DoggySearch – inicjatywa pomocy zwierzętom

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego mimo udanego procesu adopcyjnego zwierzęta trafiają z powrotem do schroniska? Dlaczego mimo zobaczenia psa na żywo więź między nimi jest na tyle słaba, aby oddać pieska? Grupa młodych ludzi postanowiła odszukać odpowiedź na to pytanie.
AUTOR: Pets World

Czas czytania: 1 min

Kilka słów o…

Projekt DoggySerach to wyjątkowa inicjatywa zapoczątkowana przez grupę młodzieży ze szkół średnich. Wspólnie, chcąc pomagać zwierzętom stworzyli projekt w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Główne założenia projektu

Wiele psów, mimo udanego procesu adopcyjnego trafia z powrotem do schroniska. DoggySearch chce temu zapobiec! Wiele złych decyzji pada już na początku, czyli przy wyborze rasy psa. Coraz częściej ludzie adoptują psa z powodu mody czy wyglądu. Niestety, źle dobrana rasa niesie ze sobą wiele konsekwencji, które mogą odbić się na psie lub właścicielu. Podejmując tak ważną decyzję należy kierować się rozsądkiem. Osoby aktywne zawodowo muszą wiedzieć, co zrobić w przypadku, gdy pies będzie odczuwał lęk separacyjny. Natomiast aktywni sportowo powinni wybrać rasę psa, która dotrzyma im kroku.

Często pies, który sprawia wiele problemów, zostaje porzucony lub trafia do schroniska. Z tego powodu DoggySearch chce realnie przyczynić się do poprawienia tej sytuacji. Ich głównym zadaniem jest edukowanie i szczerze wiedzy wśród przyszłych i obecnych właścicieli czworonogów. W planach tej młodej, energicznej grupy jest stworzenie aplikacji, która ułatwi każdemu niezależnie od trybu życia, pracy czy umiejętności znalezienie odpowiedniego psa.

Dzięki zaangażowaniu i pracy liczba psów po nieudanych adopcjach można zmaleć.

Więcej projekcie można poczytać na stronie https://www.doggysearch.pl/ lub wesprzeć działania na zrzutce https://zrzutka.pl/vprtfv

Wybrane dla Ciebie

Które psy są z włosem?

Przyjęło się sądzić, iż psy posiadające włosy nie uczulają. Są więc doskonałe dla alergików. Jakie rasy psów posiadają włosy zamiast sierści?

czytaj

Myślenie, które szkodzi. Mity o psach

Na powszechne wyobrażenia o psach wpływa wiele czynników: antropomorfizacja, kultura i rozrywka (filmy, książki) oraz opowieści przekazywane słownie, które niewiele mają wspólnego z aktualną wiedzą na temat kynologii. Nawet wśród właścicieli psów nadal funkcjonuje wiele mitów o psach. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze, fałszywe przekonania na temat psich zachowań oraz sposobu ich funkcjonowania.

czytaj

Co słyszy Twój pupil, gdy mówisz „dobry pies”?

Jednym z popularnych psich mitów jest twierdzenie, że psy rozumieją wyłącznie intonację, a nie znaczenie ludzkiej mowy. Jak jest naprawdę?
Z pewnością nie ma sensu opowiadanie swojemu sznaucerowi, jak było dzisiaj w pracy, bo nasz towarzysz niewiele z tego zrozumie. Nie oznacza to jednak, że psy nie mają zdolności rozumienia niektórych słów.

czytaj

Czy siadanie papug na głowie jest objawem dominacji?

Pytanie często zadawane przez właściciele papug: czy pozwalać siadać papudze na głowie? W ciągu wielu lat, w polskim Internecie pojawiło się bardzo dużo mitów dotyczących życia z papugami. Warto poznać prawdziwe znaczenie takich zachowań, zamiast powielać mity dotyczące dominacji papug nad ludźmi.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz