
Jak poradzić sobie z sierścią w mieszkaniu?

Zadbaj o odpowiednią dietę pupila
Po sierści często jesteśmy w stanie ocenić stan zdrowia pupila. Nie od dziś wiadomo, że dieta ma ogromny wpływ na jej kondycję. Aby uniknąć problemów z linieniem, należy zadbać o zrównoważoną dietę, bogatą w witaminy i kwasy Omega 3. Niedobory powodują bowiem łupież i nadmierne wypadanie sierści. Odpowiednia dieta znacznie poprawi kondycję skóry oraz sierści, która nabierze koloru i połysku. Pamiętamy o doborze odpowiedniej, wartościowej karmy. Przysmaki mogą być urozmaiceniem, ale nie podstawą diety zwierzęcia. Reaguj, jeśli karma powoduje alergię u psa czy kota.
Zadbaj o regularne wyczesywanie
Linienie to naturalny proces fizjologiczny zachodzący u Twojego pupila. Nasila się wiosną i jesienią. Jeśli chcesz kontrolować stan sierści w Twoim domu, to regularne wyczesywanie sierści powinno stać się rytuałem. Częstotliwość zabiegu zależy od rodzaju umaszczenia. Warto dobrać odpowiednie szczotki dostosowane do typu sierści Twojego psa lub kota. Na rynku dostępny jest szereg produktów dedykowanych dla sierści krótkowłosej i długowłosej. Dodatkowo zadbaj o regularne kąpiele pupila, przy czym używaj kosmetyków dedykowanych dla zwierząt. Używanie ludzkich produktów kąpielowych może powodować podrażnienia skóry pupila, z uwagi na inne PH.
Wyeliminuj stresory
Stres u zwierzęcia, podobnie jak u człowieka, wywołuje szereg niepożądanych skutków. Jednym z nich jest nadmierne gubienie sierści. Podstawą jest obserwacja pupila i znalezienie przyczyn powodujących stres. Warto przepracować pewne sytuacje z czworonogiem, by w przyszłości zapobiec stresowi z nimi związanym. Jako właściciel unikaj agresywnego zachowania wobec zwierzęcia. Krzyk nie jest rozwiązaniem. Zadbaj o wspólne spędzanie czasu, poświęć uwagę pupilowi. Regularne spacery pomogą w rozładowaniu napięcia.

Odpowiednie domowe środki czyszczące kluczem do sukcesu
Mimo odpowiedniej pielęgnacji i diecie nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować sierści z naszego mieszkania. Możemy jednak skutecznie z nią walczyć! Kluczem do sukcesu są odpowiednie środki czystości. Zacznij od zakupu odkurzacza ze szczotką zbierającą włosy albo jeszcze wygodniejszego w użyciu robota sprzątającego. Warto zaopatrzyć się w rękawice do zbierania sierści z mebli – głownie z kanapy. Można je prać po użyciu, dzięki czemu jest to ekonomiczne i skuteczne rozwiązanie.
Produkty do czyszczenia odzieży
Wychodzisz w pośpiechu z domu, a Twoje ubrania są całe w sierści? Chyba każdy właściciel psa lub kota to przeżywał. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów rolek z taśmą samoprzylepną do odzieży. Dzięki małym rozmiarom można ją mieć zawsze przy sobie, np. w torebce czy w aucie. Ciekawym rozwiązaniem są kulki do prania, które są pokryte rzepami. Wystarczy włożyć je do pralki razem z ubraniami, by skutecznie pożegnać się z sierścią w naszej garderobie.
Podsumowując
Spośród podanych metod radzenia sobie z sierścią w mieszkaniu wybierz te, które akurat w Twoim domu okażą się skuteczne. Niech nasze zwierzaki cieszą się możliwością wylegiwania na kanapie, a my nie traćmy przy tym nerwów. W końcu zarówno nasi pupile jak i my sami mamy się dobrze czuć w swoim towarzystwie.
Wybane dla Ciebie
Wakacje z psem
Wakacje z naszym psem mogą być wspaniałym doświadczeniem idąc nam wiele niezapomnianych wspomnień. Przed wyjazdem warto jednak przemyśleć kilka ważnych kwestii i przygotować się odpowiednio.
czytajPrzysmaki dla psa
Pomimo bardzo bogatego asortymentu gotowych smakołyków dla psa warto rozważyć wykonanie ich samemu. Pamiętajmy żeby do smaczków i potraw przygotowywanych dla psów nie dodawać składników dla nich niebezpiecznych. Kakao, rodzynki, cebula, czosnek czy szczypior, orzechy makadamia, pestki niektórych owoców a także ksylitol są dla psów silnie toksyczne. Zjedzenie ich przez psa nawet w pozornie niewielkich ilościach może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi a nawet śmiercią zwierzęcia.
czytajLetnie gadżety dla psa
Od 21 czerwca cieszymy się latem. Letnie upały potrafią być bardzo dokuczliwe, szczególnie dla naszych piesków. Na szczęście, na rynku jest wiele udogodnień i gadżetów, które pomogą się ochłodzić i zapewnią godziny świetnej zabawy! Czy spośród nich jest taki, którego jeszcze nie przetestowałeś?
czytajCukrzyca kotów
Cukrzyca to choroba metaboliczna o bardzo złożonej etiologii. To także jedna z najczęstszych chorób kotów, która prowadzi do niewydolności innych narządów, m.in. serca, nerek, oczu. Na rozwój choroby wpływ ma wiele czynników, m.in.: predyspozycje rasowe, brak aktywności fizycznej, otyłość/nadwaga, występowanie innych chorób, nieprawidłowa dieta.
czytaj