Kleszcze, wysokie temperatury i inne letnie zagrożenia dla psa (podcast, zdjęcia)

Jak poprawnie usunąć kleszcza ze skóry psa? Jakie choroby przenoszą kleszcze? Na co jeszcze warto uważać podczas spaceru z psem po lesie? O czym pamiętać w upalne dni, opiekując się psem? Odpowiedzi na te pytania czekają na Ciebie w 11. odcinku Pets World Podcast, w którym porozmawialiśmy z lek. weterynarii Marzeną Wojdą, właścicielką Gabinetu Weterynaryjnego Pako w Chojnicach.
AUTOR: Pets World

Czas czytania: 3 min

Drogi czytelniku, dzisiejszy podcast jest wręcz naszpikowany fachową wiedzą i praktycznymi poradami. Dlatego znajdź 30 minut, posłuchaj odcinka i zadbaj o zdrowie oraz bezpieczeństwo Twojego czworonożnego przyjaciela.

JEDENASTY ODCINEK PETS WORLD PODCAST

Z 11. odcinka Pets World Podcast dowiesz się między innymi:
– jakie mamy rodzaje kleszczy,
– jakie choroby przenoszą kleszcze,
– w jakich miejscach czyhają na nas kleszcze,
– jak możesz chronić swojego psiaka przed kleszczami,
– w jaki sposób bezpiecznie usunąć kleszcza ze skóry psa,
– jakie są najważniejsze zasady bezpiecznego spaceru z psem po lesie,
– jak zadbać o swojego pupila podczas pobyty nad morzem czy na plaży,
– jak wspierać zwierzaka w walce z przegrzaniem i wysokimi temperaturami.

Dodajmy, że nagranie odcinka zrealizowaliśmy w Chojnicach, a jego partnerem była marka Trixie Polska oraz sieć sklepów zoologicznych Family Pets & Zoo.

O CZYM MÓWIMY W PETS WORLD PODCAST?

Cykliczna audycja z udziałem ekspertów z dziedziny zoologii jest nowym, autorskim projektem edukacyjnym Fundacji Pets World. Do udziału w programie zapraszamy trenerów, behawiorystów, lekarzy weterynarii, pasjonatów zoologii oraz partnerów podcastu.

Nowe odcinki publikujemy co dwa tygodnie, we wtorki w godzinach porannych. Podcast jest dostępny na Spotify oraz w pozostałych aplikacjach podcastowych. Słuchaj Pets World Podcast i poznawaj z nami fascynujący świat zwierząt.

Fundacja Pets World powstała w 2021 roku z inicjatywy Sary Przytulskiej, wielkiej miłośniczki zwierząt. Więcej o fundacji przeczytasz tutaj.

Do usłyszenia!

Redakcja Pets World

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE

Czym jest canicross?

Agility dla małych zwierząt

Terapeutyczny wpływ zwierząt na dzieci

Zastosowanie fizjoterapii w leczeniu psów

Dlaczego Twój pies niszczy zabawki? (podcast)

Na czym polega dogoterapia? (podcast, zdjęcia)

Czy każdy pies może trenować agility? (podcast, zdjęcia)

Zawody dog dancing, czyli jak profesjonalnie tańczyć z psem

Psi sportowcy, czyli które rasy sprawdzą się w dyscyplinach kynologicznych

Rozmowa z Jagodą Matejczuk i Agnieszką Giemzą z WOOF Flyball Team Wrocław (zdjęcia)

Wybrane dla Ciebie

Aksolotl. Płaz, który wygląda jak jaszczurka

W świecie zwierząt istnieje wiele fascynujących stworzeń, ale niewiele z nich budzi takie zdumienie i zainteresowanie jak aksolotl, czyli ambystoma meksykańska. Ten pochodzący z Meksyku, unikalny płaz stał się obiektem intensywnych badań naukowych, a jego niezwykłe zdolności regeneracyjne
i niepowtarzalny wygląd uczyniły go ulubieńcem w akwariach na całym świecie. Przeczytaj artykuł i sprawdź, dlaczego jeszcze aksolotl jest tak wyjątkowy.

czytaj

Jak zapewnić papudze rozrywkę?

Zapewnienie atrakcji środowiska, gier, zabaw i możliwości żerowania jest niezwykle istotne dla zdrowia i dobrego samopoczucia papug w niewoli. Papugi są istotami o wyjątkowo rozwiniętych zdolnościach intelektualnych. Potrzebują stałej stymulacji psychicznej i fizycznej, aby zachować zdrowie.

czytaj

Centrum Adopcyjne Gryzoni w Szczecinie – rozmowa z Karoliną Zabielską (podcast, zdjęcia)

Myślisz o adoptowaniu koszatniczki, szczura, myszoskoczka lub chomika? Od zawsze chciałaś mieć królika? A może lubisz pomagać i chciałabyś wesprzeć działania miłośników zwierząt? Posłuchaj 12. odcinka Pets World Podcast, w którym na temat działalności Centrum Adopcyjnego Gryzoni w Szczecinie porozmawialiśmy z Karoliną Zabielską.

czytaj

Królik hodowlany czy miniaturka – którego wybrać?

Czytając ten tekst zapewne przygotowujesz się na przyjęcie do domu uszaka. Warto znać wszystkie za i przeciw danym typom królików, zanim podejmie się decyzję. Przedstawiamy porównanie potrzeb poszczególnych rodzajów królików, co pomoże ci wybrać uszaka odpowiedniego dla ciebie.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz