Od dokarmiania po Fundacje – moja droga pomocy zwierzętom
Czas czytania: 4 min
Skąd tak duża miłość do zwierząt?
Z domu rodzinnego. Mój tata prowadził w piwnicy hodowlę ryb, a dziadek miał stadninę koni. Już w dzieciństwie miałam swojego kucyka. Miłość do zwierząt towarzyszyła mi od dziecka. Jednocześnie w pewnym momencie mojego życia miałam kilka zwierząt: króliki, kawie domowe, rybki, psy, małpkę kapucynkę i papugę. Wszystkie darzyłam wielkim uczuciem. Jako młodsza nastolatka przez 7 lat opiekowałam się królikiem oraz psami i kozami. W moim życiu były też papugi: żako i ara. Wszystkie zwierzęta żyły ze sobą w symbiozie. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam w swoim pierwszym mieszkaniu była adopcja kota, nie miałam nawet mebli, ale zwierzę musiało mi towarzyszyć.
Fundacja powstała więc z prawdziwej pasji?
Tak. Mój tata od zawsze prowadząc firmę zoologiczną pomagał zaprzyjaźnionym przytuliskom i schroniskom, było to jednak działanie anonimowe. Zakładając Fundacje wiedziałam, że może ona przynieść większe efekty i pomóc zwierzętom na większą skalę.
Jakie aktualnie akcje prowadzi Fundacja Pets World?
Aktualnie pomagamy najbardziej potrzebującym placówką w zaopatrzeniu ich w akcesoria, które potrzebne są do tworzenia zwierzętom godnych warunków do życia. Jednocześnie cały czas dokładamy nowe produkty do sklep charytatywnego, z którego cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele fundacji.
Co można kupić w sklepie i jak to zrobić?
Wystarczy, że na stronie internetowej www.petsworld.com.pl wejdziemy w zakładkę sklep, lub na skorzystamy z bezpośredniego linku do sklepu ustawionego w bio na Instagramie @gazetapetsworld. Aktualnie można zakupić nie tylko cegiełki charytatywne, archiwalnych i bieżących numerów Pets World, ale także koszulki, naklejki Pets on Board czy klips do selfie. Planujemy także rozbudowę sklepu o praliny, kubki i podkładki pod miski. Stale się rozwijamy. W planach mamy też umieszczenie tam linii produktów dla zwierząt w atrakcyjnych cenach, której cały dochód będzie przeznaczony na pomoc zwierzętom. Jest to możliwe dzięki pomocy różnych marek z branży zoologicznej.
Jak jeszcze można pomóc?
Przekazując darowizny na konto, a także angażując się w rozpowszechnianie informacji o nas, np. udostępniając relacje, czy wstawiając banery z naszym logo. Im nas więcej, tym lepiej!
Co planuje fundacja w najbliższym czasie?
Planujemy zbiórki charytatywne. Jedną z nich będzie zbieranie pieniędzy do puszek w sklepach zoologicznych i zaprzyjaźnionych punktów usługowych. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, to będziemy organizować koncerty na świeżym powietrzu w wybranych miastach w Polsce. W planach mamy także licytację, nie tylko produktów ale także usług poprzez allegro. Zakup sterylobusa, który pomoże rozpowszechnić akcję sterylizacji to nasz kolejny plan.
W jaki sposób będzie przebiegała licytacja usług?
Jeśli jesteś właścicielem sklepu, lub oferujesz jakąś usługę to możesz nam pomóc zbierać środki poprzez udostępnienie produktów czy usługi na licytacje. Już teraz możesz napisać do nas na redakcja@petsworld.com.pl i zacząć pomagać razem z nami!
Jakie działania prowadzi jeszcze Fundacja?
Oprócz działalności charytatywnej prowadzimy także działalność edukacyjną poprzez portal, na którym znajdują się lifestylowe artykuły w zakładce blog. Fachowe porady natomiast, pojawiają się w zakładce artykuły. Cały czas poszukujemy nowych redaktorów, więc jeśli jesteś zaznajomiony z branżą zoologiczną i chcesz dołączyć do naszego redakcyjnego teamu napisz na redakcja@petsworld.com.pl. Nasze artykuły to nie tylko ciekawostki, ale także praktyczne porady i niebanalne rozwiązania.
Jaką rolę ma branża zoologiczna w działaniach fundacji?
Ogromną! To dzięki pomocy sklepów zoologicznych możemy dystrybuować naszą gazetę. Dodatkowo wiele marek oferuje nam swoje produkty, które później wysyłamy do różnych testów, zwiększając tym samym ruch na naszych social mediach. Dobrze wiemy, że aktualnie Internet ma moc, więc jeśli masz powyżej 5 tysięcy obserwujących na Instagramie i chcesz zostać testerem produktów dla zwierząt to napisz! Oznaczając nas w takich akcjach, stajemy się rozpoznawalni i możemy pogadać jeszcze efektywniej!
Wybrane dla Ciebie
Czym jest hobby horsing? Rozmowa z Moniką Dachowską, autorką ksiażki „Hobby horse”
Na czym polega hobby horsing? Czy jest to sport dla każdego dziecka? Dlaczego warto trenować hobby horsing? Przeczytaj rozmowę z Moniką Dachowską, dziennikarką i marketerką, autorką książki „Hobby horse”.
czytajII Zawody Treningowe Agility Hazy Hills – o pęto swojskiej (patronat medialny Pets World)
Na czym polega agility? Czy każdy pies może trenować tę dyscyplinę? Kiedy odbędą się II Zawody Treningowe Agility Hazy Hills – o pęto swojskiej? Przeczytaj rozmowę z Faustyną Maciejewską z HazyHills – centrum sportów kynologicznych.
czytajNie zostawiaj zwierzaka w kwaterze. Zabierz go ze sobą na seans – rozmowa z Patrycją Blindow z kina „Żeglarz” w Jastarni
Jego historia liczy ponad 80 lat. Obecnie jest ostatnim czynnym kinem na Półwyspie Helskim, do którego oprócz ludzi, regularnie wpadają Bodo, Frelka, Wafel, Kokos czy Nadzia. Poznajcie legendarne, studyjne kino „Żeglarz” w Jastarni, czyli kolejne miejsce przyjazne zwierzętom, o którym porozmawialiśmy z jedną z jego opiekunek, Patrycją Blindow.
czytajPrzyjazne miejsca – Bacówka Radawa & SPA****
„Naszym celem od początku było stworzenie przestrzeni, w której cudownie czują się całe rodziny. Zależało nam, aby zarówno pokoje, jak i wszystkie udogodnienia spełniały potrzeby zarówno rodziców, jak i ich dzieci, które są bardzo wymagającymi gośćmi” – mówi Joanna Preisner, właścicielka Bacówka Radawa & SPA****.
czytaj