Pupile jak dzieci – wyjątkowa linia zabawek

Kiedy spodziewamy się dziecka hormony buzują, a my zaczynamy wić tzw. gniazdo. Chodzimy po sklepach, wybieramy i kupujemy sterty rzeczy, ubranek, zabawek, kocyków czy kosmetyków do higieny. Kiedy planujemy powiększyć nasza rodzinę o szczeniaczka lub kotka szaleństwu również może nie być końca, zwłaszcza, że mamy z czego wybierać.
AUTOR: Redakcja

Dla najbardziej wymagających marka Trixie stworzyła całą linię zabawek dedykowanych dla kociąt i szczeniąt. Wszystko w pastelowych, miętowo-fioletowych kolorach. Wśród kocich produktów znajdziemy małe i niskie drapaki, malutkie miseczki, maty węchowe, maty edukacyjne zarówno dla kotów jak i dla psów, podobne do tych jakie kupujemy dla naszych niemowlaków. Wśród zabawek znajdziemy gryzaki do masowania swędzących dziąseł w kształcie smoczków, grzechotki czy szeleszczące szmatki. Oczywiście nie mogło zabraknąć pluszaków czy też zabawek sensorycznych do kąpieli w wodzie lub z efektami świetlnymi. Dla psów dostępne są także gryzaki chłodzące, które można wcześniej wsadzić do lodówki. Są również układanki edukacyjne, kocyki i otulacze, a nawet nosidła przypominające chusty do kangurowania niemowląt. W ofercie są także specjalne transportery dla małych psów i kotów.

W wyprawce dla naszego malucha są również nasączone chusteczki, pieluszki, substytut mleka w proszku, butelki czy też szampony specjalnie przeznaczone dla maluchów. Dla szczeniaczków przydadzą się barierki żeby odgrodzić niebezpieczną przestrzeń. Dzieci w aucie muszą być przewożone w specjalnych nosidłach ze stacją a potem fotelikach tak samo jak pieski, które mają swoje foteliki i pasy bezpieczeństwa. U kociąt od samego początku trzeba mieć kuwetę. Spędzamy czas, ucząc kota korzystania z niej podobnie jak uczymy dziecko korzystania z nocnika. Na rynku dostępne są również wózki dla psów. Latem możemy ustawić na ogrodzie rozkładany basen dla psa a obok dmuchany dla naszych dzieci. Na rynku dostępne są także baseny z kulkami niczym nie odbiegające od tych dla najmłodszych członków rodziny. Przy okazji kąpieli dzieci czy pieska w wannie przyda się w obu przypadkach mata antypoślizgowa. Urządzając pokój dziecięcy decydujemy się na szafy z małymi wieszaczkami i ubrankami. Podobnie możemy urządzić szafę dla psa. Kiedy jedziemy z dziećmi i z psem nad wodę każde powinno być zaopatrzone w swój kapok, ręcznik i torbę z przekąską, wodą itp.

Jak widać, świadomość co do traktowania psów i kotów jest z roku na rok coraz większa. W związku z tym światowe marki jak Trixie tworzą specjalne linie produktów. Ludzie traktują psy i koty jak pełnoprawnych członków rodziny. Nic dziwnego, przecież nie może ich zabraknąć na rodzinnym portrecie.

Wybane dla Ciebie

Wakacje z psem

Wakacje z naszym psem mogą być wspaniałym doświadczeniem idąc nam wiele niezapomnianych wspomnień. Przed wyjazdem warto jednak przemyśleć kilka ważnych kwestii i przygotować się odpowiednio.

czytaj

Przysmaki dla psa

Pomimo bardzo bogatego asortymentu gotowych smakołyków dla psa warto rozważyć wykonanie ich samemu. Pamiętajmy żeby do smaczków i potraw przygotowywanych dla psów nie dodawać składników dla nich niebezpiecznych. Kakao, rodzynki, cebula, czosnek czy szczypior, orzechy makadamia, pestki niektórych owoców a także ksylitol są dla psów silnie toksyczne. Zjedzenie ich przez psa nawet w pozornie niewielkich ilościach może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi a nawet śmiercią zwierzęcia.

czytaj

Letnie gadżety dla psa

Od 21 czerwca cieszymy się latem. Letnie upały potrafią być bardzo dokuczliwe, szczególnie dla naszych piesków. Na szczęście, na rynku jest wiele udogodnień i gadżetów, które pomogą się ochłodzić i zapewnią godziny świetnej zabawy! Czy spośród nich jest taki, którego jeszcze nie przetestowałeś?

czytaj

Cukrzyca kotów

Cukrzyca to choroba metaboliczna o bardzo złożonej etiologii. To także jedna z najczęstszych chorób kotów, która prowadzi do niewydolności innych narządów, m.in. serca, nerek, oczu. Na rozwój choroby wpływ ma wiele czynników, m.in.: predyspozycje rasowe, brak aktywności fizycznej, otyłość/nadwaga, występowanie innych chorób, nieprawidłowa dieta.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz