Zimowy niezbędnik dla psa
Czas czytania: 5 min
UBRANIE DLA PSA
Przede wszystkim zadbajmy o ciepłe ubranko dla naszego psa. Nie każdy zwierzak ma gęstą oraz grubą sierść, która dobrze chroni go przed zimnem oraz mrozem. Dotyczy to szczególnie piesków małych i krótkowłosych. Łatwo marznąć mogą również psy starsze i schorowane.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ubrań dla psów. Możemy kupić kurteczki, bluzy, polary lub sweterki dla psów. Ubranko dostosujmy do budowy i rozmiaru psa. Nie może krępować jego ruchów ani sprawiać dyskomfortu. Nie powinno być również zbyt duże ponieważ nie będzie wtedy spełniało swojej funkcji. Warto zwrócić uwagę na to czy można je łatwo założyć i ściągnąć.
Zadbajmy też o elementy odblaskowe na ubraniu lub przy obroży psa. Szczególnie dotyczy to osób, które preferują długie wieczorne spacery zimą.
BUTY LUB SKARPETKI
Wiele psów nie lubi chodzić po śniegu i lodzie. Odczuwają one wówczas ból oraz dyskomfort. W niektórych miejscach oblodzone chodniki posypywane są bardzo niebezpieczną dla zwierząt solą. Może ona powodować pęknięcia i podrażnienia opuszek łap. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w buty lub skarpetki dla psa. Dobrze dobrane do rozmiaru psa, będą chroniły przed mrozem, śniegiem i solą. Powinny być wykonane z antypoślizgowego i nieprzemakalnego materiału. Zwróćmy również uwagę na to czy wybrany model jest łatwy w czyszczeniu.
BALSAM DO ŁAP I NOSKA
Zimą powinniśmy zadbać o właściwą pielęgnację noska i łapek u psa. Regularne smarowanie balsamem zapobiega pękaniu i wysuszaniu delikatnej skóry. Wybierajmy produkty, które zabezpieczą, nawilżą i zregenerują wrażliwe miejsca.
Balsam do łap i nosa powinien być naturalny i nietoksyczny. Dobrze jeśli będzie miał właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Produkt powinniśmy stosować zawsze przed i po spacerze. Aplikujemy go poprzez delikatne wsmarowanie w nosek i opuszki łapek.
RĘCZNIK LUB MATA
Zima to czas kiedy psy wracają ze spaceru mokre i brudne. Warto więc mieć pod ręką ręcznik lub matę, którymi będziemy mogli osuszyć lub wytrzeć zwierzaka. Materiały, z których są wykonane powinny być chłonne.
Ważne jest również to aby można było łatwo je uprać. Zwróćmy uwagę na to czy rozmiar jest odpowiedni do wytarcia psa danej wielkości. Mata lub ręcznik nie tylko pozwoli na utrzymanie w czystości zwierzęcia, ale również zabezpieczy nasze podłogi przed zabrudzeniami.
ZABAWKI I SMAKOŁYKI
Zima nie zawsze zachęca do aktywnych i długich spacerów. Powinniśmy zaopatrzyć się w zabawki interaktywne lub węchowe, które zajmą naszego psa na dłużej. Świetnie sprawdzą się w sytuacji gdy dłuższy spacer jest niemożliwy.
Na rynku mamy mnóstwo zabawek na smakołyki, gryzaków, zabawek logicznych i węchowych dla psa. Wybierajmy te, które będą dostosowane poziomem do umiejętności zwierzęcia. Zajęcie nie może być zbyt trudne, aby nie sfrustrować psa.
Poza zabawkami wybierajmy również gryzaki i smakołyki do dłuższego żucia oraz gryzienia. Powinny być dobre składowo i dobrane odpowiednio do gabarytów psa. Zadbajmy o różnorodność zajęć, które oferujemy zwierzęciu. Dzięki temu pies nigdy nie będzie się nudził.
PODSUMOWANIE
Zima to czas, kiedy nasze psy potrzebują szczególnej troski i ochrony przed niskimi temperaturami, śniegiem, lodem i solą. Aby zapewnić swojemu pupilowi komfort i bezpieczeństwo podczas zimowych spacerów, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów.
Oto lista rzeczy, które powinny znaleźć się w zimowym wyposażeniu każdego psa:
- Ciepłe ubranko, które chroni psa przed zimnem i mrozem.
- Buty lub skarpetki, które chronią łapy psa przed odmrożeniami, skaleczeniami i podrażnieniami.
- Balsam do łap, który nawilża, odżywia i regeneruje skórę noska i łapek.
- Ręcznik lub mata, którymi można osuszyć i oczyścić psa.
- Smakołyki i zabawki, które motywują i nagradzają psa.
TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE
Jesienne i zimowe spacery z psem
Przeziębienie u psa – jak je rozpoznać?
Jak zadbać o komfort kota w zimne dni?
Psia moda, czyli dodatki, którym się nie oprzesz
Czy zimą możesz zabrać psa w góry? Czy to bezpieczne?
Wybrane dla Ciebie
Które koty żyją najdłużej?
Każdy z nas chciałby cieszyć się szczęśliwym życiem ze swoim kotem. Kiedy witamy nowego, czworonożnego przyjaciela w naszym domu, rzadko kiedy myślimy o nieuchronnej, ale nadal zdecydowanie odległej wizji rozstania.
czytajWesołych Świąt!
Drodzy miłośnicy zwierząt! W tym magicznym czasie świąt Bożego Narodzenia dziękujemy Wam za miłość, troskę i zaangażowanie w życie Waszych pupili. To dzięki Wam świat zwierząt jest pełen ciepła, radości i bezinteresownej miłości.
czytajJak opiekować się gryzoniem z chorobą nerek?
Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tak małe stworzenia jak chomik czy szczur mogą cierpieć na przewlekłe, zaawansowane schorzenia. Jak opiekować się maluchem, którego nerki nie pracują prawidłowo?
czytajE. cuniculi – co każdy opiekun królika powinien wiedzieć?
Encephalitozoon cuniculi to patogen znany wszystkim doświadczonym opiekunom królików. Jest bardzo powszechny w populacji królików domowych i w ciężkich przypadkach może prowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Opiekując się królikiem, powinniśmy znać objawy tej choroby, by w razie potrzeby móc szybko na nie zareagować.
czytaj