Miejsca przyjazne zwierzętom: Hotel Lake Hill Resort & SPA

Miejsca przyjazne zwierzętom to stała rubryka w której możecie państwo dowiedzieć się, gdzie warto podróżować ze swoim pupilem. Na naszej liście znajdą się hotele, pensjonaty i restauracje z całej Polski. Znasz takie miejsce? Napisz do nas na redakcja@petsworld.com.pl i opowiedz, dlaczego to właśnie wybrane przez Ciebie miejsce powinniśmy opisać w następnym numerze. Jako następny na naszej liście uplasował się Hotel Lake Hill Resort & SPA położony nad Zalewem Sosnówka. W murach tego pięknego obiektu nie brakuje czworonożnych mieszkańców.
AUTOR: Redakcja

Proszę opowiedzieć kilka słów o Waszym obiekcie.

Hotel Lake Hill Resort & SPA znajduje się malowniczej miejscowości położonej nad Zalewem Sosnówka. Goście mają możliwość korzystania z hotelowej strefy wellness z basenem wewnętrznym, jacuzzi i basenem zewnętrznym z pięknym widokiem na góry i zalew. To idealne miejsce zarówno na krótki wypoczynek, jak i dłuższy urlop z pupilami, gdzie można swobodnie poruszać się po obiekcie, ale przede wszystkim aktywnie i beztrosko spędzać czas na rozległych terenach zielonych. Można czerpać garściami z licznych okolicznych atrakcji, które również można zwiedzać i podziwiać w towarzystwie czworonogów. Z kolei na miejscu można korzystać z hotelowych udogodnień, w tym także skosztować naszego nowego menu a’la carte w restauracji, gdzie znajdziemy wolny stolik dla Ciebie i Twojego Przyjaciela.

Jakie zwierzęta są akceptowane w Waszym hotelu?

W naszym Hotelu wszystkie zwierzaki domowe są mile widziane! Zastrzegamy sobie jedynie wyjątek w przypadku ras uznawanych za agresywne, ze względu na bezpieczeństwo i komfort naszych Gości. Więcej szczegółów i wytycznych znajduje się w naszym Regulaminie.

Czy pokoje są specjalnie przygotowane na przyjazd czworonożnych gości?

Wszystkie nasze pokoje przeznaczone są również dla czworonożnych Gości, gdzie zapewniamy odpowiednią przestrzeń czy wyjście na balkon lub taras. W każdym pokoju znajduje się także osobna zawieszka na drzwi, informująca nasz personel o obecności psa lub kota w środku – w ten sposób możemy zapewnić ciszę i spokój Twojemu pupilowi, podczas gdy Ciebie nie ma pokoju.

Czy oferujecie jakieś udogodnienia dla gości podróżujących ze zwierzętami?

Nasza Recepcja posiada kilka uniwersalnych misek dla zwierzaków, a na terenie Hotelu również rozstawione są miski z chłodną wodą dla wszystkich spragnionych czworonogów. Ponadto do Twojej dyspozycji oddajemy cały teren zielony, na którym śmiało można bawić się, skakać i spacerować z psami czy kotami. Dla wygody właścicieli, blisko znajdują się również osobne śmietniki wraz z woreczkami na odchody, by zadbać o czystość wkoło Hotelu. Dodatkowo możesz podpytać Recepcji o smaczki dla Twojego pupila

Co w sytuacji, gdy zwierzak zachoruje? Macie zaprzyjaźnioną lecznicę?

Oczywiście nikomu nie życzymy takiej sytuacji podczas pobytu, ale sami wiemy, że okoliczności bywają różne – właśnie dlatego służymy pomocą! Należy wtedy skontaktować się z naszą recepcją, a my umówimy wizytę u weterynarza lub przekażemy kontakt do znanych i zaprzyjaźnionych lecznic w okolicy, które działają również całodobowo.

Czy w obrębie hotelu są miejsca na długie spacery z psem?

Poza szeroką trawą przy naszym Hotelu, mona również wybrać się na spacer wokół Zalewu Sosnówka, gdzie ścieżka zaczyna się tuż przy naszym Hotelu. Równie blisko znajduje się Zamek Księcia Henryka, gdzie prowadzą dwie trasy – bardziej stroma i łagodniejsza. Samemu można  zdecydować, którą drogą wejdzie się na szczyt! W okolicy znajduje się mnóstwo łąk, lasów i tras pieszych, gdzie można wspólnie z czworonogiem zwiedzać i podziwiać Karkonosze.

Proszę w kilku słowach napisać dlaczego warto przyjechać do Was z pupilem.

Przede wszystkim czworonożni Goście są tutaj traktowani na równi – nie ma dla nas znaczenia jakiej jest wielkości, jaki ma kolor futerka ani jakiej długości ogonek. Wszystkie pupile są mile widziane w Hotelu Lake Hill Resort & SPA, dlatego też mogą swobodnie poruszać się po obiekcie, za wyjątkiem strefy Wellness i sal zabaw dla dzieci. Natomiast w częściach wspólnych czy restauracji możesz spotkać u nas Gości w towarzystwie swoich zwierzaków. Udostępniamy także dużą przestrzeń do biegania i zabawy na świeżym powietrzu, gdzie oboje możecie poczuć się beztrosko. Okoliczne atrakcje także w większości można realizować z pupilami, dlatego jeśli lubisz obcować z naturą, a jednocześnie szukasz przyjaznego miejsca do wypoczynku z kotem lub psem – koniecznie odwiedź nasz Hotel!

Wybane dla Ciebie

Pogona vitticeps, czyli agama brodata w Twoim domu!

Pogona vitticeps, czyli agama brodata jest jednym z najpopularniejszych gadów hodowanych w domach. Jaszczurka ta doskonale nadaje się na początek przygody z terrarystyką. Jednak jak każde zwierzę wymaga odpowiedniego przygotowania i uzupełnienia wiedzy!

czytaj

Krewetki w domu, czemu nie!

O czym należy pamiętać? Decydując się na założenie krewetkarium  należy zaopatrzyć się w odpowiedni zbiornik i utrzymywać optymalne parametry wody. Co ważne, dla niektórych takie krewetkaria są zazwyczaj nieduże. Ich wielkość mieści się w przedziale 10-30L, co jest całkowicie wystarczające do hodowli tych ciekawych zwierząt. Najbardziej popularne krewetki to te z rodzaju Caridina i Neocardina. […]

czytaj

Przysmaki – nie tylko do chrupania

Ciastka, chrupki, przekąski, który psiak na ich widok nie merda żywo ogonem? Chyba nie ma takiego, który odmówiłby smakowitych dobroci. Należy jednak pamiętać, że nie samymi „psiastkami” żyje nasz pupil.

czytaj

Problemy skórne u psów

W okresie powakacyjnym problemy skórne u psów stanowią jedną z częstszych przyczyn wizyty u lekarza weterynarii. A ciepła jesień zachęca nas do długich spacerów, czasami do ostatnich kąpieli w rzece. to niestety sprzyja inwazjom pasożytniczym, takim jak pchły i kleszcze, a także różnorakim podrażnieniom skóry spowodowanych kąpielą z zanieczyszczonej wodzie. Jeśli dodamy do tego wrażliwego psa ze skłonnością do alergii-przepis na chorobę gotowy. Choroby skóry u psów są spowodowane wieloma czynnikami. Należą do nich: infekcje bakteryjne, infekcje grzybicze, pasożytnicze zapalenia skóry, choroby o podłożu alergicznym czy autoimmunologicznym. Część z tych chorób przenosi się z jednego zwierzęcia na drugie, tak jak choroby pasożytnicze, a część nie. Jednak bez względu na przyczynę wszystkie choroby skórne podlegają leczeniu.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz