Zimowy niezbędnik dla psa

Zima to czas, kiedy nasze psy potrzebują szczególnej troski i ochrony. Aby zapewnić swojemu pupilowi komfort i bezpieczeństwo podczas zimowych spacerów, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów.
AUTOR: Natalia Młodnicka

UBRANIE DLA PSA

Przede wszystkim zadbajmy o ciepłe ubranko dla naszego psa. Nie każdy zwierzak ma gęstą oraz grubą sierść, która dobrze chroni go przed zimnem oraz mrozem. Dotyczy to szczególnie piesków małych i krótkowłosych. Łatwo marznąć mogą również psy starsze i schorowane.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ubrań dla psów. Możemy kupić kurteczki, bluzy, polary lub sweterki dla psów. Ubranko dostosujmy do budowy i rozmiaru psa. Nie może krępować jego ruchów ani sprawiać dyskomfortu. Nie powinno być również zbyt duże ponieważ nie będzie wtedy spełniało swojej funkcji. Warto zwrócić uwagę na to czy można je łatwo założyć i ściągnąć.

Zadbajmy też o elementy odblaskowe na ubraniu lub przy obroży psa. Szczególnie dotyczy to osób, które preferują długie wieczorne spacery zimą.

Pies w ubraniu zimowym

BUTY LUB SKARPETKI

Wiele psów nie lubi chodzić po śniegu i lodzie. Odczuwają one wówczas ból oraz dyskomfort. W niektórych miejscach oblodzone chodniki posypywane są bardzo niebezpieczną dla zwierząt solą. Może ona powodować pęknięcia i podrażnienia opuszek łap. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w buty lub skarpetki dla psa. Dobrze dobrane do rozmiaru psa, będą chroniły przed mrozem, śniegiem i solą. Powinny być wykonane z antypoślizgowego i nieprzemakalnego materiału. Zwróćmy również uwagę na to czy wybrany model jest łatwy w czyszczeniu.

BALSAM DO  ŁAP I NOSKA

Zimą powinniśmy zadbać o właściwą pielęgnację noska i łapek u psa. Regularne smarowanie balsamem zapobiega pękaniu i wysuszaniu delikatnej skóry. Wybierajmy produkty, które zabezpieczą, nawilżą i zregenerują wrażliwe miejsca.

Balsam do łap i nosa powinien być naturalny i nietoksyczny. Dobrze jeśli będzie miał właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Produkt powinniśmy stosować zawsze przed i po spacerze. Aplikujemy go poprzez delikatne wsmarowanie w nosek i opuszki łapek.

Balsam dla psa

RĘCZNIK LUB MATA

Zima to czas kiedy psy wracają ze spaceru mokre i brudne. Warto więc mieć pod ręką ręcznik lub matę, którymi będziemy mogli osuszyć lub wytrzeć zwierzaka. Materiały, z których są wykonane powinny być chłonne.

Ważne jest również to aby można było łatwo je uprać. Zwróćmy uwagę na to czy rozmiar jest odpowiedni do wytarcia psa danej wielkości. Mata lub ręcznik nie tylko pozwoli na utrzymanie w czystości zwierzęcia, ale również zabezpieczy nasze podłogi przed zabrudzeniami.

ZABAWKI I SMAKOŁYKI

Zima nie zawsze zachęca do aktywnych i długich spacerów. Powinniśmy zaopatrzyć się w zabawki interaktywne lub węchowe, które zajmą naszego psa na dłużej. Świetnie sprawdzą się w sytuacji gdy dłuższy spacer jest niemożliwy.

Na rynku mamy mnóstwo zabawek na smakołyki, gryzaków, zabawek logicznych i węchowych dla psa. Wybierajmy te, które będą dostosowane poziomem do umiejętności zwierzęcia. Zajęcie nie może być zbyt trudne, aby nie sfrustrować psa.

Poza zabawkami wybierajmy również gryzaki i smakołyki do dłuższego żucia oraz gryzienia. Powinny być dobre składowo i dobrane odpowiednio do gabarytów psa. Zadbajmy o różnorodność zajęć, które oferujemy zwierzęciu. Dzięki temu pies nigdy nie będzie się nudził.

Pies biega po śniegu

PODSUMOWANIE

Zima to czas, kiedy nasze psy potrzebują szczególnej troski i ochrony przed niskimi temperaturami, śniegiem, lodem i solą. Aby zapewnić swojemu pupilowi komfort i bezpieczeństwo podczas zimowych spacerów, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów.

Oto lista rzeczy, które powinny znaleźć się w zimowym wyposażeniu każdego psa:

  • Ciepłe ubranko, które chroni psa przed zimnem i mrozem.
  • Buty lub skarpetki, które chronią łapy psa przed odmrożeniami, skaleczeniami i podrażnieniami.
  • Balsam do łap, który nawilża, odżywia i regeneruje skórę noska i łapek.
  • Ręcznik lub mata, którymi można osuszyć i oczyścić psa.
  • Smakołyki i zabawki, które motywują i nagradzają psa.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE

Zimowe choroby zwierząt

Zimowa pielęgnacja psów

Jesienne i zimowe spacery z psem

Przeziębienie u psa – jak je rozpoznać?

Jak zadbać o komfort kota w zimne dni?

Psia moda, czyli dodatki, którym się nie oprzesz

Czy zimą możesz zabrać psa w góry? Czy to bezpieczne?

Wybrane dla Ciebie

Cukrzyca u gryzoni

Cukrzyca to choroba metaboliczna ludzi i zwierząt. W ostatnich latach coraz więcej mówi się o tej chorobie u psów i kotów. Gryzonie są coraz bardziej popularnymi zwierzątkami w domach i warto wiedzieć, że one również mogą chorować na cukrzycę.

czytaj

Domowa apteczka królika

Ratunku! Jest późno, mojemu króliczkowi coś dolega, a nie mam jak teraz jechać do weterynarza. Co teraz? Każdy z nas musi być przygotowany na doraźną pomoc uszakowi w domu. Dziś zajmiemy się tematem domowej apteczki dla królika.

czytaj

Żywienie papug, czyli nie tylko ziarno

Egzotyczne, piękne i kolorowe papugi. Stworzenia, które zaskakują swoją inteligencją, osobowością i charakterem. Nieokiełznana natura papug fascynowała ludzi od wieków, a zdolności mowy tych wyjątkowych stworzeń niejednokrotnie nurtowały największe umysły. Nic dziwnego,
że ludzkie pożądanie popchnęło do chowu i hodowli tych majestatycznych stworzeń.

czytaj

Mała egzotyka w domu. Prosto czy trudno?

Terrarystyka staje się coraz popularniejszą dziedziną zoologii. Stąd coraz więcej osób decyduje się na kupno jakiegoś egzotycznego pupila. Jednak liczba dostępnych w handlu gatunków, może przyprawiać o zawrót głowy. Tym samym wybór tego jedynego może stanowić wyzwanie.

czytaj

  • ZDROWY PUPIL

  • Zobacz bezpłatne poradniki dotyczące pielęgnacji i żywienia małych zwierząt domowych. Więcej materiałów w dziale Pobierz