Nicpoń – super pies Krzysztofa Ibisza

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów oraz dziennikarzy telewizyjnych. Laureat aż trzech Wiktorów Publiczności i dwóch Telekamer. Ze szklanym ekranem związany od ponad 25 lat. Rozkochał w sobie publiczność już na początku kariery, prowadząc wyjątkowe show "Czar Par". Jest autorem i gospodarzem prestiżowego talk - show "Demakijaż". Od kilku lat prowadzi polską edycję Dancing with the Stars Taniec z Gwiazdami!
AUTOR: Redakcja

Mój pies daje mi więcej niż ja jemu.

Ma Pan psa rasy bulterier, dlaczego zdecydował się Pan właśnie na tę rasę?

Zawsze marzyłem o bulterierze. Psy tej rasy podobały mi się od kiedy pamiętam. Zwracały uwagę swoją wyjątkową i niesamowitą urodą. Bulterierów nie można pomylić z żadną inną rasą, mają w oczach jakiś rodzaj rzewności, która porusza moje serce. Uważałem, że to są piękne psy. Dużo czytałem na ich temat, więc wybór nie był przypadkowy.


Czy to jest Pana pierwszy pies?

To jest pierwszy pies, którym się opiekuję. Ciekawe – zawsze wydawało mi, się że jestem osobą tak zajętą iż nie mam czasu na psa. Teraz wiem, że decyzja, aby być opiekunem czworonoga była jedną z najlepszych w moich życiu.

Mój pies daje mi więcej niż ja jemu. Naukowcy udowodnili, że posiadanie czworonożnego przyjaciela obniża ciśnienie krwi, reguluje cholesterol i wpływa bardzo kojąco na układ nerwowy. Poza tym już samo patrzenie na tak niezwykłego członka rodziny powoduje, że człowiek się uśmiecha. Posiadanie psa wyrabia pewne cechy charakteru: punktualność, obowiązkowość, systematyczność i hartuje organizm, bo przecież nie ma złej pogody na spacer z psem. Odkąd mam Nicponia wszyscy moi znajomi wiedzą, że w trakcie spotkania jest taki moment kiedy ja po prostu wychodzę, bo przecież Nicpoń na mnie czeka.


Jakie cechy charakteru najlepiej opisują Pana psa?

Przyjazny, łagodny, bystry, aktywny, opiekuńczy, nieustępliwy, pogodny i czuły wobec własnej rodziny, to pies dla konesera! Jest wierny i niezwykle przywiązany – mogę śmiało powiedzieć domator – przyjacielski wobec dzieci, energiczny.


Podobno pies upodabnia się do właściciela? Czy to prawda?

To prawda nabieramy razem z naszymi pupilami pewnych wspólnych nawyków, bo to zależy od tego jakie życie prowadzimy, pies doskonale dostosowuje się do otoczenia i domowników.
Tak zdecydowanie mamy wspólne cechy, są nimi aktywność, ciekawość, chęć poznawania świata, radość życia, podróże, wspólna jazda samochodem.

Ale największą nagrodą dla Nicponia jest nasze wspólne wyjście na pocztę. Gdy już tam jesteśmy trudno Nicponia wyciągnąć.

Jakie są Wasze ulubione, wspólne zajęcia?

Śpiewanie to znaczy ja śpiewam Nicpoń słucha, ale śpiewanie to nie wszystko. Wieczorne głaskanie przed snem, zwiedzanie zakamarków Mokotowa i Starego Miasta, wspólna jazda samochodem. Ale największą nagrodą dla Nicponia jest nasze wspólne wyjście na pocztę. Gdy już tam jesteśmy trudno Nicponia wyciągnąć z poczty – to jest dla niego magiczne miejsce i wyjątkowe!


Czy Pana pies lubi długie spacery czy należy do grupy leniuchów?

To jest pies dwufazowy. Z jednej strony zostaje w domu zwłaszcza gdy są upały lub pada deszcz – nie ma mowy o spacerach, ale tak naprawdę to jest aktywnym psem lubi spacery zwłaszcza gdy odkrywamy nowe miejsca. Czasem robimy sobie wypady na starówkę. Nicpoń idzie równym krokiem i mam wrażenie jakby fascynowały go historyczne zakątki Warszawy.


Część ludzi, zwłaszcza posiadających skąpą wiedzę na temat psich ras, bojaźliwie reaguje na Bulteriera, które są przecież łagodnymi zwierzakami. Czy spotkał się Pan z takimi reakcjami? Jak Pan na nie reagował?

Kilka razy faktycznie musiałem tłumaczyć, że bulteriery to są radosne, pełne zapału i przyjazne psy dla człowieka i nie powinno się ich definiować tylko jako trudna czy niebezpieczna rasa. Jednak o wiele częściej spotykam się z miłymi reakcjami, ponieważ Nicpoń ma tak łagodne usposobienie, że wzbudza duże zainteresowanie przechodniów, zwłaszcza u dzieci.

Wybane dla Ciebie

Lęk separacyjny u psów

Lęk separacyjny to przypadłość, która dotyka wiele psów. Zwierzę odczuwa wtedy ogromny stres podczas rozdzielenia z obiektem przywiązania, czyli swoim opiekunem. Podczas rozłąki pies może wokalizować (wyć, piszczeć, szczekać), niszczyć (gryźć, drapać, kopać) oraz załatwiać potrzeby fizjologiczne.

czytaj

Zimowa pielęgnacja psów

Powiew zimnego wiatru, krótki dzień, świat otulony białym puchem – jednym słowem zima. Ta pora roku, ma wielu swoich zwolenników. Szczególnie lubią ją miłośnicy zimowych sportów oraz ci, co doceniają długie wieczory spędzane w domu. Oczywiście są też tacy, którzy cały okres zimy wyczekują powrotu ciepłych dni. A jak jest z naszymi pupilami? Przedstawiamy Wam listę najczęściej zadawanych pytań związanych z psami i zimą.

czytaj

Kulisy odpowiedzianej adopcji

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen radości, spotkań z rodziną i dawania sobie prezentów. Zdarza się tak, że jest to okres wzmożonej adopcji w schroniskach. Psy, koty i inne zwierzęta domowe wydają się być dobrym prezentem, np. dla dziecka. Czy takie postępowanie jest słuszne? Co powinniśmy wiedzieć o adopcji zwierząt? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli Izabella Szolginia – Dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy.

czytaj

Trzeba dawać zwierzętom dużo miłości

Jeżeli czujesz się samotny, to weź ze schroniska zwierzę i daj mu dom. Wtedy zobaczysz, że żyjesz, by czuć się za kogoś odpowiedzialnym, by mieć dla kogo żyć i mieć się do kogo przytulić – mówi Katarzyna Dowbor.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz