położyć w dowolnym miejscu, w legowisku, w kącie w salonie, czy na ogrodzie. Dodatkowo jest łatwa w czyszczeniu. Należy przetrzeć ją wilgotną szmatką, aby po chwili nasz pupil znów cieszył się przyjemnym chłodem.

  • Zabawki pływające

Twój pies kocha wodę, a Ty chętnie wybierasz się latem nad jezioro? Warto urozmaicić czas pływającymi zabawkami dla psa. Rynek oferuje wiele zabawek, w wielu wariantach. Mogą to być zabawki z gumy termoplastycznej oraz z plastiku. Dzięki temu, że utrzymują się na powierzchni wody, można je z łatwością zauważyć i zabrać. Zabawki często wydają dźwięki, co dodatkowo uatrakcyjnia wodne zabawy.

  • Poidło chłodzące

Latem ważne jest dobre nawodnienie psa. Pomoże w tym automatyczne poidło chłodzące. Produkt posiada filtr, który zapewnia idealną jakość wody. Istnieje możliwość mycia w zmywarce, co użytkownicy bardzo sobie chwalą. Miska przypomina fontannę – pies ma możliwość picia wody bieżącej lub stojącej, według upodobań.

  • Butelka z miską

Podczas spacerów z pupilem trzeba mieć przy sobie wodę. Ale w czym ją podać? Producenci zadbali o specjalne butelki z miseczką w zestawie. Istnieje kilka wariantów o różnych pojemnościach.

  • Transporter rowerowy dla psa

Czy można podróżować z psem rowerem? Tak! Producenci akcesoriów dla zwierząt stworzyli specjalne kosze rowerowe dla psów. Do wyboru są materiałowe, plastikowe i wiklinowe kosze, które są przystosowane tak, by z łatwością móc je przymocować do roweru. Często są wyposażone również w elementy odblaskowe. Takie kosze zapewniają bezpieczeństwo pupila i dużo radości ze wspólnego podróżowania.

  • Szelki samochodowe

Wybierasz się na urlop z psem? Zadbaj o jego bezpieczeństwo w samochodzie. Zapewnią je szelki z pasem bezpieczeństwa. Zapobiegają one przypadkowemu przemieszczeniu się psa po samochodzie.


Lato to idealny czas na urlop z pupilem. Warto zadbać o jego komfort zarówno podczas podróży jak i w miejscu wypoczynku. Z pewnością zaprezentowane gadżety urozmaicą Wasz wspólny wypoczynek.

Wybane dla Ciebie

Wprowadzenie drugiego kota do domu – jak zrobić to dobrze?

Dokacanie nigdy nie jest prostym zadaniem. Koty to zwierzęta terytorialne, dlatego gdy dotychczas mieszkały same, będą czuły potrzebę ochrony swojej przestrzeni, a każde nowe zwierzę będzie traktowane jako intruz. Czy istnieje w takim razie dobry sposób na zapoznanie ze sobą kociaków? Oczywiście, że tak! Warto przed całym procesem poznać kilka złotych zasad, a dokacanie wcale nie będzie aż tak uciążliwe.

czytaj

Depresja u psów

Depresja może wydawać nam się chorobą dotycząca wyłącznie ludzi, jednak, jak pokazują najnowsze doniesienia naukowe może dotyczyć również psów.
U psów w przeciwieństwie do ludzi wyklucza się raczej czynniki biochemiczne czy też genetyczne jako te powodujące depresję. Uważa się, że główną przyczyną obniżenia nastroju w przypadku psów są czynniki środowiskowe.

czytaj

Triaditis u kota

Jednymi ze schorzeń, które stosunkowo często dotykają koty, są 1. Cholangiohepatitis, czyli zapalenie pęcherzyka i dróg żółciowych, 2. Pancreatitis, czyli zapalenie trzustki, oraz 3. Choroba zapalna jelit, znana jako IBD (Inflammatiory Bowel Disease). Te trzy schorzenia, występujące w tym samym czasie, znane są jako TRIADITIS. Dlaczego jednak dzieje się tak, że choroby te mają tendencję […]

czytaj

Zagrożenia dla zwierząt ze strony komarów

Komary mogą być wektorami wielu niebezpiecznych dla zwierząt wirusów, bakterii, pierwotniaków oraz nicieni. W ostatnich latach podróżujemy coraz więcej i częściej z naszymi pupilami w rejony świata, w których mogą być one narażone na zachorowanie.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz