Pupile w amerykańskich wnętrzach
Czas czytania: 6 min
Kuchnia – kitchen
Zacznijmy od serca domu jakim jest kuchnia. Poza tym, że obowiązkowa jest duża wyspa po środku to również w amerykańskich wnętrzach znajdziemy ukrytą za drzwiami spiżarnie. Wyspa nie tylko służy jako pomocny blat miejsce przyjmowania gości czy codziennych posiłków to także element domu gdzie psy mają swoje stałe miejsce „przy stole”. Stolarka jest tak wykonana by w meblach pojawiły się wysuwane szuflady z miskami lub wnęka w wyspie, która pomieści miseczki dla pupili. W spiżarni za to znajdują się oddzielne pojemniki i kosze na karmy i półki na puszki.
Korytarz – hallway
Idąc do kolejnych pomieszczeń bardzo często możemy spotkać się z mistrzowskim wykorzystaniem stolarki schodów. Za ścianą pod schodami również wykorzystano wolną przestrzeń, gdzie pupile mają swoje miejsce do wypoczynku. Czasem właściciele wbudowują specjalnie drzwiczki dzięki czemu tworzy się kojec i gdy chcemy przez chwile zamknąć psa np. na czas mycia podłóg możemy to zrobić. Przy drzwiach znaleźć można popularne wieszaki na ubrania. Tam każdy pupil ma własny imienny wieszak ze swoim spacerowym zestawem smyczy i obróżek.
Łazienka – powderoom
W drzwiach prowadzących do łazienki znajdziemy mały otwór lub drzwiczki aby kot mógł się swobodnie przedostać do pomieszczenia. W zabudowie mebli łazienkowych ukryte są we wnętrzu szafek kuwety dla kotów. Otwierając drzwiczki można kuwetę swobodnie wyjąc i wyczyścić, a kot ma jednocześnie bardzo dużo prywatności.
Sypialnia – master bedroom
Jeśli pies czy kot nie śpią w łóżku z właścicielami nie są pozostawione na podłodze. Maja swoje własne łóżka dostawiane do łóżek swoich właścicieli. W amerykańskich wnętrzach kładzie się nacisk na miejsce wypoczynku psów czy kotów.
Pokój zabaw dla pupila – playroom
W pokoju zabaw znajdziecie plac dla kotów w postaci tuneli, zjeżdżalni i podwieszanych półek pod sufitem. W niektórych domach spotkać można również przejścia pod sufitem pomiędzy pomieszczeniami. Cały ten raj dla kotów to jeszcze nie koniec. Niektórzy właściciele, którzy boja się wypuszczać swoje koty wolno na ogród budują dla nich na dworze tzw. woliery połączone z wejściem do domu. Całość jest dobrze zabezpieczona, dzięki temu koty mogą swobodnie przebywać na świeżym powietrzu.
Pralnia – laundry
Po każdym udanym spacerze gdy nasz pies wymaga kąpieli, Amerykanie nie biorą ich pod prysznic w swojej łazience. W pralni jest za to specjalny prysznic dla psów w którym pupile mogą zostać porządnie wykapane niczym w salonie fryzjerskim. Przy okazji taki prysznic idealnie nadaje się do mycia kaloszy czy innych przedmiotów. W takiej pralni pieski maja swoje miejsce do wypoczynku aby spokojnie przeschnąć zanim przejdą do mieszkalnej części domu.
Ogród – garden
W ogrodzie właściciele dbają o stały dostęp do wody dla swoich pupili, tak aby spragnione nie próbowały pic wody z basenów czy oczek wodnych. W ogrodach robi się małe gejzery czy fontanny pośrodku kamieni gdzie leci strumień z bieżąca wodą. Przy okazji idealne sprawdza się to jako miejsce dla ptaków do kąpieli w upalne dni.
Houzz.com Houzz.com Houzz.com Houzz.com Houzz.com Houzz.com
Wybrane dla Ciebie
Które koty żyją najdłużej?
Każdy z nas chciałby cieszyć się szczęśliwym życiem ze swoim kotem. Kiedy witamy nowego, czworonożnego przyjaciela w naszym domu, rzadko kiedy myślimy o nieuchronnej, ale nadal zdecydowanie odległej wizji rozstania.
czytajWesołych Świąt!
Drodzy miłośnicy zwierząt! W tym magicznym czasie świąt Bożego Narodzenia dziękujemy Wam za miłość, troskę i zaangażowanie w życie Waszych pupili. To dzięki Wam świat zwierząt jest pełen ciepła, radości i bezinteresownej miłości.
czytajJak opiekować się gryzoniem z chorobą nerek?
Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tak małe stworzenia jak chomik czy szczur mogą cierpieć na przewlekłe, zaawansowane schorzenia. Jak opiekować się maluchem, którego nerki nie pracują prawidłowo?
czytajE. cuniculi – co każdy opiekun królika powinien wiedzieć?
Encephalitozoon cuniculi to patogen znany wszystkim doświadczonym opiekunom królików. Jest bardzo powszechny w populacji królików domowych i w ciężkich przypadkach może prowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Opiekując się królikiem, powinniśmy znać objawy tej choroby, by w razie potrzeby móc szybko na nie zareagować.
czytaj