Przegląd króliczego rynku

Każdy posiadacz królika doskonale wie, jak należy wyposażyć klatkę. Okazuje się, że na rynku oprócz podstawowych produktów można znaleźć także szereg interesujących gadżetów. Powstały one z pasji i doskonałej znajomości potrzeb królików. Warto przyjrzeć się im z bliska i ocenić, czy sprawdzą się i w Twoim domu!
AUTOR: Malwina Szargan

Czas czytania: 4 min

Szukasz bezpiecznego rozwiązania na upały? Wypróbuj płytę chłodzącą dla królika.

Wysokie temperatury latem są uciążliwe nie tylko dla człowieka. Króliki są bardzo podane na upały i nietrudno aby się przegrzały. Warto zadbać o miejsce w domu, w którym zwierzę będzie mogło się schłodzić. Naprzeciw wyszła firma Trixie, oferując płytę chłodzącą dla królika. Wystarczy umieścić ją w zacienionym miejscu w domu, by Twój królik mógł odetchnąć i znaleźć ukojenie. W celu zwiększenia efektu można ją przed użyciem schłodzić w lodówce. Produkt posiada antypoślizgowe nóżki, a utrzymanie czystości jest dziecinnie proste. Wystarczy przetrzeć płytę zwilżoną ścierką, by Twój królik mógł dalej cieszyć się z jej użytkowania.

Zadbaj o umysł Twojego królika z grą strategiczną

Czy istnieje gra strategiczna dla królików? Oczywiście i to nie jedna! Na rynku można znaleźć poszerzającą się ofertę gier aktywizujących. Jedną z nich jest mata przypominająca dywan z frędzlami. Zadaniem królika jest wywęszyć i wykopać schowane w nim przez właściciela przysmaki. Podobne zadanie stawia przed zwierzęciem gra strategiczna z wnękami na jedzenie, które można otworzyć na różne sposoby. Taka zabawa pobudza aktywność zwierzęcia i może być interesującą formą podania obiadu.

Wybierz niebanalne i wygodne legowisko dobrane do wielkości Twojego królika

Po wpisaniu frazy „legowisko dla królika” w Internecie naszym oczom ukaże się ogrom ofert. Które z nich wybrać? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego rozmiar oraz materiał, z jakiego jest wykonany. Bez wątpienia najpopularniejsze są te wykonane z pluszu (poliester). Producenci dają nam do wyboru wiele kształtów i kolorów. W rezultacie możemy kupić legowisko w kształcie głowy królika, okrągłe, kwadratowe i wiele innych. Na rynku są również legowiska z siana, które zaakceptuje większość uszatków.

Czas na zabawę – zabawki z tykwy spiszą się idealnie

Tykwa to pnąca roślina tropikalna występująca w Afryce. Zabawki z tego materiału są więc w 100% naturalne. Nie musimy się martwić o bezpieczeństwo naszych zwierząt. Zabawki występują w wersji z wypustkami i otworami, które można wypełnić smakołykami, by zachęcić zwierzaka do zabawy. Interesujące są również kształty, w jakich występują, np. lizak, tunel czy letnie klapki.

Tunel jako naturalna nora dla królika

Tunel dla królika to strzał w 10! Przede wszystkim spełnia bowiem zadania naturalnej nory królika. Na rynku jest wiele tuneli w różnych wielkościach i z różnych materiałów. Najbardziej popularne są wykonane z nylonu, wikliny, ale występują również wersje drewniane. Reasumując, tunel spełnia rolę nie tylko przedmiotu do zabawy, ale również jest miejscem odpoczynku dla małego pupila. Dzięki otworom z dwóch stron, królik czuje się bezpiecznie i komfortowo. Warto dobrać tunel do rozmiarów naszego zwierzaka. Bez wątpienia dla miniaturek duży tunel nie będzie tak atrakcyjny. Ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi, czy drewniane tunele nie są pomalowane farbą, która może zaszkodzić zwierzęciu przy ewentualnym obgryzaniu.

Siano zawsze w pobliżu, podane w wygodnym paśniku

W domu królika nie może zabraknąć siana! Jest to absolutnie podstawa diety uszatka. Powinno być podawane w dużych ilościach. A w czym je podawać? O to już zadbali producenci paśników. Najpopularniejsze są paśniki stojące. Możemy znaleźć również takie, które możemy powiesić za pomocą specjalnych uchwytów oraz paśniki „skrzynki”. Do wyboru są zazwyczaj produkty wykonane z metalu i drewna. Drewniane, przede wszystkim, zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia królika i są dla nich w 100% bezpieczne. Cena w zależności od wyboru produktu zaczyna się od kilkunastu, a kończy na nawet kilkudziesięciu złotych.

Swoboda ruchu z przenośnym kojcem dla królika

Na koniec, królik potrzebuje minimum 4 godziny codziennego ruchu. Kojec królika jest świetnym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy wypuszczać królika wolno w mieszkaniu, tylko wyznaczyć mu obszar, po którym będzie mógł się swobodnie poruszać. Standardowy kojec składa się z czterech ścian, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Godny uwagi jest fakt, że produkt daje możliwość stworzenia wybiegu nie tylko w domu, ale również na zewnątrz. Co więcej, producenci proponują ochronę przed promieniami słonecznymi w postaci specjalnej płachty.

Wybrane dla Ciebie

Rozmowa z Jagodą Matejczuk i Agnieszką Giemzą z Woof Flyball Team Wrocław (zdjęcia)

Rekordowe 25 drużyn z 15 klubów. Tak w największym skrócie zapowiada się Wielka WOOFowska, czyli ogólnopolskie zawody flyball w miejscowości Malin pod Wrocławiem. Impreza odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia. Przeczytaj rozmowę z Jagodą Matejczuk i Agnieszką Giemzą, trenerkami WOOF Flyball Team.

czytaj

Szczeniak w domu. Poradnik odpowiedzialnej rodziny

Zanim szczeniak przekroczy drzwi naszego domu, warto przygotować „listę wyprawkową”. Oczywiście, oczekiwanie na szczeniaka nie jest tym samym co oczekiwanie na dziecko, ale to również przełomowy moment w naszym życiu. Jak się do niego przygotować? Przeczytaj artykuł i sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć.

czytaj

Terapeutyczny wpływ zwierząt na dzieci

Oprócz radości zwierzęta mogą nam dać jeszcze więcej. Terapia z udziałem zwierząt znana jest jako zooterapia. Przy terapiach obecne są różne zwierzęta, np. przy pomocy psa to kynoterapia, przy pomocy konia – hipoterapia. W tym artykule opowiem, jak wiele korzyści daje nam kontakt ze zwierzętami i jak bardzo terapeutyczne może być samo przebywanie z nimi.

czytaj

21 ciekawostek ze świata zwierząt

Chomiki prowadzą nocny tryb życia. Oznacza to tyle, że śpią w dzień i budzą się późnym wieczorem. Zabawa z tym pupilem może być trudna, ponieważ prowadzi inny tryb życia niż my.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz