Na co zwracać uwagę wybierając hotel dla psa?

Coraz więcej ludzi stara się ze sobą zabrać swojego psa gdzie tylko to możliwe. Do rodziny, znajomych, do restauracji czy na wakacje. Różne miejsca są coraz lepiej przystosowane do pobytów właścicieli wraz z pupilami więc można śmiało korzystać z uroku upragnionego urlopu tym samym nie czując tęsknoty za ukochanym pupilem. Jednak w naszym życiu zdarzają się różne nie oczekiwane sytuacje przez, które jesteśmy zmuszeni do podróżowania bez zwierzaka. Wtedy najbezpieczniej jest zostawić psiaka u bliskich i zaufanych osób, które odpowiednio się nim zajmą - chociażby w naszym domu. Ale to też nie zawsze jest możliwe.
AUTOR: Karina Ubowska

Warto zawsze być przygotowanym na taką ewentualność, że będziemy musieli zostawić psiaka w specjalnym hotelu dla zwierząt. Wiem, że nie jest to łatwa decyzja ale często konieczna. I wcale nie trzeba się tego bać i panikować jeśli znajdziemy miejsce, które otoczy naszego psa jak najlepszą opieką. Jeśli nie wiecie od czego zacząć, na co zwracać uwagę i ostatecznie po czym poznać, że to miejsce będzie idealne – to zapraszam do dalszej części tego artykułu.

Na początku warto rozejrzeć się po internecie i poczytać różne opinie na temat każdego hotelu w lokalizacji, która nam najbardziej odpowiada. Prawdopodobnie najbardziej wiarygodne będą opinie, które znajdziemy na grupie tematycznej na fb. Jeszcze lepiej gdy sami zadamy pytanie bo wtedy będziemy mieć świeży obraz na wygląd hoteliku i zawsze możemy podpytać z czego właściciel był najbardziej zadowolony a czego brakowało.

Gdy zrobimy wstępną selekcję i wybierzemy najlepiej oceniane miejsca wtedy nie pozostało nam nic innego jak zadzwonić i podpytać o szczegóły. Jest to kluczowe jeśli chcemy mieć pewność co do kompetencji personelu. Każdy taki hotel z pewnością ma swoje miejsce w sieci gdzie nie brakuje treści na temat tego czym wyróżnia się ich opieka nad psem a także nie brakuje informacji o ukończonych szkołach czy kursach pracowników. Jednak opisy, zdjęcia i kwalifikacje często różnią się od tego jaką usługę dostajemy w rzeczywistości. Dlatego warto zainteresować się samemu i podpytać o to co nasz pupil będzie miał zapewnione, co powinniśmy ze sobą zabrać. I zadawać jeszcze więcej ważnych pytań. Przykładowo – Jak pomagają psu zaaklimatyzować się w nowym miejscu? Ile czasu są w stanie poświęcić na spacery i w jakie miejsca planują się wybrać? Jak dbają o komfort i bezpieczeństwo psów lękliwych? Jak radzą sobie z psami, które są agresywne? Jak wygląda opieka nad psami chorymi czy sukami podczas cieczki? Czy mają w pobliżu sprawdzonego weterynarza? Te wszystkie niespodziewane pytania są w stanie dać nam odpowiedź na to czy personel danego hotelu ma kompetencje wysokiej jakości jakiej rzecz jasna oczekujemy. Jeśli odpowiedzi są mało satysfakcjonujące wtedy możemy śmiało wykluczyć takie miejsce.

Następnie powinniśmy sami wybrać się do takiego miejsca, które najbardziej nam odpowiada i sprawdzić warunki. Nie ma w tym nic złego a osoby zajmujące się hotelem dla psów nie powinni mieć nic przeciwko. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na to czy psy przebywają na dworze czy też w pokoikach specjalnie do tego przystosowanych. Za takie pomieszczenia cena z pewnością będzie wyższa ale dzięki temu bezpieczeństwo i komfort naszego psiaka również. Więc wyższa cena powinna być adekwatna do jakości. A oczekując wysokiej jakości na pewno powinniśmy spodziewać się tego, że jest zachowany porządek. Kolejną istotną rzeczą jest wybieg. Jeśli hotel przyjmuje dużo psów to na pewno nie powinien być mały a ogrodzenie nie powinno wzbudzać naszych wątpliwości. Powinniśmy również zainteresować się tematem psów lękliwych/agresywnych nawet jeśli nasz pupil jest przyjazny w stosunku do innych psów. Musimy mieć pewność, że takie psy nie mają szansy trafić do jednego wybiegu/pomieszczenia razem z naszym. Możemy przy okazji zwrócić uwagę na zwierzęta, które już przebywają w takim hotelu. Wtedy łatwo zauważyć jak zostanie zaopiekowany nasz psiak. Podczas takiej wizyty warto też dopytać o to czego od nas oczekują gdybyśmy zgodzili się zostawić tu pupila i kiedy można umówić się z nim na wizytę zapoznawczą. W momencie gdy nie słyszymy o wymaganych szczepieniach czy odrobaczeniach to już powinna się nam zapalić czerwona lampka, że coś jest nie tak. Myślę jednak, że jeśli początkowo odpowiednio podejdziemy do wywiadu przez telefon to jesteśmy w stanie na starcie wykluczyć takie miejsca.

Jak w przypadku każdej usługi istotna jest też cena takiego miejsca. Jedna warto mieć na uwadze, że nie płacimy tu za pięknie pomalowane paznokcie a za opiekę nad żywą istotą. Choć nie chcemy przepłacać to w przypadku takich miejsc uważam, że najtańsze oferty nie mają racji bytu. Nasz psiak może i sobie poradzi w takim miejscu  ale następnym razem może już nie być tak chętny do zostania w innym hotelu z powodu różnych lęków. Jeśli chcemy zaoszczędzić na pewno lepiej wybrać miejsca, które są oddalone od wielkich miast. Zaoszczędzimy też zabierając ze sobą karmę dla psa, wtedy nie musimy za nią dopłacać. Jest to z resztą nie odpowiedzialne ponieważ nagła zmiana karmy może wywołać u naszego psiaka problemy z brzuszkiem. Jeśli chcemy natomiast aby nasz psiak podczas takiego pobytu został dodatkowo wypielęgnowany możemy otrzymać w pakiecie obcinanie pazurów, kąpanie czy strzyżenie.

Wybane dla Ciebie

Kot wydrapuje się, robiąc sobie rany, co może mu dolegać?

Koty podobnie jak ludzie muszą od czasu do czasu się podrapać. Jeżeli takie zachowanie jest sporadyczne i powoduje urazów skóry, wtedy należy uznać je za normalne zachowanie. W przypadku, gdy nadmierne wydrapywanie prowadzi do powstawania ran, obowiązkiem opiekuna jest ustalenie przyczyny, dlatego wizyta u lekarza weterynarii w takim przypadku to konieczność.

czytaj

Masaż dla konia?

Wierzchowce to niezwykłe zwierzęta, które odnalazły swoje miejsce w świecie ludzi. Dzięki odpowiedniej budowie mogą nosić człowieka na swoim grzbiecie, a ich niezwykła siła umożliwia ciągnięcie bryczki. Konie lubią partnerstwo i współpracę z człowiekiem, jeżeli odbywa się ona we wzajemnym szacunku. Jednym z jego elementów jest zadbanie o swojego pupila, kiedy tak pięknie dla nas pracuje. W jaki sposób? Między innymi poprzez wprowadzenie rutyny masażu do stajni!

czytaj

Pomysł na prezent świąteczny dla psa

Świąteczne prezenty to nasza polska tradycja. Podarowanie komuś nawet małego drobiazgu zawsze wywołuje duży uśmiech. Co zatem sprawić naszemu czworonożnemu przyjacielowi?

czytaj

Szylkretowe koty – fakty i mity

Szylkrety to koty piękne, niezwykłe i niepowtarzalne, a także trochę tajemnicze za sprawą czego narosło na ich temat sporo mitów. Szylkret jest określeniem jednego z kocich umaszczeń, połączenia dwóch barw które nie tworzą wyodrębnionych plam ale łączą się ze sobą bardzo nieregularnie. Najczęściej są to rudo – czarne, od takiej kombinacji zresztą pochodzi nazwa. Nieregularne czarno rdzawe plamy przypominają żółwią skorupę, w języku niemieckim żółw to Schildkröte.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz