Jak zachowuje się suczka podczas cieczki?
Czas czytania: 3 min
W OKRESIE RUI ZADBAJ O DOBROSTAN SWOJEGO PSYJACIELA
Absolutnie nie powinniśmy się wściekać, czy złościć, gdy u naszego psiaka występuje krwawienie. Miejmy na uwadze, że to właśnie w tym momencie nasze czworonogie dziecko przechodzi bardzo ciężki czas. A dodatkowy stres w postaci naszego napięcia powoduje niepotrzebny niepokój w już i tak niekomfortowym okresie.
POTRZEBA BLISKOŚCI U PSA
W tym czasie nasz psiak będzie jeszcze intensywniej łaknął bliskości drugiego człowieka. Wszelkie przytulasy, czy spanie tuż obok to chęć nawiązania więzi. Psiaki to bardzo mądre istoty i w momencie złego samopoczucia również szukają sposobu na to, by sobie ulżyć. Jednym z nich jest po prostu ich właściciel i poczucie bezpieczeństwa u jego boku.
BRAK APETYTU U PSA
Nie powinien nas także zdziwić brak apetytu. W tym czasie ostatnie o czym myślą nasze psinki to jedzenie. Zastępują one pokarm piciem dużej ilości wody. Dlatego powinniśmy zadbać oto, by nigdy jej nie zabrakło oraz o częstą wymianę na świeży wodopój.
BRAK POSŁUSZEŃSTWA U NASZEGO ZWIERZAKA
Suczka w tym czasie, można powiedzieć, że “buja w obłokach”. Dlatego jakiekolwiek nasze komendy mogą nagle stać się dla niej obojętne. Tutaj ponownie apelujemy o zachowanie spokoju i niedokładanie do ciężkiej już sytuacji dodatkowego stresu. Nasze zrozumienie może okazać się najlepszym prezentem dla pupila.
MNIEJSZE POCZUCIE WSPÓLNEJ WIĘZI
Pamiętajmy, że w tym okresie nie tylko samce myślą o naszej samicy, ale ona także rozgląda się za potencjalnym amantem. W związku z tym, wyjątkowo podczas rui powinniśmy ograniczyć nasze zaufanie do swojego pupila do minimum. I tak w żadnej sytuacji nie spuszczajmy jej ze smyczy. Dbajmy też, aby podczas pobytu, np. w ogrodzie na pewno nie wydostała się na “wolność”.
NIETYPOWE POZY SUCZKI
Suszka w tym czasie oczywiście będzie całą sobą w atrakcyjny sposób wabiła do siebie płeć przeciwną. I w związku z tym, niech nie dziwi nas nagłe nietypowe wyginanie grzbietu, czy chodzenie z ciągle wysoko podniesionym ogonem. Te i inne sytuacje w tym czasie są naturalne i są oznaką niczego innego, jak chęci zaproszenia partnera do kopulacji.
Jeśli nie jesteśmy zarejestrowaną hodowlą, która legalnie planuje rozród psiaków, to pamiętajmy o tym, że suka zawsze powinna być wysterylizowana. Żeby dokonać zabiegu należy poczekać na dojrzałość płciową, a następnie w konsultacji z weterynarzem ustalić termin. Inicjowanie rui psiej bez powodu jest mocno nieodpowiedzialne i prowadzi do wielu chorób. Jeśli przeżywasz aktualnie pierwszą cieczkę swojej suczki lub zapatrujesz się na zostanie hodowcą, to powyższa wiedza powinna posłużyć jako pierwsze koty za płoty.
TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE
Ciąża urojona u psa – objawy i leczenie
Marylin, czyli towarzyszka życia Joanny Opozdy
Czy suczka powinna mieć chociaż raz szczenięta?
Piesek czy suczka? Różnice pomiędzy płciami u psów
Wybrane dla Ciebie
Jakie zwierzęta są najczęściej wybierane na domowe pupile?
Na świecie żyje obecnie nawet ponad miliard zwierząt towarzyszących. Częściej, do ich opisu, posługujemy się angielską nazwą pets, a to jakie gatunki dominują pod względem liczebności w tej grupie, zależy od miejsca na świecie.
czytajPodstawy opieki nad królikiem. Co musisz wiedzieć przed adopcją?
Króliki coraz częściej są wybierane jako domowi towarzysze. Co powinieneś wiedzieć, zanim zaprosisz uszaka pod swój dach?
czytajPsy i ich właściciele. Czy upodobniają się do siebie nawzajem?
Czy to prawda, że psy są podobne do swoich właścicieli zarówno pod względem charakteru, jak i cech wyglądu? Tę teorię, która wydaje się zwykłym stereotypem lub rozpowszechnianym dla żartu mitem, potwierdziły badania naukowe, a dowody na jej prawdziwość przedstawiają również behawioryści oraz psychologowie.
czytajLeczenie żółwi
Nie płaczą, nie wyją, nie wydają dźwięków… Skąd możemy wiedzieć, co dolega żółwiom? I na co się je leczy?
czytaj