Czyszczenie akwarium

Jesteś posiadaczem akwarium i zastanawiasz się jak przeprowadzić skuteczny proces czyszczenia Twojego zbiornika? Oto kilka rad!
AUTOR: Redakcja

Przezroczyste szyby i czyste podłoże sprawiają, że akwarium to prawdziwa przyjemność dla miłośników ryb. Nie tylko sprzęt może Ci zagwarantować czystość. Także ryby ozdobne mogą pomóc w utrzymaniu klarowności akwarium: niektóre ryby, gatunki zjadające glony, pomagają pozbyć się nieestetycznych glonów w akwarium

Zacznijmy od sprzętów elektrycznych jak, np. odmulacze. Ich jakość, tryb i wydajność mają ogromne znaczenie. Najbardziej popularną formą odmulaczy są te grawitacyjne, które pozbywają się nieczystości usuwając je na zewnątrz.

Odmulacz działa trochę jak odkurzacz w który również możemy się zapatrzyć. Jego zadanie to odsysanie zabrudzeń. Odmulacz grawitacyjny jest skuteczny ale bardziej zaawansowany niż podstawowy odmulacz, ponieważ działa dwubiegunowo – oczyszcza dno i odpompowuje wodę.Innym elementem do czyszczenia akwarium jest czyścik w formie skrobaka z żyletkami. Możemy dotrzeć nim nawet w trudno dostępne miejsca. Czyścik warto używać ostrożnie, ponieważ może on porysować szybę naszego akwarium.

Czyszczenie akwarium, to także wymiana wody. Ale pamiętaj! wymiana całej wody powinna odbywać się tylko w skrajnych przypadkach. Jest to bardzo niekorzystne dla naszych roślin i rybek. Wymieniaj tylko około 20 procent wody!

Zewnętrzna strona akwarium również musi być pielęgnowana w odpowiedni sposób. Czyszcząc szybę unikaj chemikaliów. Szybę myj mokrą szmatką, a bardzo uciążliwe zabrudzenia możesz potraktować octem.

Wybane dla Ciebie

Rasy kotów: Maine coon

Osoby stojące przed wyborem kota rasowego często stają przed dylematem, jaką rasę wybrać. Może dobrym wyborem byłby Maine Coon? Te sporych rozmiarów koty domowe w związku ze swoim łagodnym usposobieniem są zwane “łagodnymi gigantami” czy też “psami świata kotów” – wydaje mi się, że te dwa określenia bardzo dużo mówią czego możemy się spodziewać zapraszająca kota tej rasy pod swój dach.

czytaj

Kiedy kot nie sika do kuwety to… ?

Każdy właściciel kota, choć raz zada sobie to pytanie: Dlaczego mój pupil zsikał się poza kuwetą? Odpowiedzi może być kilka. Ale zanim zaczniemy panikować, zadajmy sobie kilka pytań. Może to my popełniliśmy błąd? A może to zmiana, która spowodowała stres? Z nami na pewno znajdziesz rozwiązanie!

czytaj

Jak zostać domem tymczasowym?

Dom tymczasowy to miejsce, w które trafiają zwierzęta w momencie, kiedy nikt jeszcze nie podjął decyzji o zaadoptowaniu czworonoga na stałe. Jeśli nie masz możliwości przygarnięcia futrzaka do siebie na stałe to ta opcja jest jedną z najlepszych jaką możesz mu dać. O domy tymczasowe zwracają się z prośbą najczęściej schroniska bądź fundacje. Przyłączając się do tej inicjatywy możesz nie tylko dać dach nad głową, ale dodatkowo swoimi działaniami możesz wesprzeć w poszukiwaniu nowego miejsca dla Twojego nowego przyjaciela. Pamiętaj, że nigdy nie wiesz, czy w Twoim gronie przyjaciół nie czai się potencjalny właściciel takiego właśnie zwierzaka! Dziś opowiemy Wam dokładnie jak od środka wygląda cały proces domów tymczasowych.

czytaj

Rasy psów: Labrador

Na świecie istnieje około 400 ras psów. Różni je nie tylko kraj z którego pochodzą ale przede wszystkim wygląd i charakter. Dzięki temu każda rasa ma inne predyspozycje do pracy z człowiekiem. Jedne świetnie odnajdują się w pracy policji lub straży jako tropiciel. Inne zaś pełnią funkcje dogoterapeutów dla dzieci i osób przewlekle chorych. Są także rasy psów, które mają wszechstronne zdolności. A jedną z tych ras jest Labrador retriever, który nie tylko świetnie odnajduje się w wodzie jako ratownik. Labradory sprawdzają się także jako przewodnicy osób niepełnosprawnych, w terapii chorych ale ich predyspozycje pozwalają także na uprawianie sportów kynologicznych

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz