Dlaczego Twój pies niszczy zabawki? (podcast)

Dlaczego psy niszczą zabawki? Czym psie zabawki różnią się między sobą? Jak wydłużyć żywotność psiej zabawki? Posłuchaj Pets World Podcast.
AUTOR: Pets World

Czas czytania: 2 min

Gościem 3. odcinka Pets World Podcast był Krzysztof Maraś, psi behawiorysta i ekspert zoologiczny Fundacji Pets World.

Z dzisiejszego materiału dowiesz się między innymi:

– które zabawki są najbardziej trwałe,

– w jaki sposób nie bawić się z psem,

– czym zabawki różnią się między sobą,

– co zrobić z uszkodzoną zabawką,

– jak prawidłowo używać zabawki typu „sznur”,

– z jakich materiałów są wykonane psie zabawki.

Krzysztof Maraś – z wykształcenia pedagog, z zamiłowania pasjonat szeroko pojętej zoologii, z którą związany jest od 2003 roku. Psi behawiorysta oraz hodowca zwierząt egzotycznych. Szczęśliwy właściciel dwóch psów Lexi i Mary oraz 70 węży różnych gatunków.

Cykliczna audycja z udziałem ekspertów z dziedziny zoologii jest nowym, autorskim projektem edukacyjnym fundacji Pets World. Do udziału w programie zapraszamy trenerów, behawiorystów, lekarzy weterynarii, pasjonatów zoologii oraz partnerów podcastu. 

Nowe odcinki publikujemy co dwa tygodnie, we wtorki w godzinach porannych. Podcast jest dostępny na Spotify oraz w pozostałych aplikacjach podcastowych. Słuchaj Pets World Podcast i poznawaj z nami fascynujący świat zwierząt.

Fundacja Pets World powstała w 2021 roku z inicjatywy Sary Przytulskiej, wielkiej miłośniczki zwierząt. Więcej o fundacji przeczytasz tutaj.

Do usłyszenia!

Redakcja Pets World

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE

Ruszyliśmy z Pets World Podcast!

Posłuchaj relacji z otwarcia nowego marketu zoologicznego sieci Family Pets & Zoo w Bełchatowie

Wybrane dla Ciebie

Jak oswoić szczura?

Myślisz o kupnie lub przygarnięciu szczurów? A może zawitały one już w Twoim domu? Kluczowe jest ich prawidłowe oswojenie, aby czuły się bezpiecznie w Twoim towarzystwie i pozwalały brać się na ręce, gdy to konieczne. Podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz przyzwyczaić do siebie zarówno młode szczurki, jak i te nieco starsze.

czytaj

W jaki sposób papugi korzystają ze stóp?    

Każdy właściciel papug, na pewno co najmniej zauważył, że ptaki te potrafią schwytać jedzenie w łapkę, manipulować nim, rozgryzać. W jakim celu to robią? Aby dostać się pysznej zawartości orzecha, kory czy owocu. Jednak czy zwróciliście uwagę, której łapki używa papuga?

czytaj

Rozmowa z Jagodą Matejczuk i Agnieszką Giemzą z Woof Flyball Team Wrocław

Rekordowe 25 drużyn z 15 klubów. Tak w największym skrócie zapowiada się Wielka WOOFowska, czyli ogólnopolskie zawody flyball w miejscowości Malin pod Wrocławiem. Impreza odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia. Przeczytaj rozmowę z Jagodą Matejczuk i Agnieszką Giemzą, trenerkami WOOF Flyball Team.

czytaj

Szczeniak w domu. Poradnik odpowiedzialnej rodziny

Zanim szczeniak przekroczy drzwi naszego domu, warto przygotować „listę wyprawkową”. Oczywiście, oczekiwanie na szczeniaka nie jest tym samym co oczekiwanie na dziecko, ale to również przełomowy moment w naszym życiu. Jak się do niego przygotować? Przeczytaj artykuł i sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz