Prezent świąteczny dla kota

Zwierzęta traktujemy jak członków rodziny, towarzyszą nam na co dzień w różnych rodzinnych wydarzeniach, więc oczywiste jest, że prezent pod choinką dla naszego ukochanego futrzaka będzie miłym akcentem.
AUTOR: Kinga Piłat

Z czego ucieszą się koty?

Nowy drapak – może nieco wyższy, może stabilniejszy. Drapak, to rzecz niezbędna dla naszego mruczka. Z racji wielkości jest również ozdobą naszego domu. Warto przyjrzeć się obecnemu i zadecydować czy to nie czas na wymianę. Jako prezent pod choinkę będzie idealny! Rynek obfituje w tego rodzaju rzeczy, więc warto przejrzeć oferty i wybrać nieco inny model niż ten, który kot użytkował dotychczas. Drapak oprócz swojej sztandarowej funkcji spełnia także rolę legowiska a nawet placu zabaw. Dołączone do niego posłania, budki, zabawki urozmaicą kotu spędzany na nim czas.

Legowisko w formie budki – ulokowane w kącie domu, gdzie nikt często nie zagląda może okazać się strzałem w dziesiątkę. Koty przesypiają od 12 do nawet 16 godzin na dobę, więc zapewnienie im ciemnego, ciepłego miejsca w bardzo cichym miejscu może okazać się najlepszym, świątecznym prezentem jaki możemy sprawić naszemu czworonożnemu przyjacielowi.

Nakręcana mysz – kot to nie tylko leniuch-kanapowiec. Często budzą się w nim naturalne instynkty. Warto pomyśleć nad zabawką, która pozwoli kotu spełniać swoje naturalne potrzeby. Polowanie na uciekającą myszkę, to dla kota wspaniała rozrywka. Jeśli dodatkowo będzie posiadała odgłosy wydawane przez myszy, to stanie się idealnym prezentem. Nakręcanie myszy będzie wymagało od Ciebie odrobiny poświęcenia, ale przecież o to właśnie chodzi! Aktywne spędzanie czasu z pupilem, to wspaniała okazja do nawiązywania więzi na linii człowiek-zwierzę. Dzięki temu lepiej poznajesz swojego futrzaka oraz jego potrzeby. Jednym słowem ta zabawka przyda się Wam obojgu.

Wędki – to potocznie nazywane zabawki dla kota o wyglądzie patyka z doczepionymi zabawkami. Rodzaje, wielkości, ceny są przeróżne. Możesz zainwestować więcej funduszy i kupić solidną wędkę, która posłuży na lata, ale możesz również kupić kilka tańszych. Urozmaicanie kotu zabawy, to dobry pomysł. Te zabawki posiadają zakończenia z piłeczek, myszy, piórek, dzwoneczków. Wszystko to nadaje się do aktywnej zabawy z kotem. Polecane są również dla kotów leniwych, ze skłonnościami do tycia. Dzięki wspólnej, angażującej zabawie będziesz mógł kontrolować ilość ruchu zwierzaka.

Tunel – koty uwielbiają wszelkie zakamarki. Na rynku dostępne są tunele wykonywane z przeróżnych materiałów. Możesz wybrać tunel pluszowy, który stanie się miejscem nie tylko zabawy, ale również odpoczynku lub tunel szeleszczący, który zaangażuje kota na dłuższe zabawy. Koty to uwielbiają!

Smakołyki – bo koty to łakomczuchy! Kup paczkę suszonych filecików rybnych lub z kurczaka. Smaczki ukryj w różnych miejscach w domu. Poszukiwanie ich sprawi zwierzęciu ogromną frajdę, a Ty w spokoju będziesz mógł obejrzeć kolejny odcinek ulubionego serialu. Pamiętaj, że mięsne przysmaki powinny być wliczane w dzienną kaloryczność podawanych posiłków, aby nie dopuszczać do przekarmiania zwierzęcia. Jeśli stawiasz na naturalność, to możesz kupić kawałek polędwicy wołowej, pokroić na cienkie plastry i wysuszyć w urządzeniu do suszenia grzybów. Ważne, aby wycięte plasterki czy paseczki nie posiadały żyłek oraz tłuszczu, bo wtedy przysmak będzie się suszył znacznie dłużej.

Pluszowe legowisko na parapet – lepiej trafić z prezentem nie możesz. Koty uwielbiają leżakować na wysokościach, obserwując przy tym otoczenie. Kiedy dodatkowo czują ciepło bijące od grzejnika są w siódmym niebie.

Wybane dla Ciebie

Wprowadzenie drugiego kota do domu – jak zrobić to dobrze?

Dokacanie nigdy nie jest prostym zadaniem. Koty to zwierzęta terytorialne, dlatego gdy dotychczas mieszkały same, będą czuły potrzebę ochrony swojej przestrzeni, a każde nowe zwierzę będzie traktowane jako intruz. Czy istnieje w takim razie dobry sposób na zapoznanie ze sobą kociaków? Oczywiście, że tak! Warto przed całym procesem poznać kilka złotych zasad, a dokacanie wcale nie będzie aż tak uciążliwe.

czytaj

Depresja u psów

Depresja może wydawać nam się chorobą dotycząca wyłącznie ludzi, jednak, jak pokazują najnowsze doniesienia naukowe może dotyczyć również psów.
U psów w przeciwieństwie do ludzi wyklucza się raczej czynniki biochemiczne czy też genetyczne jako te powodujące depresję. Uważa się, że główną przyczyną obniżenia nastroju w przypadku psów są czynniki środowiskowe.

czytaj

Triaditis u kota

Jednymi ze schorzeń, które stosunkowo często dotykają koty, są 1. Cholangiohepatitis, czyli zapalenie pęcherzyka i dróg żółciowych, 2. Pancreatitis, czyli zapalenie trzustki, oraz 3. Choroba zapalna jelit, znana jako IBD (Inflammatiory Bowel Disease). Te trzy schorzenia, występujące w tym samym czasie, znane są jako TRIADITIS. Dlaczego jednak dzieje się tak, że choroby te mają tendencję […]

czytaj

Zagrożenia dla zwierząt ze strony komarów

Komary mogą być wektorami wielu niebezpiecznych dla zwierząt wirusów, bakterii, pierwotniaków oraz nicieni. W ostatnich latach podróżujemy coraz więcej i częściej z naszymi pupilami w rejony świata, w których mogą być one narażone na zachorowanie.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz