Miejsca przyjazne zwierzętom: Hotel Saltic

Miejsca przyjazne zwierzętom to nowa, stała rubryka w której możecie państwo dowiedzieć się, gdzie warto podróżować ze swoim pupilem. Na naszej liście znajdą się hotele, pensjonaty i restauracje z całej Polski. Znasz takie miejsce? Napisz do nas na redakcja@petsworld.com.pl i opowiedz, dlaczego to właśnie wybrane przez Ciebie miejsce powinniśmy opisać w następnym numerze. Jako pierwszy na naszej liście uplasował się Hotel Saltic Resort & Spa w Grzybowie. Właściciele tego obiektu stworzyli nawet specjalny program dla psów. Opowie nam o tym Wioletta Sokołowska, pracownik działu marketingu hotelu.
AUTOR: Wioletta Sokołowska

Proszę opowiedzieć nam kilka słów o państwa Hotelu

Hotel Saltic Resort & Spa to nowoczesny obiekt o standardzie 4 gwiazdek, zlokalizowany w Grzybowie koło Kołobrzegu, w sąsiedztwie sosnowego lasu, tylko 3 minuty spacerem od jednej z najpiękniejszych, naturalnych polskich plaż. Zaciszne Grzybowo jest świetnym wyborem dla osób które kochają polskie morze i lubią spokojne lokalizacje. Naszym Gościom gwarantujemy malownicze otoczenie, najwyższej jakości obsługę, wspaniałą infrastrukturę, rozbudowaną część spa i wellness, prywatną plażę, a także restaurację tworzącą dania z poszanowaniem lokalnych tradycji i regionalnych dostawców. Zależy nam również, aby nasz hotel był nie tylko luksusowym, ale także czystym i przyjaznym miejscem do wypoczynku. Dlatego też oszczędzamy energię i wodę, segregujemy śmieci, używamy ekologicznych kosmetyków i ograniczamy zużycie plastiku.

W państwa hotelu szczególne miejsce zajmują zwierzaki. Jakie udogodnienia przewidujecie dla zwierząt?

Hotel Saltic zapewnia swoim Gościom, także czworonogom, komfortowy wypoczynek, liczne atrakcje, a także poczucie bezpieczeństwa. Okoliczne lasy i plaża zachęcają do aktywnego spędzania czasu na zewnątrz ze zwierzęciem. Ogrodzony teren, przyjazna obsługa oraz udogodnienia gwarantują udane wakacje z ukochanym pupilem. W ramach udogodnień dla zwierząt nasz hotel gwarantuje: miski na wodę w pokojach, szeroki wybór przysmaków oraz wygodne posłanie w pokoju. W nagłych sytuacjach zapewniamy również dostęp do awaryjnej karmy wysokiej jakości, z której można korzystać do czasu uzupełnienia własnych zapasów. Z zasady chcemy, aby wyżywienie czworonogów zabezpieczali ich właściciele, ponieważ zwierzęta domowe bardzo często są żywione w sposób, który odpowiada ich indywidualnym wymaganiom oraz np. uwarunkowaniom charakterystycznym dla konkretnej rasy.

Jakie zwierzęta można zabrać do państwa hotelu?

W naszym hotelu wszystkie zwierzęta domowe są mile widziane. Nie określamy tutaj szczegółowo ras bądź wagi zwierzęcia. Dbamy natomiast o odpowiedzialność właścicieli za swojego pupila, aby zarówno goście jak i same zwierzęta mogły czuć się bezpiecznie i komfortowo. Z tego powodu funkcjonuje w naszym hotelu regulamin dosyć szczegółowo opisujący zasady przebywania zwierząt.

Na waszej stronie jest informacja o programie dla psów, czym się on charakteryzuje?

Saltic Pet Program odzwierciedla nasze przekonanie, że zwierzęta są pełnoprawnymi członkami rodziny i zasługują na komfortowy wypoczynek. Komfortowy, czyli spędzony z rodziną. Dlatego stworzyliśmy Saltic Pet Program, który jest gwarancją, że czworonogi są mile widzianymi Gośćmi w naszym Hotelu, a także, że zapewniamy infrastrukturę dostosowaną do potrzeb zwierzaków.

Czy w  razie problemów ze zdrowiem naszego pupila możemy liczyć na pomoc weterynarza?

Oczywiście problemy ze zdrowiem mogą zdarzyć się zawsze i każdemu, również naszym pupilom. W takich sytuacjach służymy pomocom. Właściciele chorych zwierząt mogą liczyć na pomoc w organizacji konsultacji weterynaryjnych w sprawdzonych, lokalnych lecznicach dla zwierząt.

Czy zwierzęta mają wstęp na Waszą, prywatną plażę?

Tak, zwierzęta domowe mają wstęp na naszą plażę. Mogę na niej przebywać na smyczy i pod opieką właścicieli. Jeśli chcemy dać swoim pupilom nieco więcej swobody, zachęcamy do korzystania z plaży przeznaczonej dla zwierząt, która znajduje się nieopodal naszego hotelu.

Wybane dla Ciebie

Jaka jest wasza misja? – wywiad z wolontariuszką Stowarzyszenia Psi Głos

Stowarzyszenie Psi Głos powstało, aby pomagać porzuconym i najbardziej potrzebującym zwierzętom z terenu gminy Kruszwica. Większość wolnego czasu poświęcamy naszym podopiecznym. Robimy wszystko, by czuły się bezpieczne. Pokazujemy im, że mogą jeszcze spotkać w swoim życiu kochającego człowieka. Wkładamy w to ogrom pracy i serca. Do tej pory znalazłyśmy domy dla ponad 300 porzuconych i niechcianych psów, jesteśmy też kocim głosem i walczymy z bezdomnością wśród kotów. Obecnie mamy 30 podopiecznych, 18 psów i 12 kotów- część jest w domach tymczasowych, część na przytulisku, a jeden pies w hotelu z behawiorystą.

czytaj

Od dokarmiania po Fundacje – moja droga pomocy zwierzętom

Fundacja Pets World mimo krótkiego czasu działania, może pochwalić się sukcesami. O inicjatywie jej założenia, planach i aspiracjach opowie Sara Przytulska, redaktor naczelna i prezes Fundacji Pets World.

czytaj

Słów kilka o pracy z fokami

Praca z fokami jest bardzo interesująca, momentami wymagająca ale daje dużo satysfakcji. O wolontariacie dla naszej Redakcji Pets World opowie Karolina Pryłowska.

czytaj

Marylin – towarzyszka życia Joanny Opozdy

Joanna Opozda – polska aktorka filmowa i telewizyjna. Poza aktorstwem zajmuje się modelingiem, jej zdjęcia publikowane były m.in. we włoskim wydaniu magazynu „Vogue”. Kocha zwierzęta, dlatego chętnie uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych mających na celu poprawę jakości życia zwierząt.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz