Mikołajkowy prezent dla kota

Zwierzęta traktujemy jak członków rodziny, towarzyszą nam na co dzień w różnych rodzinnych wydarzeniach, więc oczywiste jest, że prezent pod choinką dla naszego ukochanego futrzaka będzie miłym akcentem.
AUTOR: Kinga Piłat

Czas czytania: 3 min

Z czego ucieszą się koty?

Nowy drapak – może nieco wyższy, może stabilniejszy. Drapak, to rzecz niezbędna dla naszego mruczka. Z racji wielkości jest również ozdobą naszego domu. Warto przyjrzeć się obecnemu i zadecydować czy to nie czas na wymianę. Jako prezent pod choinkę będzie idealny! Rynek obfituje w tego rodzaju rzeczy, więc warto przejrzeć oferty i wybrać nieco inny model niż ten, który kot użytkował dotychczas. Drapak oprócz swojej sztandarowej funkcji spełnia także rolę legowiska a nawet placu zabaw. Dołączone do niego posłania, budki, zabawki urozmaicą kotu spędzany na nim czas.

Legowisko w formie budki – ulokowane w kącie domu, gdzie nikt często nie zagląda może okazać się strzałem w dziesiątkę. Koty przesypiają od 12 do nawet 16 godzin na dobę, więc zapewnienie im ciemnego, ciepłego miejsca w bardzo cichym miejscu może okazać się najlepszym, świątecznym prezentem jaki możemy sprawić naszemu czworonożnemu przyjacielowi.

Nakręcana mysz – kot to nie tylko leniuch-kanapowiec. Często budzą się w nim naturalne instynkty. Warto pomyśleć nad zabawką, która pozwoli kotu spełniać swoje naturalne potrzeby. Polowanie na uciekającą myszkę, to dla kota wspaniała rozrywka. Jeśli dodatkowo będzie posiadała odgłosy wydawane przez myszy, to stanie się idealnym prezentem. Nakręcanie myszy będzie wymagało od Ciebie odrobiny poświęcenia, ale przecież o to właśnie chodzi! Aktywne spędzanie czasu z pupilem, to wspaniała okazja do nawiązywania więzi na linii człowiek-zwierzę. Dzięki temu lepiej poznajesz swojego futrzaka oraz jego potrzeby. Jednym słowem ta zabawka przyda się Wam obojgu.

Wędki – to potocznie nazywane zabawki dla kota o wyglądzie patyka z doczepionymi zabawkami. Rodzaje, wielkości, ceny są przeróżne. Możesz zainwestować więcej funduszy i kupić solidną wędkę, która posłuży na lata, ale możesz również kupić kilka tańszych. Urozmaicanie kotu zabawy, to dobry pomysł. Te zabawki posiadają zakończenia z piłeczek, myszy, piórek, dzwoneczków. Wszystko to nadaje się do aktywnej zabawy z kotem. Polecane są również dla kotów leniwych, ze skłonnościami do tycia. Dzięki wspólnej, angażującej zabawie będziesz mógł kontrolować ilość ruchu zwierzaka.

Tunel – koty uwielbiają wszelkie zakamarki. Na rynku dostępne są tunele wykonywane z przeróżnych materiałów. Możesz wybrać tunel pluszowy, który stanie się miejscem nie tylko zabawy, ale również odpoczynku lub tunel szeleszczący, który zaangażuje kota na dłuższe zabawy. Koty to uwielbiają!

Smakołyki – bo koty to łakomczuchy! Kup paczkę suszonych filecików rybnych lub z kurczaka. Smaczki ukryj w różnych miejscach w domu. Poszukiwanie ich sprawi zwierzęciu ogromną frajdę, a Ty w spokoju będziesz mógł obejrzeć kolejny odcinek ulubionego serialu. Pamiętaj, że mięsne przysmaki powinny być wliczane w dzienną kaloryczność podawanych posiłków, aby nie dopuszczać do przekarmiania zwierzęcia. Jeśli stawiasz na naturalność, to możesz kupić kawałek polędwicy wołowej, pokroić na cienkie plastry i wysuszyć w urządzeniu do suszenia grzybów. Ważne, aby wycięte plasterki czy paseczki nie posiadały żyłek oraz tłuszczu, bo wtedy przysmak będzie się suszył znacznie dłużej.

Pluszowe legowisko na parapet – lepiej trafić z prezentem nie możesz. Koty uwielbiają leżakować na wysokościach, obserwując przy tym otoczenie. Kiedy dodatkowo czują ciepło bijące od grzejnika są w siódmym niebie.

Wybrane dla Ciebie

Jakie zwierzęta są najczęściej wybierane na domowe pupile?

Na świecie żyje obecnie nawet ponad miliard zwierząt towarzyszących. Częściej, do ich opisu, posługujemy się angielską nazwą pets, a to jakie gatunki dominują pod względem liczebności w tej grupie, zależy od miejsca na świecie.

czytaj

Podstawy opieki nad królikiem. Co musisz wiedzieć przed adopcją?

Króliki coraz częściej są wybierane jako domowi towarzysze. Co powinieneś wiedzieć, zanim zaprosisz uszaka pod swój dach?

czytaj

Psy i ich właściciele. Czy upodobniają się do siebie nawzajem?

Czy to prawda, że psy są podobne do swoich właścicieli zarówno pod względem charakteru, jak i cech wyglądu? Tę teorię, która wydaje się zwykłym stereotypem lub rozpowszechnianym dla żartu mitem, potwierdziły badania naukowe, a dowody na jej prawdziwość przedstawiają również behawioryści oraz psychologowie.

czytaj

Leczenie żółwi

Nie płaczą, nie wyją, nie wydają dźwięków… Skąd możemy wiedzieć, co dolega żółwiom? I na co się je leczy?

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz