Mój kot jest wredny?

Nie. Twój kot nie jest wredny. Jest niezależny, ma charakter i przede wszystkim kocią naturę. Trudno wytłumaczyć dlaczego Twój mruczek zrzuca wszystko na ziemię. A może i nie trudno, a wystarczy mu jedynie trochę zabawy i zainteresowania?
AUTOR: Monika Kelan

Czas czytania: 2 min

Kot niszczy meble

Kot drapie. W ten sposób znaczy swój teren i nie jest to złośliwe zachowanie. Drapanie najczęściej świadczy o tym, że nasz kot chce zachęcić leniwego opiekuna do zabawy, odreagować stres, oznaczyć teren albo prowokować do działania. Na takie zachowanie opiekunowie najczęściej reagują krzykiem, rzucaniem w kota różnych przedmiotów bądź leją go wodą. Jest to kompletnie nierozsądne zachowanie. Powoduje ono, że kot pod wpływem stresu narobi jeszcze więcej szkód i straci do opiekuna zaufanie. Jak więc poradzić sobie z tym problemem? Zainwestować w dobry drapak! Taki gadżet to podstawa. Drapak musi być solidny, wykonany z trwałych i bezpiecznych elementów. Najlepiej aby był piętrowy, by kot mógł się po nim wspinać. Ważne jest ustawienie drapaka w odpowiednim miejscu. Najlepiej takim, gdzie kot lubi przebywać i skąd będzie miał dobry widok. Jeśli nasz pupil nadal drapie inne przedmioty, możemy zainteresować go czymś innym, np. zabawą. Rozładowanie energii w taki sposób uspokoi naszego pupila.

Kot zrzuca wszystko na ziemię

Wydaje Ci się, że Twój kot jest wredny bo zrzuca wszystko na ziemię. Położysz kubek, a nawet i on trafia na podłogę? Czy to kwestia złośliwości? Otóż nie. On nie jest wredny tylko znudzony. jeśli nie zapewnisz swojemu mruczkowi dobrej zabawy to istnieje spora szansa, że będzie sam próbował dostarczyć sobie rozrywki. Odpowiednia dawka dobrej zabawy przed snem może być też idealnym rozwiązaniem dla osób, które walczą z drapaniem kota w nocy w drzwi. Wybiegany mruczek da Wam troszkę spokoju. Kolejna sprawa to próba zwrócenia na siebie uwagi. Jeśli nasz kot wie, że reagujemy na takie czynności jak zrzucanie przedmiotów to może robić to celowo abyśmy wiedzieli, że jest. Kolejnym problemem z jakim spotykają się właściciele kotów to skakanie, np. po firanach czy zasłonach. To również można łatwo wytłumaczyć. Kot takim zachowaniem zaspokaja naturalną potrzebę wspinania się. Więc nic dziwnego, że lubi w domu spać w jego najwyższym punkcie.

Wybrane dla Ciebie

Zabawki dla szczura. Co wybrać?

Niesamowita inteligencja szczurów, w połączeniu z ich chęcią eksplorowania otoczenia sprawia, że ciągle szukają nowych wrażeń. Zapewnić im je można poprzez odpowiednie wyposażenie klatki i zorganizowanie rozrywki na wybiegu. Podpowiadamy, jakie zabawki dla szczura warto wybrać i jak samodzielnie wykonać takie akcesoria.

czytaj

Które króliki rosną najszybciej?

Króliki w roli domowych pupili kojarzą się głównie z małymi, kudłatymi kuleczkami. Jednak swoją wielkością uszaki mogą dorównywać kotom i małym psom!

czytaj

Baby speaking. Dlaczego do psów mówimy jak do dzieci?

A kto jest takim grzecznym pieskiem? Brzmi znajomo? Stosowanie tzw. baby speaking charakteryzuje nie tylko rodziców, ale też właścicieli psów. Skąd się bierze baby speaking i czy mówienie w słodki, zniekształcony sposób sprawia, że pies lepiej nas rozumie?

czytaj

Tego nigdy nie dawaj psu. Zatrucia wybranymi produktami spożywczymi

Niektóre elementy diety ludzi dla naszych pupili mogą być szkodliwe, a nawet toksyczne. Niektóre produkty spożywcze są zwyczajnie zakazane dla naszych zwierząt. Musimy pamiętać o tym, że psy wiele produktów metabolizują w sposób odmienny. To, co dla nas jest cennym urozmaiceniem diety, dla naszego psa może skończyć się tragicznie.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz