Jak otworzyć przydomowy hotelik?

Jeśli kochasz zwierzęta i zastanawiasz się nad tym jak założyć przydomowy hotelik – przychodzimy z pomocą! Jeszcze kilka lat wstecz hotele dla zwierząt nie cieszyły się sławą. Dzisiaj rynek stale się powiększa, a co ciekawsze – nadal, w okresach wakacyjnych czy świątecznych ciężko jest znaleźć miejsce, żeby móc w spokoju zostawić swojego pupila. Otwarcie takiego typu miejsca może być strzałem w dziesiątkę! Zacznij od przeanalizowania tego co w okolicy oferuje konkurencja. Jeśli jest dużo placówek oferujących miejsca hotelowe w kojcach, to zastanów się czy nie lepiej otworzyć typowo domowego hotelu, gdzie zwierzęta będą spędzać czas na twojej kanapie, będąc blisko ciebie. Nie musisz od razu zapraszać do swojego domu bernardynów czy kaukazów. Możesz zacząć od mniejszych psiaków, a stopniowo, nabierając doświadczenia zacząć przyjmować większe psy. Pamiętaj, że wprowadzanie zwierząt do stada nie jest łatwe, więc może lepiej podwyższyć cenę, ale zajmować się mniejszą ilością psów? Wielu opiekunów swoich czworonożnych pociech na pewno to doceni.
AUTOR: Kinga Piłat

Czas czytania: 3 min

Jeśli już wybrałeś w jaki sposób będzie działał twój punkt opieki nad zwierzętami, a biznesplan od dawna leży w szufladzie nie pozostaje nic innego jak dopiąć swego i otworzyć najlepsze miejsce dla zwierząt w twoim regionie!

Sytuacja prawna takich miejsc nie jest uregulowana prawnie. Oznacza to, że nie obowiązują cię te przepisy, które dotyczą np.schronisk czy przychodni weterynaryjnych. Nie musisz posiadać wykształcenia weterynaryjnego ani behawioralnego, jednakże warto mieć na uwadze, że tytuł technika weterynarii czy behawiorysty na pewno podniesie prestiż takiego miejsca, pozwoli ci negocjować ceny oraz przyciągnąć więcej klientów. To, że nie będą obowiązywały cię te same przepisy, które muszą przestrzegać inne podobne miejsca nie oznacza, że możesz nie respektować ustawy o ochronie zwierząt. Ta obowiązuje każdego obywatela bez znaczenia czym się zajmuje. Jeśli chodzi o całą rejestrację placówki odbywa się ona tak jak przy zakładaniu każdej innej firmy – składasz wnioski o założenie działalności gospodarczej, występujesz o nadanie numeru regon, zakładasz konto firmowe w banku i postępujesz oraz rozliczasz się jak każdy przedsiębiorca.

Po załatwieniu formalności pozostaje przygotowanie miejsc dla zwierząt, zakup wyposażenia, wygospodarowanie miejsca na magazyn do składowania karmy czy pomieszczenie socjalne lub biuro, gdzie będziesz mógł zajmować się dokumentacją oraz podpisywaniem umów z właścicielami zwierzaków.

Zakup wyposażenia jednorazowo będzie na pewno sporym wydatkiem. W późniejszym czasie będziesz musiał wymieniać zużyte rzeczy. Musisz zabezpieczyć odrobinę gotówki na ewentualne wydatki, kiedy jeszcze nie zdążysz na nie zarobić. Zwierzęta potrafią zrobić niezłe demolki! Pamiętaj o tym!

Warto również znaleźć w pobliżu lecznicę weterynaryjną, która będzie w stanie przyjąć pacjenta o każdej porze dnia i nocy. Punkt o pokrywaniu kosztów takiej dodatkowej opieki powinien znaleźć się w umowie, którą skrzętnie wypełnisz i podpiszesz z właścicielem zwierzęcia. Wypadki się zdarzają, a zwierzęta jako istoty żywe potrafią zachorować w najmniej spodziewanych momentach.

Jeśli szczerze kochasz obcować z psami, to ten rodzaj pracy powinien przynosić ogrom satysfakcji. Jednak musisz nastawić się na to, że będziesz miał do czynienia z różnie wychowywanymi zwierzętami. Będą ciężkie momenty i od twojego nastawienie będzie zależało najwięcej. Praca hotelarza nie jest łatwa również z tego względu, że najwięcej zajęcia będziesz mieć w weekendy, wakacje, ferie i święta. Wtedy, kiedy wszyscy będą odpoczywać czy cieszyć się ze spotkań z najbliższymi, ty będziesz zajmować się ich psami. Pamiętaj, aby odpowiednio do wiedzy i doświadczenia cenić swoją pracę. Wielu opiekunów woli zapłacić więcej, ale w zamian chcą mieć pewność, że zwierzak zostaje z profesjonalną, rzetelną i troskliwą opieką.

Wybrane dla Ciebie

ABC myszy

Każdy z nas zna myszy. Te będące pupilami i te postrzegane jako szkodniki. Do przygarnięcia tych gryzoni zachęca nas na ogół przyjazne usposobienie, małe rozmiary i pokaźna liczba odmian barwnych. Jak opiekować się myszką, by była szczęśliwa w naszym domu i aby jak najdłużej cieszyła nas swoją obecnością?

czytaj

Czy aby na pewno mruczący kot to szczęśliwy kot?

Kocie mruczenie jest uznawane za jeden z najbardziej relaksujących dźwięków na świecie. Mruczą nie tylko koty domowe, ale także duże, dzikie gatunki. Każdy gatunek wytwarza trochę inny dźwięk, co wynika z różnic anatomicznych. To, co my nazywamy mruczeniem to niskiej częstotliwości wibracje.

czytaj

Które psy są z włosem?

Przyjęło się sądzić, iż psy posiadające włosy nie uczulają. Są więc doskonałe dla alergików. Jakie rasy psów posiadają włosy zamiast sierści?

czytaj

Myślenie, które szkodzi. Mity o psach

Na powszechne wyobrażenia o psach wpływa wiele czynników: antropomorfizacja, kultura i rozrywka (filmy, książki) oraz opowieści przekazywane słownie, które niewiele mają wspólnego z aktualną wiedzą na temat kynologii. Nawet wśród właścicieli psów nadal funkcjonuje wiele mitów o psach. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze, fałszywe przekonania na temat psich zachowań oraz sposobu ich funkcjonowania.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz