
Czyszczenie akwarium
Czas czytania: 2 min

Przezroczyste szyby i czyste podłoże sprawiają, że akwarium to prawdziwa przyjemność dla miłośników ryb. Nie tylko sprzęt może Ci zagwarantować czystość. Także ryby ozdobne mogą pomóc w utrzymaniu klarowności akwarium: niektóre ryby, gatunki zjadające glony, pomagają pozbyć się nieestetycznych glonów w akwarium
Zacznijmy od sprzętów elektrycznych jak, np. odmulacze. Ich jakość, tryb i wydajność mają ogromne znaczenie. Najbardziej popularną formą odmulaczy są te grawitacyjne, które pozbywają się nieczystości usuwając je na zewnątrz.
Odmulacz działa trochę jak odkurzacz w który również możemy się zapatrzyć. Jego zadanie to odsysanie zabrudzeń. Odmulacz grawitacyjny jest skuteczny ale bardziej zaawansowany niż podstawowy odmulacz, ponieważ działa dwubiegunowo – oczyszcza dno i odpompowuje wodę.

Innym elementem do czyszczenia akwarium jest czyścik w formie skrobaka z żyletkami. Możemy dotrzeć nim nawet w trudno dostępne miejsca. Czyścik warto używać ostrożnie, ponieważ może on porysować szybę naszego akwarium.
Czyszczenie akwarium, to także wymiana wody. Ale pamiętaj! wymiana całej wody powinna odbywać się tylko w skrajnych przypadkach. Jest to bardzo niekorzystne dla naszych roślin i rybek. Wymieniaj tylko około 20 procent wody!
Zewnętrzna strona akwarium również musi być pielęgnowana w odpowiedni sposób. Czyszcząc szybę unikaj chemikaliów. Szybę myj mokrą szmatką, a bardzo uciążliwe zabrudzenia możesz potraktować octem.
Wybrane dla Ciebie
Zajęcia behawioralne z psami w centrach handlowych w Polsce: Spacer socjalizacyjny
Coraz więcej właścicieli psów zdaje sobie sprawę, jak ważna jest socjalizacja ich pupili. Socjalizacja to bardzo ważny proces. Podczas niego pies uczy się, jak reagować na różne sytuacje, ludzi, inne zwierzęta oraz otoczenie.
czytajDlaczego królik mnie atakuje?
Chociaż króliki nikomu nie powinny kojarzyć się z agresją, niejednokrotnie przejawiają one agresywne zachowania wobec ludzi. Wbrew pozorom jest to dość częste zjawisko i może mieć wiele powodów.
czytajWyścigi psich zaprzęgów – rozmowa z Aleksandrą Pieron z Dog Adventure, wiceprezeską Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów (podcast, zdjęcia)
Syberian husky, psy grenlandzkie, malamuty, greystery, samoyedy, a nawet pudle… To tylko kilka ras psów, które doskonale radzą sobie w wyścigach psich zaprzęgów. O tajniki tej wyjątkowej dyscypliny zapytaliśmy Aleksandrę Pieron z klubu Dog Adventure, wiceprezeskę Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów. Przyjemnego słuchania!
czytajNajczęstsze choroby kotów
Wyłapanie pierwszych problemów zdrowotnych u kotów nie zawsze jest banalnie proste. Koty potrafią długo maskować objawy choroby. Dlatego tak ważne jest, aby opiekun bacznie obserwował swojego kota. Obserwacja zwierzęcia pozwala wyłapać zachowanie nietypowe. Jakie problemy zdrowotne najczęściej występują u kotów? Dowiesz się tego czytając ten artykuł.
czytaj